Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

Sadist

#1

EdusPospolitus 5 lata temu

Obrazek
Na starym forum pamiętam, że temat założony o włoskich Sadystach już był, więc postanowiłem, że założę go na nowo :D

Sadist to - obok Death, Atheist, Cynic i Pestilence - również niezwykle unikalny zespół, a wg mnie jeden z najlepszych w dziedzinie progresywnego death metalu. Nagrali kawał doskonałej muzyki na "Above The Light" i "Tribe", potem obniżyli loty na "Crust" i "Lego", aż w końcu po reaktywacji nagrali kolejne trzy longplaye ze świetną muzyką.

A wy co o nich sądzicie?

Dyskografia:
1991 - Black Screams [demo]
1992 - Live in France [demo]
1992 - Musicians Against Yuppies [demo]
1993 - Promo 1993 [demo]
1993 - Promo Tape '93 [demo]
1993 - Above the Light
1995 - Tribe
1997 - Crust
2000 - Lego
2007 - Sadist
2010 - Season in Silence
2015 - Hyaena
2018 - Spellbound



Skład:
Tommy Talamanca - Guitars, Keyboards (1990-2001, 2005-present) Morgana, Nufutic, ex-Athlantis
Andy Marchini - Bass, Vocals (1991-1994), Bass (1996-2001, 2005-present) ex-Dark Lunacy, ex-Morgana
Trevor Nadir - Vocals (1996-2000, 2005-present) ex-Allhelluja, Nufutic, ex-Athlantis, ex-Hastur, ex-The Famili
Alessio Spallarossa - Drums (1999-2001, 2005-present) Arca Hadian, Mastercastle, ex-W.O.P., ex-Deadness, Brain (Ita), The Famili, ex-Morgana
▼ Byli muzycy
Peso - Drums (1990-1996) Necrodeath, ex-Ghostrider, ex-Mondocane, ex-Angel Death, ex-Raza de Odio, ex-Leech
Sibylle Colin-Tocquaine - Vocals (1990-1991) Witches, ex-Imbecilator, ex-Hell Bombs, ex-Women in Iron Form
Fabio Bocchiddi - Vocals (1991-1992, 2000-2001)
Chicco Parisi - Bass (1995-1996) ex-Gone in April
Zanna - Vocals (1995-1996) ex-Raza de Odio, ex-Will 'o' Wisp
Oinos - Drums (1997-1999) Australwave, Will 'o' Wisp, ex-Thy Nature, ex-Alice in Darkland, ex-Node, ex-Cayne
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sadist/2663
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#2

Zsamot 5 lata temu

Temat był, bo jakże by inaczej, by pominąć taki band.

Długo nie mogłem dorwać debiutu. Na szczęście potem wyszła jakaś reedycja- nie mam tutaj parcia na żadne first pressy- no i mam. Płyta porywa pomysłami. Nic się nie zestarzała. W sowim czasie bardzo głośna pozycja, mam wrażenie, że trochę mieli pecha, gorsze bandy miały lepsze wsparcie. Niestety dalej nie jestem na bieżąco z ich pozycjami. Pamiętam tylko koszmarek Lego, co to był promowany na CD w ramach m.in. Thrash'em All.

Bardzo lubię te intro na debiucie... To były czasy, że sporo płyt miało klimatyczne wprowadzenie. Często nieadekwatne, ale zawsze robiło fajny klimat. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 5 lata temu

Lego jedyny kiepski album, zaś poprzedzający go Crust - moim zdaniem najlepszy. Debiut na drugim miejscu, dwójeczka trochę dziwaczna. Po powrocie płyty na wysokim poziomie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#4

Zsamot 5 lata temu

Pamiętam te powrotne płyty słabiutko, wiem, że miały dobre recenzje, ale zastanawiam się, czy ktokolwiek ich promuje??? Zero wywiadów w prasie, zero jakiegoś działania w koncertowym wymiarze... Niestety, ale znam setki słabych kapel, co potrafią wokół siebie narobić tyle szumu w PR, że mają totalny odzew w postaci sprzedaży płyt czy frekwencji.

