"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Profane Order

Post Pioniere » 2 lata temu

Obrazek
Profane Order to pochodzący z Kanady świeży narybek na scenie War Metalu, czy też bestialskiego DM-u. Powstali dwa lata temu w Montrealu. Skład zespołu tworzy czterech muzyków zamieszanych również w współtworzenie kilku BM-owych tworów tamtejszej sceny w tym zapatrzonego w fiński blackmetalowy worship Spectral Wound. Na swym koncie Kanadyjczycy mają jak dotąd wydany w ubiegłym roku, moim zdaniem zajebisty, debiutancki longplay pt. "Marked by Malice", a obecnie w formie cyfrowej wydali EP-kę pt. "Tightened Noose of Sanctimony". Oba materiały dostępne z poniższego BC za tzw. co łaska (free). Co do fizycznych kopi, to może komuś uda się dorwać je na kasetach, które w mocno limitowanym nakładzie wydało/wyda im lokalne prowadzone przez ich git. Taylor'a Scream & Writhe Distribution.

W szczególności nagrania Profane Order polecam fanom Blasphemy, Diocletian, Archgoat, Revenge, czy też Ride for Revenge - także @Wędrowycz i inni już to powinniście zasysać.

Obrazek
Skład:
Olwyn - Bass (2015-present) Spectral Wound
Antoine - Drums (2015-present)
Taylor - Guitars (2015-present) ex-Ahna
Illusory - Guitars, Vocals (2015-present) Spectral Wound, Taggarik

Dyskografia:
2016 - Marked by Malice
2017 - Tightened Noose of Sanctimony [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pr ... 3540415786
BC: https://profaneorder.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/profaneorder

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Post Nucleator » 2 lata temu

Nikt jeszcze nie słuchał? Ja od wczoraj katuję na przemian z Morarem i to kawał świetnego grania, które zdecydowanie poniewiera słuchaczem po kątach. Już kawałek udostępniony przez Pioniere'a zajeżdża Blasphemy i jeśli lubicie ten band, to i z Profane Order się zakumplujecie. Dla mnie jednak killerem albumu jest Dyed in the Wool - uch, ale to miażdży. Idzie przy tym nadwyrężyć kręgi szyjne.
Ryszard pisze:
10 mies. temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 2 lata temu

Byłeś Pioniere ciekawy mojej opinii, zatem sprawdzam właśnie oba czarne rzygi prosto z piekła od Profane Order. Faktem jest, że miałem tą kapelę ustawioną do sprawdzenia już od iluś miesięcy, bo w skrócie co parę miesięcy sprawdzam co tam w war metalowym łojeniu piszczy i co spotyka się z dobrymi opiniami maniaków tychże klimatów. Nie jest raczej tajemnicą, że od dobrych kilku lat jestem dużym wielbicielem takiego grania co niejednokrotnie manifestowałem na tym forum, no i mam jakieś kilkadziesiąt płyt na półce z samym war metalem. W czasach kiedy metal staje się coraz bardziej pedalski, miałki, lekki, war metal jest ostatnim bastionem chamskiego metalowego nakurwiania ku chwale rogatego, wojny i kultu siły.

Zgodzę się, że dla ludzi nieobeznanych w klimatach każda kapela będzie brzmiała tak samo, gdyż to normalne - na początku też tak miałem. Ściana dźwięku, często bez wyraźnie słyszalnych riffów.

A teraz po wstępie do samej muzyki - Profane Order to młody twór na kanadyjskiej scenie. Zaledwie dwa materiały na koncie. Zabrałem się właśnie za odsłuch debiutanckiego "Marked by Malice", a zaraz po nim poleci tegoroczna epka "Tightened Noose of Sanctimony". Same tytuły tychże materiałów jak i samych wałków sugerują, że nie będzie lekko. Muszę przyznać, że już przyjemne mrowienie u mnie wywołały początkowe dźwięki i pięknie wyeksponowany bas, co bardzo cenię w przypadku takiego grania. O dziwo produkcja jest dość klarowna i wszystko słychać moim zdaniem elegancko np. talerze perkusyjne i riffy. Wokale spoko, choć wolę bardziej niskie wręcz growlowe rzeczy, ale ogółem nie przeszkadza to (choć momentami brzmi jakby to jakaś hardcoreowa kapela była). Sama muzyka dość zróżnicowana, trochę umpa-umpa, trochę wolniejszych partii, trochę skomasowanych ataków na ośrodki słuchowe. Ciężko się nudzić. W sumie nie jest to moim zdaniem typowy war metal jak to niektórzy klasyfikują, a bardzie black/death metal w brutalnym wydaniu z elementami war metalu. "Marked by Malice" oceniam póki co na 8/10 po pierwszym odsłuchu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality

Post STALOWY SYLWEK » 2 lata temu

Jestem po kilku odsłuchach debiutu. Kompozycyjnie i brzmieniowo jest to świetny materiał. Jedynie do wokali można się przyczepić, pozbawione siły rażenia i agresji. Na pewno takie granie jest mi bliższe niż wynalazki ich krajan z ADVERSARIAL.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 2 lata temu

No właśnie wokalnie trochę słabo, bo muzycznie jest naprawdę dobrze. EPkę też sprawdzałem ostatnio i wydaje się być nawet nieco lepsza niż debiut. Ale może to tylko takie wrażenie. Mimo wszystko lepiej mi robią inne kapele w takich klimatach - z nowszych pozycji polecam pełniak Heresiarch.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Post Pioniere » miesiąc temu

Jakąś chwilę temu pt. "Slave Morality" wyszedł nakładem Sentient Ruin Laboratories drugi album Kanadyjczyków.

HUMAN
Tormentor

Post HUMAN » miesiąc temu

super
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Post Blind » tydzień temu

STALOWY SYLWEK pisze:
2 lata temu
Na pewno takie granie jest mi bliższe niż wynalazki ich krajan z ADVERSARIAL.
No dla mnie jednak Adversarial bije to na głowę, chociaż ta ich tegoroczna płyta to niezły miazgator. Przejrzysty war metal :D War (Upon the Modern World) i Hexed (Defiling God's Child) są zajebiste strzały. Tylko, że jak wspomniałem wyżej - do Adversarial to się nijak ma. Dobre, ale dla mnie to nie ta liga. Aczkolwiek, jak ze wszystkim - kwestia gustu.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Post Blind » 4 dni temu

Nowa płyta przez ostatnie dwa dni zmieniła u mnie status z dobra na bardzo dobra. Warto sprawdzić.

Wróć do „Death Metal”