Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 15820
Rejestracja: 6 lata temu

Testimony

yog 4 lata temu

Obrazek
Norweskie Testimony przejdzie do historii głównie jako pierwsza kapela Rune Eriksena, znanego szerszemu gronu słuchaczy jako Blasphemer, przyszłego gitarzysty The True Mayhem. Blasphemer w Testimony, oprócz wycinania riffów, prezentuje także swoje możliwości wokalne. Grupa działała w Aurskog - Høland.

I o dziwo - wypada w roli wokalisty całkiem przednio, żeby nie powiedzieć, że znakomicie. Jego wokal to niezmiernie lubiany przeze mnie thrashowy krzyk raczej niż growl - w stylu Van Drunena (który podobno ten styl podrobił, ale o to już należy dopytywać @deathwhore'a). Same riffy to infernalne pochody demonów, bardzo przyjemne dla ucha, za nic nie nudzące. Słychać już, że nawet w tym 1992 roku Rune był ułożonym gitarzystą lubującym się w Morbid Angel, Nocturnus czy polskim Imperatorze. Szatan i piekło. AUAAAGH!!!

Zapomniałem wspomnieć, że niestety kapela dorobiła się wyłącznie jednego demoska z piosenkami ku chwale śmierci w liczbie pięciu. Demko to zowie się Enter Obscurity i taką też obskurną muzykę przedstawia. Jakby się zastanowić, to więcej niż z tego Pestilence czy Morbid Angel jest tu grania w stylu Imperatora - te samo wkurwienie i okultystyczna jazda z wariackimi bębnami, co chwila zmieniającymi tempo w biegu zboczem spokoju ku zastraszająco szybko zbliżającej się przepaści szaleństwa.

Serio polecam sobie zarzucić, powinno się podobać, bo wszystkie składowe dobre dzieła czynią, a razem jest tylko lepiej.

Obrazek
Dyskografia:
1992 - Enter Obscurity [demo]

Skład:
Rune Eriksen - Guitars, Vocals Aura Noir, Earth Electric, Twilight of the Gods, Mezzerschmitt, ex-Ava Inferi, ex-In Silence, ex-Mayhem, ex-Nader Sadek
Eivind - Bass
Jostein Sandaker - Drums ex-Fury
Carlos - Guitars

Jakość youtubowa:


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Testimony/124994
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:

Wróć do „Death Metal”