Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3007
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Nowen

Vortex 6 lata temu

Obrazek
Kapela z Finlandii grająca melodyjną odmianę death/thrash metalu. Zespół został założony w 1999 roku przez Mikko "Lappisa" Lappalainena. Ponieważ nie znalazł odpowiednich muzyków w swoim rodzinnym mieście, przeniósł się do Lahti.

W latach 2001-2003 opublikowano pierwsze dwa dema. Na pierwszym, zespół składa się wyłącznie z Lappalainena, a na drugim obok niego gitarzysta Kimmo Korhonen, basista Jan Huovinen i perkusista Jarkko Turtiainen. W ciągu kilku lat Lappalainen oddzielił się od pozostałych członków. Niedługo później dołączył do składu swoich przyjaciół Jarno "Terminator X" Nurmi (bas) i Markusa "Kusmar Rotten" Taipale (gitara). W tym samym roku ukazała się EP Where Hell Begins.

Zespół składa się z wokalisty, gitarzysty i basisty Lappalainena oraz perkusisty Ville "Vominator" Vehvilänen. W 2006 roku w składzie był Lappalainen, Taipale, Nurmi i Vehvilänen. Po kolejnych występach i próbach w 2008 roku nagrania na debiutancki album.

W roku 2010, nakładem Violent Journey Records pojawił się debiutancki album Nothing But Hate, a w 2012 roku drugi - dla tej samej wytwórni - Essence of Fear. Trzeci album, który nosi nazwę Peace with Death, pojawił się w 2016 roku za sprawą Musica Production.

Jeden z dziennikarzy napisał w swojej recenzji Essence of Fear, że Nowen jest nietypowym fińskim zespołem, ponieważ utworom brakuje melancholijnej atmosfery. Grupa oferuje mieszankę staroszkolnego thrash metalu, death metalu w stylu szwedzkim i tradycyjnego death metalu. Riffy przypominają klasyczne thrashowe zespoły, podczas gdy całość przywołuje raczej wspomnienie sekcji Deicide.

Mark Gromen z bravewords.com zrecenzował Peace with Death i zauważył, że zespół wymaga od siebie więcej względem techniki, niż zwykły zespół death/thrash metalowy. Zwłaszcza zmieniająca się tonalność, melodie i gra na gitarze przypominają płyty Dissection lub późne Death.

Dyskografia:
2002 - Cursed or Blessed [demo]
2005 - Where Hell Begins [EP]
2010 - Nothing but Hate
2012 - Essence of Fear
2016 - Peace with Death
Skład:
Ville "Vominator" Vehviläinen - Drums Waltari, Disco Inferno, ex-Enfarce, ex-Falchion
Mikko "Lappis" Lappalainen - Vocals, Guitars ex-Strym, ex-Witheria
Jarno "Terminator X" Nurmi - Bass (2005-present) Serpent Ascending, ex-Cosmic Church (live), ex-Slugathor (live), ex-Desecresy, ex-Nerlich, ex-Night Must Fall, ex-Ominous (live)
▼ Byli muzycy
Jan Huovinen - Bass ex-Strym, ex-Jumalhämärä, ex-Dim Moonlight
Jarkko Turtiainen - Drums
Kimmo Korhonen - Guitars Coventhrall, Helion, Solacide, Waltari, Barren Earth (live), ex-Dim Moonlight, ex-Amberian Dawn, ex-Jumalhämärä
Kai Huovinen - Guitars ex-Strym, ex-Torn, ex-Jumalhämärä, ex-Dim Moonlight
Markus "Kusmar Rotten" Taipale - Guitars (2005-2015) Ratbreed, Witheria, ex-Starlit Black, ex-Fallout


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Nowen/45079
BC: https://nowen.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/NowenBand
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3994
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 5 lata temu

yog pisze: Wyedytowałem troszkę powyższy tekst, bo tłumacz sobie średnio poradził z językiem polskim. Co mi się udało domyślić, jaka jest logika wydarzeń, to poprawiłem. Dajcie znać, czy ma to sens, szczególnie jeśli ktoś słyszał zespół, bo nie miałem takiej przyjemności i poprawiłem w ciemno, bo nie dało się zrozumieć niektórych zdań :P [post usunięty - @yog]
Jak pamiętam to pierwsze dwa albumy mi się podobały, trzeci już tak średnio - zbytnio ugrzeczniony i ozdobny, co do poprzedników. A co się tyczy tekstu powyżej, to nie wiem, nie studiowałem biografii zespołu, jedynie zdarzyło sie mi posłuchać ich muzy więcej niż kilka razy, oprócz "aktu trzeciego" - tego już po dwóch przebiegach miałem dość.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3007
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Ja znam dwa ostatnie, debiut jeszcze przede mną, ale podobne mam wrażenia do Ciebie @Pioniere. Ten ostatni album, na pewno ustępuje poprzedniczce.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”