Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vomitory

Vortex 3 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Vomitory założyli w Karlstad (Szwecja) w 1989 roku Urban Gustafsson i Ronnie Olson, w 2013 zakończyli działalność. Grali typowy jak dla kraju pochodzenia death metal. Pierwsze demo, nagrane przez zespół w składzie: Tobias Gustafsson, Ulf Dalegren, Ronnie Olson, Bengt Sund i Urban Gustafsson, ukazało się w maju 1992 roku na kasecie magnetofonowej i zostało wyprodukowane przez Björna Kjellgrena. W czerwcu 1993 roku Witchhunt Records wydało singel Moribund, na którym znalazły się dwa utwory ("Moribund" i "Dark Grey Epoch"). W tym samym roku ukazało się kolejne demo Promo '93, zaś w roku 1994 demo Through Sepulchral Shadows.
Skład:
Tobias "Tobben" Gustafsson - Drums (1989-2013, 2017, 2018-present) Cut Up, God Macabre, Nifelheim (live), ex-Eureka, ex-God Among Insects, ex-Syrus, ex-Torture Division, ex-The Project Hate MCMXCIX, ex-Timothy Griffiths' Psychedelic Sunrise, ex-Bay Laurel
Urban Gustafsson - Guitars (1989-2013, 2017, 2018-present)
Erik Rundqvist - Bass (1997-2013, 2017, 2018-present), Vocals (1999-2013, 2017, 2018-present) Cut Up, Kadaverkult, ex-Obscure
Peter Östlund - Guitars (2005-2013, 2017, 2018-present) The Law, ex-Dispirited
▼ Byli muzycy
Ronnie Olson - Bass (1989-1990), Vocals (1989-1996) Ronnie Ripper's Private War, Turbocharged, ex-Gehennah
Bengt Sund - Bass (1990-1993) ex-Nezgaroth
Ulf Dalegren - Guitars (1991-2005) ex-Nezgaroth, ex-Allegiance
Thomas Bergqvist - Bass (1993-1996) ex-Nezgaroth
Jussi Linna - Vocals (1996-1999)
▼ Muzycy koncertowi
Anders Bertilsson - Guitars (2012-2013) Cut Up, ex-Coldworker, ex-Ruin, ex-The Project Hate MCMXCIX
Danny Tunker - Guitars (2012) Abhorrent, Alkaloid, ex-Form, ex-Aborted, ex-Detonation, ex-Fuelblooded, ex-God Dethroned, ex-Prostitute Disfigurement, ex-Demilich (live), ex-Fifth, ex-The Saturnine, ex-Spawn of Possession (live)
Dyskografia:
1992 - Demo [demo]
1993 - Moribund [EP]
1993 - Promo '93 [demo]
1994 - Through Sepulchral Shadows [demo]
1996 - Raped in Their Own Blood
1999 - Anniversary Picture Disc [EP]
1999 - Procreate Insanity / Warning! Vomitory Goes Pugh! [split]
1999 - Redemption
2001 - Revelation Nausea
2002 - Blood Rapture
2004 - Primal Massacre
2007 - Terrorize Brutalize Sodomize
2009 - Carnage Euphoria
2011 - Raped in Their Own Blood / Redemption [kompilacja]
2011 - Opus Mortis VIII
2011 - Dead & Drunk - Live! [video]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vomitory/319
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny

Czit 3 lata temu

Vomitory powraca w przyszłym roku!!

http://www.blabbermouth.net/news/swedis ... y-is-back/
yog pisze:
2 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 3 lata temu

No i pięknie, oby oprócz tych koncertów jakimś pełniakiem przywalili.
"Between Shit and Piss we are Born"
Rattlehead
Moderator globalny

Rattlehead 3 lata temu

Wiadomość świetna. Vomitory obok Merciless, Dismember, Grave, Unleashed, Desultory i wczesnego Entombed stanowią mój panteon szwedzkiego death metalu.

Ciekawe czy to będzie tylko taka koncertowa reaktywacja czy pójdzie za tym także studio i płyta
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 3 lata temu

No muszę ich sobie konkretnie przypomnieć, jakoś zawsze mi się kojarzyli jako nudny średniak. Ale i też i może moment na nich był u mnie niestosowny? Teraz chętnie sobie pozapuszczam szwedzkie klimaty.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

To zawsze był nudny średniak, czasem ciut lepiej, czasem ciut gorzej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
pitbull
Master Of Puppets

pitbull 3 mies. temu

:) Bardzo mnie cieszy powrót tych brutali. Bardzo ich szanuję, tak samo jak ich krajan z Deranged. Jest brutalnie, gore'owo i przewidywalnie (bez skoków w jakieś progresje i inne huje muje). Mi najlepiej wszedł album Revelation Nausea - kapitalne intro, a potem od razu bestialski napierdol. Pamiętam też ich ostatni album Opus Mortis VIII - b. przypadł mi klip do Regorge In The Morgue. Generalnie kocham ten zespół za bestialski wokal. Nie zaliczyli wtopy, dlatego ich szanuję. Czekam na poważny come back i kolejne albumy, co by mi osłodziły powolną degrengoladę starej szwedzkiej sceny. Jeśli chodzi o szwedzką szkołę, to właśnie Vomitory i Grave najlepiej mi wchodzą, no jeszcze Dismember, ale jednak Grave i Vomitory najbliżej do stylu kapel z USA. Czyli brutalny napierdol i klimat, bez death'n'rolowej maniery.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured

Wróć do „Death Metal”