Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 1937
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Blood Red Throne

Vortex 2 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Norweska grupa muzyczna grająca death metal, założona w 1998 roku w Kristiansand. Blood Red Throne założyli w 1998 roku Død i Tchort (którzy współpracowali wówczas z zespołem Satyricon). Dołączyli do nich Freddy Bolsø oraz Erlend Caspersen i w tym składzie grupa nagrała demo zatytułowane Deathmix 2000, a ponieważ Blood Red Throne nie miał wówczas wokalisty, gościnny udział w nagraniu wziął Ronny Thorsen z Trail of Tears.

W marcu 2001 roku do zespołu w charakterze wokalisty dołączył Mr. Hustler. W pięcioosobowym składzie Blood Red Throne nagrał pierwszy album studyjny Monument of Death, który ukazał się w grudniu 2001 roku nakładem wytwórni Hammerheart Records.

W 2002 roku grupa wystąpiła m.in. na festiwalu Inferno. W Blood Red Throne nastąpiły też kolejne zmiany personalne: z zespołu odszedł Freddy Bolsø, którego zastąpił Espen "Beist" Antonsen (The Sickening). W tym samym roku ukazał się minialbum A Taste for Blood, na którym znalazły się trzy utwory z dema Deathmix 2000, "Monument of Death" z niewydanego albumu kompilacyjnego Nordic Metal II, cover Massacre "Cryptic Realms" oraz "Malignant Nothingness" z albumu Monument of Death.

Kolejny album studyjny Affiliated with the Suffering miał premierę w styczniu 2003 roku, zaś w grudniu zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Earache Records.

W 2004 roku z zespołu odszedł Espen "Beist" Antonsen i trzeci album studyjny Altered Genesis, który ukazał się w lutym 2005 roku, został nagrany z pomocą Bernta Moena (Trail of Tears, Green Carnation). Po wydaniu tej płyty Blood Red Throne opuścił Mr. Hustler, a zastąpił go Vald. Latem 2005 roku do zespołu został również przyjęty nowy perkusista Anders Haave. W listopadzie 2005 roku Blood Red Throne wziął udział w europejskiej trasie z grupami Mortician i Akercocke. W jej trakcie wokalista i basista Mortician – Will Rahmer – został w Polsce aresztowany za napaść na taksówkarza i kradzież samochodu. Trasa nie została jednak przerwana i na pozostałych koncertach Willa Rahmera zastępowali członkowie Blood Red Throne i Akercocke.

Czwarty album studyjny Come Death ukazał się w sierpniu 2007 roku. W grudniu 2007 roku Blood Red Throne wziął udział w europejskiej trasie jako support Divine Heresy, a w roku 2008 wystąpił m.in. na festiwalu Neurotic Deathfest w Tilburgu.

