Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Cruciamentum, UK

Ryszard 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Brytyjskie "Tortury" to założony w 2005 roku zespół, parający się obrzydliwym i obezwładniającym metalem śmierci, paraliżu i klątwy. Na ich złowieszczą biografię składają się  min. kazirodczy związek z angielską Grave Miasma, muzycy ukrywający się pod psedonimami-inicjałami oraz krwawa historia live dewastacji. W ciągu pierwszej dekady istnienia brygady jak najbardziej mobilnej, załoga przechodzi akademię grania w pieczarze co pięknie zachowało się na pierwszych EPkach. W muzyce bandy odnajdziemy podłe wpływy zespołów z zimnych krajów północy oraz kontynentu Apachów i Abramsów. Dodając do tego sosu germańskich mistrzów rytuału Necrosis Chytrosis, otrzymujemy osiemdziesiąt procent przekazu satanistycznego zespołu z UK. Z oczywistości dominują ciężary nowojorskich I-jszynów, melodyjność i pokręcenie Morbidów, Demigod. Pozostałe 20% to piosenkopisanie, technika i rozwiązania czyli umiejętne klecenie struktur i riffów. Wszystko w finale, obrysowane odpowiednią produkcją, owocuje debiutem otwierającym nową dziesięciolatkę z albumem na którym mniejszą zawartość podziemia udanie rekompensuje poziom dłubania i kompozytorka.

Niewątpliwie, współcześnie w czołówce obok  Grave Miasma, Domains, Dead Congregation, Chthe'ilist. Takie rejony.

Dyskografia:
2008 - Rotten Flesh Crucifix [demo]
2009 - Convocation of Crawling Chaos [demo]
2011 - Eroding Chaos unto Ascendant Flesh [split]
2011 - Engulfed in Desolation [EP]
2015 - Charnel Passages
2017 - Paradise Envenomed [EP]

Skład:
R.B. - Bass (?-2016), Guitars, Vocals (2016-present) ex-The Axis of Perdition (live), ex-Vomicide, ex-Atavist, ex-Skeleton Gong, ex-Winterfylleth, ex-Moriarti and the Sith, ex-Wodensthrone
D.R. - Bass Bone Tomb, Spartan Warrior, Starborn, Vacivus, Haar (live), ex-Dawn of Chaos, ex-Wrath Within, ex-Plague Rider (live)
J.F. - Drums Apologoethia, Ered, Sheidim, Vidres a la Sang, Foscor (live), ex-Lux Divina (live), ex-The Zen, ex-Abrahel, ex-Karlahan
D.L. - Vocals, Guitars Imindain, ex-Disembowelled, ex-Invocate, ex-Maniakal Torment, ex-Crepitation, ex-Profetus, ex-Sarpanitum, ex-Infant Bile
▼ Byli muzycy
B.C. - Bass ex-Dark Forest, ex-Deceptor
S.H. - Bass ex-Epitaph, ex-Ruins of Amber, ex-Imindain
D.B-H. - Drums (?-2016) Adorior, Grave Miasma, Scythian (live), ex-Frustrum, ex-Goat Molestör, ex-The One, ex-Corpus Christii (live), ex-Indesinence
D.T. - Drums ex-Maniakal Torment, ex-Imindain, ex-Scapegoat
M.L. - Guitars ex-Maniakal Torment, ex-Scapegoat, ex-Imindain
R.C. - Guitars (?-2016) Deströyer 666, Grave Miasma, ex-Goat Molestör, ex-Crom Dubh
O.S. - Vocals ex-Invocate, ex-Crepitation, ex-Ocular Fornication
A.K. - Vocals ex-Maniakal Torment
▼ Muzycy koncertowi
G.M. - Bass (2017) Barshasketh, Haar, ex-Acatalepsy, Falloch (live)
Referencje:
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cr ... 3540256962
BC: https://cruciamentum.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/cruciamentum/
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

