Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Cytotoxin

#1

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Techniczny death metal to na ogół rzecz, której nie trawię. Nadmierny przerost solówek, przekombinowanie - no jak nie wiecie, o co chodzi, to odpalcie jakikolwiek album Obscury. Są jednak w tym podgatunku wykonawcy, którzy potrafią uniknąć tej pułapki - i Cytotoxin to jeden z nich. Pochodzą z Chemnitz w Saksonii i zebrali się do kupy w 2010 roku. Rok później wydają debiut o nazwie Plutionium Heaven. To szybki, brutalny death metal z grobowymi wokalami Grimo naszpikowany ultratrudnymi do zagrania partiami, jednak na szczęście nie wychodzą one na pierwszy plan,a są tylko smacznym uzupełnieniem rasowego, miażdżącego death metalu. Rok później wychodzi najlepszy album w ich dorobku Radiophobia, gdzie te wszystkie wirtuozerskie wstawki nadają klimat tekstom o Czarnobylu i okolicach. W tym roku ukazuje się równie udany Gammageddon. Nie jest to może poziom Nile z najlepszych albumów, ale lubię ich sobie czasem włączyć.

Dyskografia:
2011 - Plutonium Heaven
2012 - Radiophobia
2017 - Gammageddon
2020 - Nuklearth




Skład:
V.T. - Bass (2010-present)
Fonzo - Guitars (2010-present)
Grimo - Vocals (2010-present) ex-Extinctionist
Jason - Guitars (2014-present) ex-The Last Hangmen, Weazel Project
Stephan Stockburger - Drums (2016-present) Voice, ex-The Four Chapters, Alcatraz, Coincidence, Narcosis of Illusion, ex-Dagnir en Gwann (live)
▼ Byli muzycy
Ollie - Drums (2010-2016)
Lo - Guitars (2010-2011)


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cy ... 3540325917
BC: https://uniqueleaderrecords.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/Cytotoxinmetal
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Czit 3 lata temu



Nowa płyta Niemców na YT.

Poprzednie kompletnie mi nie wchodziły, ale sprawdziłem za namowami @Belzebóbr "Nuklearth" i chwała mu za to! Płytka jest na prawdę dobra - o wiele lepiej napisane są tutaj te numery i bardziej idzie to w Brutal Death, ale dalej Technicalowy. Trochę mi ten materiał przypomina Cattle Decapitation z fenomenalnej płyty "Monolith of Inhumanity", pomieszane z Origin i Aborted.
Świetnie się tego sucha.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
metzgerpat
Posty: 34
Rejestracja: 7 lata temu

#3

metzgerpat 3 lata temu

Tak, Niemcy nagrali bardzo fajną rzecz, chociaż "Gammageddon" nie przebili w moijej opinii. Jest to nadal jak dla mnie ich najlepsze dzieło. Na "Nuklearth" natomiast znalazło się kilka prostszych w odbiorze momentów i solówki są w niejtórych miejscach bardziej hmm emocjonalne? Może nawet wzruszające hehe. W każdym razie jak "Gammageddon" bylo dla mnie 10/10 taj "Nuklearth" to 9. Obok Defeated Sanity - Cytotoxin to dla mnie najlepsza kapela z Niemiec.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pampa 3 lata temu

Powiem szczerze ,że się miło zaskoczyłem jeśli chodzi CYTOTOXIN bardzo dobra grupa ciekawe kompozycje jest wszystko co lubię trochę melodii, techniki, pierdoln..cia!!!! Na razie mam jeden krążek ,,Nuklearth" i napier..lam go razem z nowym DEEDS of Flesh jest bardzo dobrze!

Wróć do „Death Metal”