W marcu 2009 roku zespół po raz drugi wystąpił na festiwalu Inferno, natomiast w czerwcu został wydany piąty album studyjny Souls of Damnation, który był nagrywany na początku roku w studiu Deadline w Trollhättan (Szwecja). Okładkę (podobnie jak do Come Death i Altered Genesis) zaprojektował Łukasz Jaszak. Ukazała się również limitowana edycja albumu, na której znalazły się dodatkowe dwa utwory oraz DVD zawierające wywiad z zespołem i film o nagrywaniu płyty.
Skład:
Freddy Bolsø - Drums (1998-2002, 2015-present) ex-Enslaved, ex-Scariot
Død - Guitars (1998-present) Cobolt 60, Scariot, Zerozonic, The 3rd Attempt (live), ex-Trioxin, ex-Satyricon (live), ex-Opus Forgotten (live), ex-Lowdown (live), ex-Big City
Ivan Gujić - Guitars (2010-present) NeonGod, ex-Brutal Massacre, ex-Goatlord
Ole Bent Madsen - Bass (2011-present) ex-Horizon Ablaze
Yngve "Bolt" Christiansen - Vocals (2011-2015, 2015-present) Grimfist, ex-Concussion, ex-Goddamn, ex-Poker Jon, ex-The Darwins
▼ Byli muzycy
Sanrabb - Drums Gehenna, Throne of Katarsis, ex-Mëkanïk, ex-Cobolt 60, ex-Mayhem (live), ex-Satyricon (live), ex-Neetzach, ex-122 Stab Wounds, ex-Forlorn, ex-Incarnator, ex-Haggis, ex-Sworn (Nor)
Erlend Caspersen - Bass (1998-2011) Abhorrent, ex-Spawn of Possession, ex-Trioxin, ex-Unspoken Names, ex-The Allseeing I, ex-Hideous Deformity (live), Mr. Cucumber, ex-Deeds of Flesh, ex-Decrepit Birth (live), ex-Vile (live), ex-Apostasy
Tchort - Guitars (1998-2010) Green Carnation, The 3rd Attempt, ex-Carpathian Forest, ex-Emperor, ex-Satyricon (live)
Ronny Thorsen - Vocals (2000) Profane Burial, Viper Solfa, ex-Trail of Tears, ex-Natt
Mr. Hustler - Vocals (2001-2005) Cobolt 60, Vitriol, ex-Trioxin
Espen Antonsen - Drums (2002-2004) The Sickening, ex-Likorm, ex-Slagmark
Anders Kobro - Drums (2005-2007) Chain Collector, In the Woods..., NeonGod, Old Forest, Jaldaboath (live), ex-Arvas, ex-Carpathian Forest, ex-Den Saakaldte, ex-Green Carnation, ex-Nattverd, ex-Scariot, ex-Svartelder, ex-Last Call Inc.
Vald - Vocals (2005-2011) Blot (live), ex-Goatlord, ex-Trioxin
Anders Haave - Drums (2007-2010) Gabbathor, Images at Twilight, ex-Defect Designer, ex-Ground Zero System, ex-Apostasy
Emil Wiksten - Drums (2010-2013) Abbath, Fetus Stench, ex-Slaughterous, ex-Aeon, ex-Insidious Disease (live)
Martin Berger - Vocals (2015) Zerozonic, ex-Okular, ex-Third Invention, Wheels of Rust
▼ Muzycy koncertowi
John Vooren - Drums (2013-present) Dødheimsgard, Grand Alchemist, ex-Code (live)

Freddy Bolsø - Drums (2013) ex-Enslaved, ex-Scariot

Dyskografia:
2000 - Deathmix 2000 [demo]
2001 - Monument of Death
2002 - A Taste for Blood [EP]
2002 - A Taste for Butchery [split]
2003 - Affiliated with the Suffering
2005 - Altered Genesis
2007 - Come Death
2009 - Souls of Damnation
2011 - Brutalitarian Regime
2013 - Blood Red Throne
2016 - Union of Flesh and Machine
2017 - Gore Encore [single]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Bl ... Throne/808
BC: https://bloodredthrone.bandcamp.com/music
BC: https://blood-red-throne.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 310
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Łódź

pro 11 mies. temu

Nowy, dający nadzieję na dobry wrześniowy album, kawałek.

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 11 mies. temu

Jeden z kilku ulubionych norweskich death metalowych załóg. Byłem na koncercie, kiedyś słuchałem częściej, ale od zeszłego roku jakoś zacząłem sobie odświeżać co raz jakiś ich materiał.
Odium Humani Generis
HUMAN
Tormentor
Posty: 1017
Rejestracja: 3 lata temu

HUMAN 10 mies. temu

Musze się wreszcie za nich porządnie zabrać, nazwa znana od lat, a albumu w odtwarzaczu brak.
Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny
Posty: 794
Rejestracja: 3 lata temu

Czit 9 mies. temuNowy wałek, który zrobił na mnie niemałe wrażenie. Genialne brzmienie. @HUMAN sprawdzaj!!

No i moim zdaniem piękna okładeczka:

Obrazek
yog pisze:
10 mies. temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 310
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Łódź

pro 9 mies. temu

To będzie fajna płyta!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 9 mies. temu

Nowy wałek mi się podoba, póki co zdania o Blood Red Throne nie zmieniłem, są oni jednymi z moich ulubionych norweskich death metali. Ich styl zaczyna brzmieć coraz bardziej szwedzko, ale dla mnie nie jest to specjalnie jakiś problem. Dalej buja to elegancko, choć mogliby nieco większy nacisk położyć na brutalność, względem melodyjności, ale to już moje własne oczekiwania względem tej kapeli.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 1937
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 8 mies. temu

Dali znowu w ryj tym nowym albumem. Świat się zmienia, ale na nich zawsze można liczyć. Uwielbiam ich marszowe riffy które powodują samoistne machanie łepetyną. Przypierdolic też cały czas potrafią, piękna rzecz!
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”