Gdyby tow. "Bolek" zamiast polityką, zajmował się metalem, powiedziałby "O take death metale walczyłem ! " Miałem przyjemność oglądać ich na żywo ( na martwo ? ) wraz z Corpsessed w Londynie w ubiegłym roku. Było to tuż po zamachu w Bataclanie, więc na każdej stacji metra stało paru smutnych panów z bronią maszynową. Ale nie o tym chciałem. Z tym gigiem łączy się dla mnie zabawna dość historia. Podchodzę do budynku, w którym ma odbyć się potańcówka, ustawiam przed drzwiami wejściowymi i zaczynam odruchowo zaciskać zwieracze w obawie przed gwałtem, bo za mną stają grzeczniutko w kolejce babo - chłopy, całujące się pedały, transwestyci, gotyckie pindy z kilogramem tapety na ryju i jakiś podstarzały ni to metalowiec, ni chuj wie co, żłopiący piwo. Wokół kolejki krążył jakiś transwestyta o twarzy ropuchy i ciele wija, wręczając wszystkim reklamówki zbliżającego się koncertu... Clan of Xymox ( dla mniej zorientowanych - taka gotycka, elektroniczna zdaje się pedalizna, przy której każdy normalny człowiek ma ochotę pochlastać się zagiętą szufelką ). Myślę sobie "no okej, w końcu to Zachód, tak tu pewnie wyglądają słuchacze tego typu zespołów, u mnie bym się wkurwił i napierdalał kamieniami po ryju, ale tu muszę akceptować ich zasady, bo jestem tylko gościem" i stałem grzecznie w kolejeczce, choć zimny pot mnie oblewał, bo jak się taki pedał dorwie, to pewnie nie popuści, póki w kichę się nie spuści, a zębów w dupie, o których śpiewał Bożyk, niestety nie mam. W końcu jednak, zachowując analną cnotę, dotarłem do ochrony na bramce, pokazuję im bilet i ... jaka była moja ulga, że to tylko pomyłka kolejek jest wszystkiemu winna. Wyjaśniono mi, że klub ma dwa wejścia, to przy którym stoję, prowadzi na koncert klasyka industrialu "PsychicTV" Genesisa P-Orridge'a, natomiast weście od drugiej strony prowadzi na gig Cruciamentum i Corpsessed. Z ulgą poszedłęm tam, gdzie mi wskazano i już bez kolejki ( jesteśmy wszak elitą, naszej muzyki nie słucha wielu, ne c'est pas ? ) dostałem się na salę, gdzie heteroseksualni mężczyźni pili piwo z plastikowych kubków, słychać było polszczyznę, a przed koncertem gromkie "Napierdalać !". Taką oto przeżyłem przygodę mrożącą krew w żyłach, której nie zapomnę chyba do końca życia, jak i gigu zresztą. Trochę dali ciała z nagłośnieniem, a usta wokalisty Cruciamentum przypominają trochę cipę, ale tak niemiłosiernie pozamiatali, że wyszedłem uchachany i jeszcze mało nie spóźniłem się na ostatnie metro, a dostać się z jednego jego końca na drugi po godzinie 23 w tygodniu, to już nie lada problem, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja, nie mieszka w tym mieście.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 4 lata temu

Demówki były kurewsko zajebiste, pełny album jest... bardzo dobry. Niby te numery świetnie napisane, ale to brzmienie jakieś za bardzo ugładzone, troche bez chaosu i szaleństwa, bez tego dusznego rozpierdolu, który sprawiał, że wcześniej nie wiadomo było czy walczyć, czy spierdalać.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 4 lata temu

Oczywiście.

Ale
Posłuchaj kochanie jak ładnie kręcą riffy i posługują się wyobraźnią. Mają wyobraźnię!!! Mnie to rozjebało. Ładne piosenki, szpanerskie zagrywki, nawet dekadencja wyważona. Normalna komercyjna wpadająca w ucho płyta. Demówki mają klimat i napakowane są ogniem. Masz rację. Ale to za dzieciaka pisane, na fazie.

Nt nowej dodam że l po 30tce każdy jeden muzyk DM już wymyślać nie umi:/

Na to trzeba potrzeba odpowiedniego wieku i w szatana trzeba wierzyć - albo zawziąć się i nie ruchać tylko słuchać!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

deathwhore pisze:Demówki były kurewsko zajebiste, pełny album jest... bardzo dobry. Niby te numery świetnie napisane, ale to brzmienie jakieś za bardzo ugładzone, troche bez chaosu i szaleństwa, bez tego dusznego rozpierdolu, który sprawiał, że wcześniej nie wiadomo było czy walczyć, czy spierdalać.

Ludowe porzekadło mówi, że "gust jest jak dupa - każdy ma swoją". Ale, że żyjemy w epoce, gdy pedalstwo jest na topie, każdy każdemu w tę dupę zagląda, a efekt tego taki, że ponieważ dupa, to nie usta i trudno się z nią gada, wychodzą po prostu do dupy monologi. Pozwolę więc sobie na własny. Ten album przede wszystkim pokazuje, że klimat można budować również poprzez tworzenie przemyślanych kompozycji, nie tylko przez "duszne" brzmienie i idący z nim w parze wokal. Jest tam też parę całkiem potężnych zwolnień, które mnie zarówno osobiście, jak i nieosobiście wbijają w ziemię. Dlatego trudno jest mi zgodzić się z Twoją opinię, "choć oczywiście ją szanuję i poważam", co gwarantują Ci prawa człowieka którejś tam już generacji.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 4 lata temu

Ja wolę jak za zajebistymi kompozycjami idzie równie dobre brzmienie, ale oczywiście również szanuję opinię. To nie CD za 15-20zł, żeby sobie pierdolnąć w kąt i powiedzieć "nawet spoko".
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 3 lata temu

Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality

Arson 3 lata temu

Kurwa, ta okładka jest rewelacyjna - Corcuera odjebał kawał świetnej roboty!
"Jestem zmęczony. Zbyt zmęczony, by akceptować perspektywę końców, które są początkami, od których trzeba wszystko zaczynać od nowa."
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 3 lata temu

Bardzo progresywny jak na Cruciamentum miks, ten pierwszy na ep kawałek, surowy i letargiczny, trochę vejderowaty(?) Jaskinia zamieniona na ognisko pod jaskinią, kilka Immolationowych przygrywek, leciutkie klawiory.

Drugi utwór też spoko. Po raz kolejny przejrzystrze ale surowe i neolit-owe brzmienie z bardziej tradycyjnie skomponowanym kawałkiem.

Bardzo fajny matex. Inny. Obdarte ze skóry Cruciamentum.

Wróć do „Death Metal”