Jak oceniasz "The Empire"?

10
3
10%
9
0
Brak głosów
8
5
17%
7
7
24%
6
6
21%
5
4
14%
4
1
3%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
3
10%

Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Re: Vader

Wędrowycz rok temu

"Black To The Blind" się niestety zestarzał, co już jakiś czas temu zweryfikowałem jak mnie naszło, żeby sobie odpalić ten kiedyś przeze mnie uwielbiany album. Okazało się, że jako całość jest dobry, ale brakuje naprawdę mocnych ciosów. Mamy niby swoisty szlagier w postaci "Carnal", czy chyba najlepiej mi po latach robiący wałek tytułowy, ale jednak "The Ultimate Incantation" czy "De Profundis" zasadniczo dokładają do pieca znacznie bardziej.

Teraz leci epka "Kingdom" i jak tak słucham to wydaje mi się, że ta epka nieco zyskała w stosunku do tego jak ją postrzegałem kiedyś. Zasadniczo jest to materiał uzupełniający "Black To The Blind" o czym mówi wpis we wkładce epki i tak właśnie go traktuję, stąd poziomem chyba zrówna się z tymże pełniakiem. Mówię "chyba", bo jeszcze się nad tym zastanowię chwilę.
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot rok temu

Nigdy nie lubiłem brzmienia "Black to the Blind". Ale taki jej urok. Kompozycyjnie jest super.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Nie mam pojęcia co Wam w brzmieniu "Black To The Blind" nie pasuje, jakieś konkretne zarzuty?

Epeczka "The Art Of War" dziś leciała i naprawdę dobry materiał to jest. Krótki, stosunkowo agresywny i treściwy. Niby Wejder na 100%, nic specjalnie nowego, ale po lekkim zamuleniu na "The Beast" weszli tą krątką epką z buta. Też mi osobiście dupy nie urywa jak widzę niektórym po opisach i recenzjach np. na RYM, ale jednak naprawdę dobry materiał. Sporo lepszy niż np. "Blood"
Odium Humani Generis
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Nigdy nie lubiłem brzmienia "Black to the Blind". Ale taki jej urok. Kompozycyjnie jest super.
W sumie to te wiosła tam cieniutko brzmią. Perka taki mocny karton. Ma to jakiś urok. Kompozycje całkiem niezłe, tylko na DeProfundis i Litany pocisnęli mocniej. Pewno stąd ocena. Moja też zresztą, ale płyta całkiem dobra, chujowo nagrana.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot rok temu

Wędrowycz pisze:
rok temu
Epeczka "The Art Of War" dziś leciała i naprawdę dobry materiał to jest. Krótki, stosunkowo agresywny i treściwy. Niby Wejder na 100%, nic specjalnie nowego, ale po lekkim zamuleniu na "The Beast" weszli tą krątką epką z buta. Też mi osobiście dupy nie urywa jak widzę niektórym po opisach i recenzjach np. na RYM, ale jednak naprawdę dobry materiał. Sporo lepszy niż np. "Blood"
Pozwolę się nie zgodzić w ocenie zarówno "Blood" jak i "The Beast". Ostatni materiał z Docentem wspominam bardzo miło, jako jedną z lepszych vaderowych epek, bez słabego punktu dla mnie i wisienką na torcie w postaci coveru Thin Lizzy. Bestia to taki trochę inny Vader w średnim tempie. Cenię wysoko, na pewno wyżej od albumów wydanych później. Niedoceniona pozycja w ich dysko.

Co do epki z robotem na okładce - spoko, to była chyba ostatnia faktycznie dobra od tego zespołu.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

No cóż, słuchane przeze mnie przed chwilą "Impressions In Blood" zdecydowanie ciekawsze niż "The Beast". Co prawda więcej tu kombinowania i mniej takiego typowego Vadera, jakiego wcześniej znaliśmy, za to kompozycyjnie moim zdaniem dużo lepiej. Co prawda te symfoniczne elementy moim skromnym zdaniem są całkowicie zbędne, ale domyślam się że panowie chcieli spróbować czegoś innego.
Odium Humani Generis
Molotow 666
Tormentor

Molotow 666 rok temu

Zakupiłem "Solitude In Madness" wczoraj. Powiem szczerze na takiego VADERA czekałem... Rewelacja!
Molotow 666
Tormentor

Molotow 666 rok temu

Minął miesiąc i czas na podsumowanie "Solitude In Madness" Produkt klasa! :roll: Grafik i grafiki zacne... Jedynie ACID DRINKERS ni w chuj w program albumu wpisany... Już po ostatnim "Bones" by wszedł idealnie.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot rok temu

Molotow 666 pisze:
rok temu
Minął miesiąc i czas na podsumowanie "Solitude In Madness" Produkt klasa! :roll: Grafik i grafiki zacne... Jedynie ACID DRINKERS ni w chuj w program albumu wpisany... Już po ostatnim "Bones" by wszedł idealnie.
Przecież ten kowerek jest super zagrany. Do tego fajny motyw, bo nic oklepanego czy ogranego. Wg mnie bardzo udany akcent na tej płycie.

