HUMAN
Tormentor

Re: Młode Wilcy i Cmentarne Hieny

HUMAN 2 lata temu

up. jakie mp3 necrobulist muszę mieć na cd, bardzo, bardzo mocne granie stanowcze Tak i zakup cd obowiązkowy
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 2 lata temu

Ich nazwa to "No, coś tam Bulist" - tylko napisane po nowoczesnemu ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Orthostat Brazil

Monolith of Time is our first album, a very heavy record, ranging from slow and doomish parts to blastbeats, guitars like a jackhammer puncturing your brain, and gloomy background vocals. Drums and bass are very clear and independent, enhancing the heaviness even more. The music has a somber mood all along the album, a mood in the vein of Incantation, Dead Congregation, Krypts, by the other hand, it also features lots of odd time signatures and elaborated arrangements.
Warp Chamber USA

Indeed, once I hit play on “Abdication of the Mind,” I was struck by a storm of classic, raw death metal with slightly technical edge. As the band states, there’s a lot of early Suffocation (especially the Human Waste-era), Nocturnus, Demilich and demo-era Morbid Angel weaved into the various threads here.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

DreamLongDead z Grecji poznałem w tym samym czasie co demo Chthe'ilist - czyli w kurwę dawno temu. Przez chwilę prowadziłem z nimi korespondencje i zamówiłem to co mieli na stanie. O ile się nie mylę, na poprzednim forum postawiłem im watek, bo muzyka niby zwyczajna ale zawierająca masę fajnych motywów, zagrywek, melodyjek. Nie inaczej jest z ich najnowszym albumem, który polecę @Pitom, @DeDom i @Humanom. @Pioniere tez może sobie sprawdzić.

Ponakładane linie wokalne, Echa średniotempowej, doomowej śmierci czy Finlandii, mieszają się z modernistycznym podejściem Tribulation czy Emptiness. Kilka sampelków, klawikordów i podobna Wolvennest atmosfera. W sam raz na poniedziałek.

A dla zaciekawionych poprzednie wydawnictwa:

AriseHowlingDarkness: Of Cyclopean Masonry & Non​-​Euclidean Geometry 2015

MadnessDeadGrave - Invocations Three To The ONES That Lurk At The Threshold 2012

HUMAN
Tormentor

HUMAN rok temu

up. chyba znam, niemniej dzięki za przypomnienie, zaczyna się całkiem dobrze
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Abominism - Abominism

Lubi który stare Monstrosity, Diabolic czy Krisiun? Jeżeli tak to zaglądnijcie na ich BC aby posłuchać zeszłorocznego Demo:

Pochodzący z USA zespól, spodoba się także fanom nowych dokonań Deicide.

Stephen Baker (Guitars, Bass, Lyrics)
John Dunn (Vocals)
Ian Wright (Audio Engineering)

Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Crucifier - Thy Sulfur Throne on High

https://crucifier.bandcamp.com/album/th ... ne-on-high

Zespól chyba znany. Krajewski, dawno temu wydawał ich demolki. Panowie wrócili właśnie do napieprzania muzyki szatana wydanym w zeszłym roku materiałem. Muzycznie, organiczny, pierwotny amerykanski metal śmierci i wojny. Posepny, obskurny klimat i naprawdę dobre riffki oraz przestrzenna gitara solowa. Jeden szczególik oddzielający ich od reszty war to to ze ta cala wojna to raczej postojowa jest, ataki nie maja nic wspólnego z chaotycznym terrorem, bo zakorzenione są w czytelnym i przemyślanym podziemnym defulcu. W sam raz żeby se kupić z Possessed (o ile ci drudzy rozpierdola)

Deathrune Records DTM062 Poland 2018
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Jak w Deathrune wydają to na długo nie wrócili raczej, bo nikt nie będzie mógł tego zakupić ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Przychylam się bardziej do opcji, że nawet nie mają pojęcia, że coś nowego wydają.

Edit: Na MA widnieje to jako staroć z lipca zeszłego roku i chyba faktycznie nigdzie tego nie ma.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Nie wiem jak Deathrune ale zauwazcie prosze dwa szczegoly:
a - wklejony link odsyla do oficjalnego BC zespolu
b - na samej gorze jest dodatkowa opcja zakupu, kaseta z Caligari...

https://caligarirecords.storenvy.com/pr ... ne-on-high
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Ryszard pisze:
3 lata temu
Kolejnym deathowym diabelskim demem bedzie najnowsze demo amerykanskiego Mortiferum. Tym razem bardziej ugrzeczniony i wyraznie rytmiczny styl, srednie tempa i ladnie jezdzaca czy plumkajaca gitarka prowadzaca. Oczywiscie zdarzaja sie gwaltowniejsze fragmenty gdzie tempo przyspiesza jednak sa one raczej tylko i wylacznie urozmaiceniem. Napierdalania od poczatku do konca nie uswiadczymy. Wszystko poprawnie zagrane/zgrane. Pomimo prostoty i niedociagniec brzmi obiecujaco, nawet interesujaco a nawet roznorodnie. Przecietnemu maniakowi smierci powinno sie spodobac. Demilich, Grave Miasma i Horrendous.

