Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17580
Rejestracja: 7 lata temu

Church Bizarre

yog 6 lata temu

Obrazek

Duński Church Bizarre trudnił się gatunkiem, który można by nazwać podklimatowanym devil metalem.

Mamy tu przede wszystkim death metal, ale też sporo pomysłów blackowych, sample z horrorów o czarownicach i diabłach, agresywne marszowe riffy o rodowodzie thrashowym bądź speedowym i szczyptę doomowej posypki. Kawałki nie należą do najkrótszych, nierzadko przebijają barierę 5 minut, ale obfitość gitarowych zagrywek i smakowitych riffów jest na tyle duża, że nie dłużą się, a jeden motyw płynnie przechodzi w drugi, przypominając trochę Nunslaughter grające kawałki Arghoslent i The Chasm.

Sporo tu takich właśnie luźnych progresji riffów, nadbudowywania powtarzających się motywów, nieco ćpańska, trochę fińskiego wariactwa. Obskurne granie, ale jednocześnie zgrabnie nagrane. Nośne, bluźniercze, masywne wałki. Prócz wymienionych już kapel jeszcze mi Necros Christos bez introsów przypominają (nie aż tak przebojowe te hity, ale też dobrze).

Obrazek
Kapelę założono w 2001 roku i pomijając trzy lata w zawieszeniu (2008-2011), działała do 2015. W tym czasie nagrali demosa, garść EP-ek, niezmiernie udany debiutancki album Sinister Glorification i prawie nagrali drugi. Nie wyszło, ale jego tytuł i tak posłużył za nazwę ostatniego wydawnictwa kapeli - ponad dwugodzinnej kompilacji Sic Luceat Lux, zawierającej te rzadsze utwory. W 2015 próbowali wydać jakąś EP-kę i były już mastery, layouty i tak dalej, jednak ostatecznie uznali, że chujowo wyszło i nie wydadzą tego.

Przez skład przewinęli się m.in. muzycy szwedzkiego Kill (moim zdaniem Church Bizarre jest pięć lig wyżej). Na debiucie gościnnie wystąpił Ustumallagam z Denial of God, w kawałku Prophet of Disease. Zajął się tak śpiewaniem, jak i lirykami.

Church Bizarre to formacja dla miłośników czarciego riffowania, w niekoniecznie opętańczych tempach. Fani Goatlord i tego typu bezeceństw powinni znaleźć coś dla siebie. Szczególnie pełny album zapewnia dużo dobrej zabawy koneserom łupaniny.

Takie podziemie, że nawet całego albumu na youtube nie ma.Dyskografia:
2004 - Demo 2004 [demo]
2005 - Advance Hell 2005 [EP]
2005 - Evoked or Not - Evil Will Come [EP]
2006 - Enigma of Hades [EP]
2006 - Sinister Glorification
2008 - The Liberating Darkness [EP]
2008 - Sic Luceat Lux [kompilacja]

Skład:
J. Voltage - Bass (Drums early) Kill, Tehom (live), ex-Karnarium, ex-Devil Lee Rot, ex-Pagan Rites, ex-Autopsy Torment, ex-Cross Bow
C.S. Johansson - Drums ex-Funeral, ex-Karnarium, ex-Pagan Rites, ex-Cerekloth
Allan B. Larsen - Guitars ex-Altar of Oblivion, ex-Lords of Triumph (live), ex-The Vein (live), ex-Cerekloth, ex-Dwell
JBP - Vocals Forlis, The Vein, Cerekloth, Victimizer, ex-Ad Noctum, ex-Dwell, ex-Opus Obscurium, ex-Undergang, The Pale Hand, ex-Kill, ex-Sanctus Daemoneon, ex-Crucifix
▼ Byli muzycy
Lenny Blade - Bass ex-Funeral, ex-Hypnosia, ex-Incinerator, ex-Bullet, ex-Devil Lee Rot, ex-Nominon, ex-Pagan Rites, ex-Beyond Dreams
Vuml - Bass Altar of Oblivion, Forlis, Lords of Triumph, Sick Room 7, Victimizer, ex-The Vein, ex-Cerekloth, ex-Vornoff
Lars Groth - Drums ex-Crucifix, ex-Lunar Caustic, ex-Utugt, Suckerpunch, ex-Victimizer, ex-Demon Realm, ex-Evil Pigs, ex-Bloodrush
Galheim - Drums Blodarv, Denial of God, Procession of Headless Angels, ex-Ad Noctum, ex-Bone, ex-Hellsermon, ex-Mareridt, ex-Phrenetic, ex-Livjatan, ex-Panzerchrist, ex-Exmortem, ex-Serpent Saints, ex-Mordulv
Henrik Engkjær - Guitars Deus Otiosus, ex-Exekrator, ex-Full Moon Lycanthropy, ex-Cerekloth, ex-Victimizer
▼ Muzycy koncertowi
H.K - Guitars (2012) Ensnared, ex-Chernobyl, ex-Gravehammer
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ch ... arre/19841
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4478
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

No brawo Jasiu, jogi babu! Jeszcze kilka lat i będą z Ciebie ludzie. A tak na poważnie to Church Bizarre to całkiem miłe granie, taka solidna druga liga. Nieco za bardzo rock n rollowi, ale raz na jakiś czas może polecieć. Jak lubisz to sprawdź sobie Evil Incarnate, zakładałem kiedyś temat, ale jeden Metalized się zainteresował.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17580
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Zainteresowało się prawdopodobnie więcej osób, ale nie każdy przesłuchał, a tym bardziej napisał post :P U mnie się na zainteresowaniu skończyło jakoś.

A Church Bizarre owszem druga liga, ale oni świadomie do tej klasy b metalu należą, bez aspiracji na bycie headlinerami festów. Ot słychać, że lubią sobie przy jakichś specyfikach pograć rocka z diabelskim pazurem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17580
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Jestem nieco zawiedziony, że nikt nie pochwalił wokalisty za koszulkę Mgły.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”