Co do debiutu, pewnie teraz ją poznając, to płyta byłaby archaiczna, ale wtedy te klawisze były totalne. Dla mnie do teraz jest to świetny krążek. Te klawiszowe pasaże się pięknie sprawdzają. Może wokalnie mogłoby być lepiej, no i perka nie porywa, ale jak się słucha, to nie zwracam uwagi na niuanse ani na na poszczególne kompozycje... Płyta do słuchania w całości. Piękny album.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

Jakoś nie kojarzę żadnych promocji, chyba z forum się dowiedziałem, że grają w ogóle. Co do Above the Light to ostatnio sobie odświeżałem po długiej przerwie i mi można by powiedzieć zaimponowało, jak dobrze to brzmi po latach. Zdecydowanie - jak mówisz - zasługiwali na więcej. Z tych powrotnych albumów to pamiętam głównie, że oni tam na pełnym luzie wplatają w kawałki różne smaczki, robiąc to z wielką wirtuozerią.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#6

Zsamot 5 lata temu

Zaletą tego forum jest właśnie odświeżanie takich płyt. Szybki skok na półkę po debiut i jechane. ;)

Jak wyjdę z finansowej pustoty to poszukam innych płyt. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 5 lata temu

Oj pamiętam ten szał na Sadist po wydaniu debiutu. Jak dorwałem płytę to okazało się dla mnie takie sobie, dobre granie ale znajomy to odpłynął po całości więc sprezentowałem mu debiucik i ma go do dziś. Parę miesięcy temu słuchałem jeszcze raz tego debiutu i porwać nie porwał ale co by nie mówić byli oryginalni w tamtych latach. Ktoś kiedyś nazwał ich Nocturnus na opak. Czy słusznie to nie wiem ale pokręcone dźwięki lubili. Nic więcej nie słyszałem ale do dzisiaj utkwiła mi w głowie okładka jakiejś ich płyty ze smoczkiem dla dzieci takim innym smoczkiem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#8

Zsamot 5 lata temu

Ja tu sobie odświeżyłem



czyli Tribe. Ma jeszcze lepsze pasaże. Cholernie dobrze isę tego słucha. @yog dzięki za przypomnienie tej płyty. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#9

EdusPospolitus 5 lata temu

Dwie pierwsze są świetne. Tribe zdecydowanie bardziej mnie porwał, więcej kombinowania i progresji, a takie gitarki jakie Tommy wykręca np. w "Den Siste Kamp", "The Reign of Asmat" czy "Spiral of Winter" to już konkretnie z butów wyrywają. Jakby było mało jest jeszcze fretless basik, porąbane klawisze i świetna produkcja.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#10

Zsamot 5 lata temu

Obiektywnie pewnie lepsza, ale jak się ma fizyczniaka, to potem te płyty z YT, mp3 jakoś mniej do mnie przemawiają...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#11

EdusPospolitus 5 lata temu

Nowy album włoskich sadystów zostanie wydany 9 listopada 2018 roku, a jego tytuł to: "Spellbound"

Obrazek

Tracklista:
1. 39 Steps
2. The Birds
3. Spellbound
4. Rear Window
5. Bloody Bates
6. Notorius
7. Stage Fright
8. I’m the Man who Knew too Much
9. Frenzy
10. The Mountain Eagle
11. Downhill
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 5 lata temu

Więcej Hitchcocka na raz to już zmieścić nie mogli, biorąc pod uwagę, że każdy kawałek to tytuł filmu chyba ;p 3 nie znam, ale tak strzelam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#13

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Rzut oka na okladke i czuje ze beda nawijac makaron na uszy.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#14

EdusPospolitus 5 lata temu

Nowy utwór z nadchodzącego płyciwa:

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#15

EdusPospolitus 5 lata temu

Dziś premiera "Spellbound", a Włosi walnęli kolejny klip tym razem do "The Birds":

