Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 207
Rejestracja: 4 lata temu

Encoffination

STALOWY SYLWEK 3 lata temu

Obrazek
Załoga z USA pogrywająca death/doom. Powstali w 2008 roku i nagrali do tej pory trzy pełne albumy. Od cholernie długiego czasu odkładałem dokładniejsze zapoznanie się z ich muzą. Naprawiam błąd z przeszłości i od kilku dni słucham z ogromną przyjemnością debiutu. Dobre? Słabe? Dekapitejted lepsze? Głos oddaję wam.

Skład:
Elektrokutioner - Drums (2008-present) Black Pentagram Cult, Ekthros, Father Befouled, Gloomed, Messial, Tombstones, ex-Foreboding, ex-Ghoulgotha, ex-Howling, ex-Loathsome, ex-Scaremaker, ex-Shrouded, ex-Skulleton, ex-Beyond Hell, ex-Decrepitaph, ex-Festered, ex-Skincrawler, Bastard Cross, Beware!, Procreant, Reeking Filth, Scum Bitch, Stone Evil, ex-Cauldron Burial, ex-Wooden Stake, ex-Eternal Suffering
Ghoat - Guitars, Bass, Vocals (2008-present) Chasm of Nis, Father Befouled, Rituaal, Vomitchapel, Winds of Old, ex-Dawn of Orion, ex-Hills of Sefiroth, ex-Festered, ex-Lilitu, ex-Cryptorchidism, Bleeding Cross, Stormhammer

Dyskografia:
2010 - Temples Descend Below the Earth [EP]
2010 - Ritual Ascension Beyond Flesh
2010 - Seventh Temple of Laodicean Scripture [EP]
2011 - Amen [EP]
2011 - Grave Upheaval / Encoffination [split]
2011 - O' Hell, Shine in Thy Whited Sepulchres
2012 - Elegant Funerals for the Unknown Dead [EP]
2014 - III - Hear Me, O' Death (Sing Thou Wretched Choirs)
2017 - A Monument to the Abyss of Death [split]
2017 - Necros Obscuritas [kompilacja]
MA: https://www.metal-archives.com/bands/En ... 3540301943
BC: https://selfmadegod.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/templeofencoffinment

Tagi:
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1117
Rejestracja: 3 lata temu

porwanie w satanistanie 3 lata temu

STALOWY SYLWEK pisze:
3 lata temu
Powstali w 2008 roku i nagrali do tej pory trzy pełne albumy.
Wszystkie stoją na półce, u mnie jako jedyne z tego specyficznego gatunku, co, myślę, mówi co nieco o tym, na ile band przypał mi do gustu 8-) Zajebiste granie, bardzo radykalne podejście do tematu - poszukiwacze chwytliwych patentów i niuansów raczej mogą sobie odpuścić, kapela stawia na staromodny, kurewski ciężar i totalnie grobowy klimat, z każdym albumem grawitując ku większej nieprzystępności i ekstremie.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 1053
Rejestracja: 2 lata temu

kurz 2 lata temu

Ponieważ w tym roku wydali nowy materiał, wypada odświeżyć temat - mi osobiście tego typu granie z reguły średnio leży, ale amerykańcy na ostatnim albumie robią to w tak grobowym, potępionym stylu, że nic tylko NALEŻY pogrążyć się w tym międzyświecie, pomiędzy życiem i śmiercią.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 2744
Rejestracja: 4 lata temu

DiabelskiDom 2 lata temu

Odświeżyłem sobie ostatnimi czasy poprzednie materiały, także ze względu na premierę najnowszego krążka. O ile pierwszy album nigdy specjalnie nie chwycił mnie za serce, to już drugi, O' Hell, Shine in Thy Whited Sepulchres to bardzo konkretny strzał. Ciężki, zatykający drogi oddechowe i maksymalnie brudny i prymitywny death/doom metal. Tak bardzo odmienny od tych wszystkich Hooded Menaców czy innych, popularniejszych kolegów parających się gatunkiem. A już trzeci album, czyli po Dwójce kolejny mój faworyt - III - Hear Me, O' Death (Sing Thou Wretched Choirs) to doprowadzenie tej stylistyki chyba do najbardziej skrajnej formy. Obrzydliwa mieszanka funeral doomu z death/doomem, z ordynarnym, przebasowanym brzmieniem przywodzącym na myśl nagrywanie przez ścianę w katakumbach. Coś pięknego w swojej ohydzie. Zdecydowanie dwa najlepsze materiały zespołu. Najnowsza skłania się ku kontynuacji stylistyki z trzeciej płyty, choć nie jest to aż tak dobre jak na w/w. Aczkolwiek płyta zdecydowanie warta wyróżnienia, a jeśli chodzi o doom/death/funeral i okolice to na pewno ścisła czołówka ostatnich miesięcy.
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Death Metal”