"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3129
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Opole

Cadaver / Cadaver Inc

#1

Post Hajasz » 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Norweski Cadaver był pierwszym death metalowym zespołem w tym kraju. Założony został 1988 roku przez Anders Odden i Ole Bjerkebakke.

Wypuścili cztery demosy, w tym trzy przez własną wytwórnię Rapax. Demo Abnormal Deformity zwróciło na Cadaver uwagę chłopaków z Carcass, którzy założyli własną wytwórnię Necrosis, która miała wydawać kultowe zespoły grind i death metal. Wydany w 1990 roku debiutancki album Hallucinating Anxiety to zajebisty gore death metal z medycznymi tekstami i "naturalną" okładką. Płyta mimo, że wydana bez promocji sprzedała się w ponad 10 tyś sztuk.

Debiut Cadaver był ostatnim materiałem sygnowanym przez Necrosis Records, która wkrótce zakończyła działalność, a Cadaver przeszedł pod skrzydła Earache. W 1992 roku ukazuje się album ...In Pains, najlepszy materiał z logo Cadaver. Zespół odszedł od tematyki medycznej, a death metal, który nagrali, stał się bardziej techniczny i pokręcony. Generalnie cały album to, jak to powiedział perkusista Ole, jest chory death metal. Płyta rozeszła się w ponad 25 tyś sztuk. Cadaver zakończył żywota w 1993 roku.

Po reaktywacji w 1999 zmienił się cały skład, a do nazwy dodano Inc. Jako Cadaver Inc wydali jeden album w klimatach Aura Noir, zatytułowany Discipline, na którym gościnnie zaśpiewał Fenriz i Faust.

W 2002 roku ponownie zespół powrócił do nazwy Cadaver i w 2004 wydał ostatni jak dotąd album Necrosis, który brzmieniowo i muzycznie kompletnie gra inaczej niż wszystkie wcześniejsze materiały. Panowie zaczęli malować ryje, a muzycznie spojrzeli na sąsiednią Szwecję. Necrosis to taki miks szwedzkiego grania z "emocjonalnym" darciem japy przez wokalistę. To właśnie te siłowe śpiewanie i dismemberowskie brzmienie odrzuciło mnie od tej płyty, bo wyszło słabo. Po wydaniu Necrosis ponownie zawieszono działalność, którą odwieszono w 2010 roku, ale dotychczas nic nowego nie zostało nagrane.

Skład:
Neddo - Guitars (1988-1993, 1995, 2002-2004, 2010-present) Order, Satyricon (live), ex-Hydr Hydr, ex-Slaught, ex-Cadaver Inc, Doctor Midnight & The Mercy Cult, Magenta, ex-Celtic Frost (live), ex-Braindead, ex-Abhorrent (live), ex-Apoptygma Berzerk, ex-Baphomet, ex-Deadly Metal, ex-FOAD, ex-Pigface
Dirk Verbeuren - Drums (2014-present) Abyssal Vortex, Bent Sea, Freya, Hespera, Megadeth, Phaze I, Pulse of Nebulae, Scarve, The Project Hate MCMXCIX, Vetur, Withered Moon, ex-Anaon, ex-Nuclear Blast Allstars, ex-Aborted, ex-Anatomy of I, ex-Headline, ex-Mortuary, ex-Phazm, ex-Powermad, ex-Soilwork, ex-Solium Fatalis, ex-Taliandörögd, ex-Satyricon (live), ex-Lyzanxia, ex-Artsonic, ex-Warrel Dane, ex-Devin Townsend Project (live), ex-Yyrkoon (live), ex-One-Way Mirror, ex-Stenval
▼ Byli muzycy
Ole Bjerkebakke - Vocals, Drums (1988-1993, 1995)
René Jansen - Bass (1989-1990) (R.I.P. 2014) ex-Slesk, ex-Order, ex-Decay Lust
Eilert Solstad - Bass (1990-1993) ex-Z-Off
Espen Sollum - Guitars (1990)
Czral - Drums (2002-2004) Aura Noir, Virus, ex-I Left the Planet, ex-Inflabitan, ex-Ved Buens Ende, ex-Infernö, ex-Cadaver Inc, ex-Dødheimsgard, ex-Satyricon, ex-Ulver, ex-Void, ex-Dimmu Borgir (live), ex-Fleurety (live), ex-Nattefrost (live), ex-Eczema, ex-Endwarfment, ex-Svartgalðrar
L.J. Balvaz - Guitars (2002-2004) ex-Balvaz, ex-Disgusting, ex-Hydr Hydr, ex-Braindead, ex-Cadaver Inc, ex-The Rabiators
Apollyon - Vocals, Bass (2002-2004) Aura Noir, Waklevören, Lamented Souls, ex-Cadaver Inc, Two Trains, ex-Dødheimsgard, ex-Immortal, ex-Gorgoroth (live)
Dyskografia:
1988 - Into the Outside [demo]
1989 - Abnormal Deformity [demo]
1989 - Sunset at Dawn [demo]
1990 - Demo 2 [demo]
1990 - Hallucinating Anxiety
1990 - Dark Recollections / Hallucinating Anxiety [split]
1992 - ...in Pains
2004 - Necrosis
2006 - Cadaver / Voice of Hate [split]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cadaver/3380
BC: https://cadaver-earache.bandcamp.com/music

