Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3720
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Envig

Hajasz 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Od kiedy Bolt Thrower zakończył działalność, pojawia się coraz więcej zespołów próbujących zapełnić lukę po Brytyjczykach.

Tym razem ekipa ze Szwecji Envig powstała w 2015 roku i zajebiście, ale też oryginalnie gra na charakterystyczny styl Bolt Thrower.

W tekstach przeważają wojenne tematy, jak u mistrzów, ale co ciekawe Envig zmodyfikował szwedzkie brzmienie, zachowując jego styl i rytmikę, ale jednocześnie zagęścił struktury w taki sposób, że powstaje krusząca ściana dźwięku, tak znana z twórczości Bolt Thrower. Wokalista także bezmyślnie nie naśladuje wokalu Karla, ale stara się zachować swój szwedzki styl, który jednak rzadko jest słyszany na większości szwedzkich death metalowych płyt.

Envig na początku pojechał demkiem Warmachine w 2015 roku, a z początkiem czerwca tego roku wydał świetny album By Human Hands, na którym zawarł wszystko co najlepsze było w muzyce Bolt Thrower na płytach wydanych po 4 Krucjacie. Nie zapomnieli też o mistrzach jadąc na koniec płyty klasyk For Victory.

Dyskografia:
2015 - Warmachine [demo]
2018 - Samvetets Ok [single]
2018 - By Human HandsSkład:
Damien Terry - Bass (2015-2018), Vocals (2015-present) ex-Trenchcrawler
Fred Larsson - Drums (2015-present) Visio Mortis
Josef Blad - Guitars (2015-present) Visio Mortis
Pontus Bratt - Guitars (2015-present)
Anders Nilsbakken - Bass (2018-present) ex-Trenchcrawler

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Envig/3540398515
BC: https://envig.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:

Wróć do „Death Metal”