Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

Profanal

Arson 6 lata temu

Obrazek
Profanal - włoska kapela łojąca death metal w hołdzie dla starej szwedzkiej szkoły. Zespół powstał w 2005 roku w Livorno, a dwa lata później nagrał swoje pierwsze demko zatytułowane po prostu "Demo 2007" - co tu dużo pisać, jebie ono Szwecją na kilometr, a utwór "Necropussy (the Cock Eater)" to totalna zżynka z Grave'owego "Haunted" i późniejsza jazda pod Nihilist/Entombed. W zasadzie to z każdego z czterech tamtejszych wałków dałoby radę wygrzebać parę znanych i lubianych riffów. Zresztą, nie bez kozery wśród grona inspiracji wymieniają wspomniane wcześniej trzy legendarne bandy oraz całą masę tuzów z tegoż jakże tolerancyjnego ostatnimi czasy kraju.

W maju 2009 roku mogliśmy poczuć zapach "Zgniłych ciał". Ponownie na demku znalazły się cztery utwory, które były skokiem jakościowym pod względem kompozycji w stosunku do pierwszego wydawnictwa.

Rok 2011 przyniósł dwa splity - jeden z holenderskim Funeral Whore, czyli "Two Morbid Ways to Die" - czy ta nazwa się z czymś nie kojarzy? Na tej siedmiocalówce Włosi umieścili cover Nirvany 2002 - "Mourning". Drugi split,"United in Death", zmajstrowany wespół z niemieckim Obscure Infinity.

Kilkanaście miesięcy później z otchłani wynurzył się "Black Chaos", a konkretniej w listopadzie 2012, czyli debiutancki album. Bardzo konkretny i żywiołowy krążek z death metalem, do jakiego zdążyli już przyzwyczaić, posiadający również bardzo konkretny klimat dzięki przyjemnym partiom solowym, a także zamykającym instrumentalem "The Bright Light of Death". Mianem głównego rozpierdalacza i wichrzyciela obarczę tutaj "Into the Abyss of Grief", na którym Rosy daje popis swoich wokalnych umiejętności. Aczkolwiek "Worship the Skull" również gniecie czaszkę. Generalnie, sunlight'owskie brzmienie, a także szwedzka punkowa jazda z okazyjnymi doomowymi zwolnieniami sprawiają, że jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany.

Następnie przyszły lata wydawniczej posuchy, bowiem dopiero w 2015 roku wypuścili kolejny split, tym razem z włoskim Into Darkness, a w ubiegłym roku, dokładnie 31 października, dzięki Iron Tyrant zapłonął "Supreme Fire". Na płycie znalazło się nieco ponad 35 minut materiału, rozdzielonego na 9 utworów. I choć to naprawdę dobry krążek, to mam wrażenie, że Profanal nieco złagodniał, a samo brzmienie nie jest już tak prymitywne. Wciąż dużo tu starej szwedzizny, jednak znalazło się tu więcej miejsca na asphyx'owe klimacenie ("Across Death's Path", "Considered As Gods"), przez co dodatkowo materiał traci nieco na agresji i wydaje się być dojrzalszym od debiutu. Niemniej, posłuchać warto, a dodatkowo jedynie napomknę, że w podsumowaniach death metalu 2016 na pewno wspomniałem o tym albumie.

Obrazek
Skład:
Burchi - Guitars (2005-present)
Kristian - Guitars (2005-present) Kaula
Rosy - Vocals (2005-present) Kaula, ex-Putrefied Beauty, Bantoriak
Daniele - Bass (2006-present)
Nicco - Drums (2006-present) Angel Martyr, Kaula, ex-Axevyper, ex-Devastator
▼ Byli muzycy
Barle - Bass
Tiziano - Drums
Dyskografia:
2007 - Demo 2007 [demo]
2010 - Rotten Bodies [demo]
2011 - Two Morbid Ways to Die [split]
2011 - United in Death [split]
2012 - Black Chaos
2015 - 3C 273 / Close the Coffin [split]
2016 - Supreme FireMA: https://www.metal-archives.com/bands/Profanal/107295
BC: https://profanal.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/Profanal
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1880
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

W nazwie tych dzikusów ewidentnie jest błąd. Niepotrzebne to "F" tam. Zespołu nie znam, ale jak mówisz, że słychać tam Grave i Entombed to MOŻE sprawdzę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Death Metal”