Tez płytkę sobie kupiłem, bardzo słuchalny album. I tylko czekam na poznański koncert. ;-)
perun

perun 10 mies. temu

Nowa płyta do mnie nie trafia - nudzi mnie i strasznie się ciągnie;P Znacznie bardziej podobało mi się Empire.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 9 mies. temu

Stęsknieni za koncertami?

Już 30 grudnia będziemy mieli okazję obejrzeć stream występu Vader , który został zarejestrowany w toruńskiej OD NOWA

Transmisja dostępna będzie na Youtubie zespołu oraz fanpage'u Massive Music

Obrazek
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Belzebóbr 8 mies. temu

Nie wiem kto takie 'koncerty' ogląda na żywo.

Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

EdusPospolitus 8 mies. temu

Ci dla których Vader to już maksimum ekstremy w metalu :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 8 mies. temu

EdusPospolitus pisze:
8 mies. temu
Ci dla których Vader to już maksimum ekstremy w metalu :)
Pytanie było, kto ogląda takie - on line- koncerty. A nie takie. Jakoś nie widzę wśród fanów Katatonii fanów Vadera.

Zatem głupie pierdolenie i tyle.

Sam koncert (?) , czy też występ obejrzę, ale jak wyjdzie na DVD, Blu-Ray, bo mi się nie chce oglądać nic strumieniowo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Obrazek

De Profundis pierwszy raz na nie-pirackim, nie-greckim winylu, nakładem Nuclear Blast. Jest też digi. Premiera 30 lipca 2021. Ukaże się również reedycja singla An Act of Darkness / I.F.Y. (też pierwszy raz na winylu).

https://vader-store.com/pl/c/DE-PROFUNDIS/52

W Mysticu jest jeden kolor więcej, a w zasadzie jeden brak koloru więcej, bo to przezroczysty winyl. Jest też figurka za 3 i pół stówy oraz box za trochę więcej, bez figurki.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor

Epoxx 2 mies. temu

Figurka legancka, ale w chuj droga. Czarny placek już zamówiony.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 mies. temu

;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

VADERMANIAX !!! Wspaniały wynik sprzedaży reedycji "De Profundis" w Polsce! Jesteśmy na #3 pozycji oficjalnej listy sprzedaży tytułu oraz na #1 sprzedaży winyli. DZIĘKUJEMY \m/
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Kupił ktoś z Was tę edycję CD? Mam jedno pytanie: warto kupić reedycję na CD? Mam edycję z Metal Mindu.
Elementw
Master Of Puppets

Elementw miesiąc temu

Dotarł do mnie LP De Profundis. Szata graficzna bdb. Dźwięk pasuje. Co do obrazka to miałem obawy, ostatni Vader na placku był tragicznie nieostry.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Dziś cały dzionek z Vader. Dawno niektórych pozycji nie słuchałem. ;-)
Cały czas jeszcze nie kupiłem kompilacji XXV, ale cenowo trochę teraz to poleciało w kosmos.
to teraz tylko do soboty. Jestem ciekaw, co też to będzie w tym Wrocku. ;-)
ps. nie mam De Profundis z MMP. Ale z Croona. ;-)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Też trochę ostatnio słuchałem Vaderka, tak od debiutu do Black to the Blind i po raz kolejny doszedłem do wniosku, że niestety nie będzie to moja wielka miłość, więc się przerzuciłem na słuchanie Nile.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Ale Nile to wymaga totalnego skupienia. Z Vader są prostsze kompozycje i nie ma co ukrywać, łatwiej przyswajalne o 6:00 rano. ;-)
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork miesiąc temu

Belzebóbr pisze:
8 mies. temu
Nie wiem kto takie 'koncerty' ogląda na żywo.

A ja doceniam takie live. Na tego akurat się nie załapałem, ale zdarzało mi się rozwalić na kanapie z browarem i odpalić jakiś stream.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian miesiąc temu

Całkiem oglądalne, czyli nie dla Belzebobra. Pieter zaskakuje formą po tylu latach. A mógł się spaść i zostać drugim Cavalerą.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Death Metal”