Idzie debiut:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 8 mies. temu

Ryszard pisze:
2 lata temu
O proszę, lepiej późno niż wcale... A może nie ma to żadnej różnicy?

Mieszkasz w Szwecji i ok roku 90tego zakładasz zespół grający klasyczny techniczny thrash / melodyjny i poplątany death metal, po czym nagrywasz dwie taśmy demo i na ćwierć wieku znikasz. Na koniec, z dupy nagrywasz 3 nowe utwory plus odświeżasz stare demo i wydajesz jako debiut... który jest archaicznym ale mimo wszystko ciekawym graniem. Trochę za późno jak dla mnie ale może wypłyną na fali jakiegoś nowego hajpu?

@Zsamot - Purgatorium to jest twoje granie ;) ze szczyptą romantycznego doom gothic death.

Nie podziękowałem Tobie. Właśnie sobie obsłuchuję, bo wrzuciłem na dysk i ... zapomniałem.

Wokalnie nieco obecny Pungent Stench, walcowate, niespieszne tempa. Chyba się polubimy. ;-) Mocno mi przypomina lata 90-te, czyli moje ukochane czasy w metalu.

Nic wybitnego, ale czasem warto coś sobie zarzucić, co nie jest oklepanym schematem.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 3 mies. temu

Wrzuciłem w shouta a teraz o tu.

Astral Tomb - Chłopacy albo troszkę się pogubili albo słucham za cicho... Niemniej jednak troszkę poradności Autopsow i nieporadności Sackrofucka ulepiło się w średnio-wolno tempowy melodyjny, chaotyczny brzmieniowo, doomowaty death. Prosta muzyka.

A tutaj splicik z 4 sierpnia:

1. Cryptic Shift
2. Replicant
3. Inoculation
4. Astral Tomb

P.S. No i reszta z wishlisty bo nie będę tematów zakładać. Kto chce to sobie kliknie i może się zainteresuje:

200 STAB WOUNDS - Material prosto w ryj. Prosty i rytmiczny. Zapewne nagrany gdzieś na bagnach...

Sempiternal Dusk - Czyli Grave Miasma bez "grave" a raczej cavern. Wrednie średnie tempa, obskurne riffy, przestrzeń... Atmospheric black death metal z ognistymi przyspieszeniami.

Essenz - A to akurat musi być znane na BL... Bo kojarzę logo ale zawsze myślałem ze to jakiś blekk... Dwa lata ma ten materiał...Prasujący skoczny i bezkompromisowy nakurw. Trochę monotonne to ale chuj tam, przecież to black metal z motorówkami a nie rurki z kremem.

Foul - Walcowaty dismowaty death doom

Viral Encephalitis - Nile grające brutala? Nie do końca ale coś kolo tego. Technika, brutaloza i klimatyczne przygrywki. Na BC album dostępny w wersji krótkiej i długiej. Ta pierwsza ma ze 40min i 8 piosenek a druga 17 i.... patrz link.

Grizzly Fetish - 10min japońskiego nienastrojonego jazgotu do d-beatowego rytmu. Mieszanie.

Gramarye - to raczej black ale skoro już wklejam... "Pure necroprophetic black metal art! Gramarye emerge from the depths of infernal blackness with the most captivating black metal demo of the year." No kurwa trzeba sprawdzić.

Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 2 mies. temu

Unurnment

Panowie zaznaczają ze parają się brutalnym technicznym death metalem. I niewątpliwie mają racje ale warto dodać, ze maja na myśli pradawny brutalak z początków lat 90tych. Utrzymany w średnio-szybkich florydzkich tempach - i z młóckom, solówkom i klimatycznym bardzo lekko współczesnym progowym zwolnieniem - a jak. Morbid Angel, Krisiun, ... Kalifornijczycy własnie co wydali Self-immolation Suite EP. Jest ona otrzymana ww klimatach. Dodam urozmaicona strukturalnie wg najlepszych standardów zarania dziejów gatunku.

Po bardziej organiczna surowice zapraszam do kliknięcia w drugi link, gdzie wpływy morbid angel ładnie współgrają z bardziej nowojorskim, suffocationowatym podejściem. Trzy kawałki bardziej prymitywnej i śmierdzącej diabłem, i siarka sztuki. Wciąż różnorodne i "progresywne". Ladnie szyjo.

Spiritual Penury z 2019

Rozczarowani SIX FEET UNDER.... Proszę sobie w link kliknąć i zapomnieć o Krzysiu 420 ;)

Wróć do „Death Metal”