Obrazek

Obrazek

Dyskografia:
2000 - Primal [demo]
2001 - Live Inferno [live]
2001 - DisciplineSkład:
L.J. Balvaz - Bass ex-Balvaz, ex-Disgusting, ex-Hydr Hydr, ex-Braindead, ex-Cadaver, ex-The Rabiators
Czral - Drums Aura Noir, Virus, ex-I Left the Planet, ex-Inflabitan, ex-Ved Buens Ende, ex-Infernö, ex-Cadaver, ex-Dødheimsgard, ex-Satyricon, ex-Ulver, ex-Void, ex-Dimmu Borgir (live), ex-Fleurety (live), ex-Nattefrost (live), ex-Eczema, ex-Endwarfment, ex-Svartgalðrar
Neddo - Guitars Cadaver, Order, Satyricon (live), ex-Hydr Hydr, ex-Slaught, Doctor Midnight & The Mercy Cult, Magenta, ex-Celtic Frost (live), ex-Braindead, ex-Abhorrent (live), ex-Apoptygma Berzerk, ex-Baphomet, ex-Deadly Metal, ex-FOAD, ex-Pigface
Apollyon - Vocals Aura Noir, Waklevören, Lamented Souls, Two Trains, ex-Cadaver, ex-Dødheimsgard, ex-Immortal, ex-Gorgoroth (live)

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cadaver_Inc/692
BC: https://cadaverinc.bandcamp.com/music
YOU SUFFER, BUT WHY ?

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 10891
Rejestracja: 3 lata temu

#2

Post yog » rok temu

Nie jestem wielkim miłośnikiem, że tak to ujmę, "szpitalnego death metalu", ale Cadaver był bardzo dobry w tym, co robił, a ...In Pains to takie właśnie szpitalne Death ;) Sporo tu jednak zawiłości psychiki i jej pułapek oraz nerwowych boleści. Akcja się chyba w jakim psychiatryku dzieje. Nie tylko czysty gore - i pewnie po części z tego względu mi zespół Andersa Oddena pasuje. Chociaż w sumie nie tylko, bo na jedynce gore, a też mi się podobała. Ostatniego albumu nie słyszałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 498
Rejestracja: 2 lata temu

#3

Post EdusPospolitus » rok temu

Cenię ich sobie w szczególności właśnie za "...In Pains", bo bardzo ciekawy death metal tam stworzyli, inny i trzeba przyznać, że bardzo specyficzny. "Necrosis" to jednak powinien się ukazać pod tym szyldem z Inc w nazwie, bo jakoś mi ten krążek nie leży w porównaniu do poprzednich. A no i skoro dalej istnieją, to nagraliby nowy album.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 2168
Rejestracja: 2 lata temu

#4

Post pit » rok temu

To jest jeden z tych zespołów którym nie poświęciłem nigdy należytej uwagi, pomimo że jest związany z kilkoma grupami które lubię.
It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2153
Rejestracja: 3 lata temu

#5

Post Pioniere » 7 mies. temu

Panowie i panie Anders Odden reaktywował Cadaver i zapowiada jeszcze na ten rok nowy materiał, na który to poszukuje wydawcy pod roboczym tytułem "Edder & Bile". A i na koniec newsa nowy utwór "Circle Of Morbidity" z gościnnym udziałem wokalnym Jeffa Becerra (Possessed)

Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 498
Rejestracja: 2 lata temu

#6

Post EdusPospolitus » 7 mies. temu

Dobry news, chętnie posłucham jak wyjdzie całość.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 4074
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post Wędrowycz » 6 mies. temu

Również cieszy mnie ten news, kawałek bardzo fajny.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 10891
Rejestracja: 3 lata temu

#8

Post yog » miesiąc temu

Anders Odden zachorował :(
Anders Odden has been hit by illness, which require active treatment. For the time being, he will therefore not be able to perform on stage.

Cadaver and Order regret to have to cancel upcoming concerts and thank everyone for the understanding.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2153
Rejestracja: 3 lata temu

#9

Post Pioniere » miesiąc temu

Ciekawe, czy płytę zdążył zmajstrować, czy będzie obsuwa po całości i w wypadku niepomyślnych wiatrów, wcale odwołane wydanie?

Wróć do „Death Metal”