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#16

Ryszard 5 lata temu

BORZE KURWA CO ZA GOWNO LANDRYNKI I CUKIERKI.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#17

Astral 5 lata temu

Ja rozumiem, że klawisze to dla wykreowania klimatu rodem z horroru, no ale w tym utworze to przegięli konkretnie. Brzmi to cukierkowo i odpychająco. No cóż, sprawdzić całość się sprawdzi, choćby z szacunku do pierwszych dwóch znakomitych płyt.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#18

EdusPospolitus 5 lata temu

Przesłuchałem ze dwa razy to "Spellbound" i na tym na razie koniec, póki co nie będę wracał. Przegięli z tymi klawiszami jak nigdy, ja wiem, że koncept zobowiązywał itd., ale teraz to wydają się być sztucznym uzupełnieniem reszty instrumentów te keyboardy. Lepiej jest niż na nudnawej Hienie, ale gdzież temu do "Tribe" :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 5 lata temu

Oni grywali na tych ostatnich tak nieco słodko, ale to było raczej z humorem też i ostatecznie riffy dobre, tutaj to słyszałem ten pierwszy kawałek i zostałem zalany lukrem, który miał mnie chyba w teorii przestraszyć? Nie wiem, trochę się boję reszty, bo sowicie przesadzili z dawką lateksu w recepturze. No ale skoro lepiej, niż na "nudnawej Hienie", która mi się podobała?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#20

EdusPospolitus 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
No ale skoro lepiej, niż na "nudnawej Hienie", która mi się podobała?
Dodaj tam sobie "wg mnie"
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 5 lata temu

Zawsze dodaję ;) I liczę, że inni podobnie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#22

EdusPospolitus 5 lata temu

O i gitara. Hiena to wg mnie (hehe) strasznie niestrawna jest, już po dwóch kawałkach nudzi mnie ta muza przeokrutnie, wszystko zlewa się w jedno, niewiele z tego wynika, a w przypadku "Spellbound" tak nie mam, choć o wiele mniej było słuchane. Zobaczymy jak z czasem będzie :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#23

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Matko boska elektryczna,jaki klops.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#24

Zsamot 5 lata temu

SADIST - Bloody Bates tak na szybko, straszny dysonans między klimatycznymi klawiszami, a tym, co muza oferuje. Za mało te klawisze na początku obecne. ale ogólnie ok. Sympatyczny koncept, taki z przymrużeniem oka. ;)

SADIST - The Birds
Klip na poziomie tych z lat 90-tych. Nadal fajny koncept w klawiszach mający odbicie. Nie powiem, sympatyczne, pytanie, jaka w kontekście całej płyty to będzie "grało"? Nie wiem, kto robił ujęcia w klipie, ale kręcenie ciągle sygnetów wokalisty jest lekko chybione.

Ogólnie oba utwory to uczciwe 6/10. Naprawdę sympatyczne.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#25

yog 5 lata temu

Tu jest cała płyta:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#26

Ryszard 5 lata temu

A co ja mam do stracenia? Zobaczymy hiene....
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#27

pp3088 5 lata temu

EdusPospolitus pisze:
5 lata temu
Dziś premiera "Spellbound", a Włosi walnęli kolejny klip tym razem do "The Birds":

O kurwa.
Ryszard pisze:A co ja mam do stracenia? Zobaczymy hiene....
O kurwa... znając Twój gust to Ci się spodoba. uwielbiasz cukierki w metalu w końcu.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#28

EdusPospolitus 5 lata temu

Andy Marchini odszedł z zespołu.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#29

yog 5 lata temu

Oby się nie okazało, że cukrzycy dostał od tych ich pasażyków z ostatniej płyty ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#30

TITELITURY 5 lata temu

Kiej żem przeczytał, że to cukierkowe, pomyślałem sobie "wszak dla mnie!", jest już bowiem chyba znane na tym forum, że z równa nienawiścią, jaką darzę chujołaków, lubię chujołacką muzykę. A gdy dodatkowo dowiedział żem się, że tam płukanie uszu na klawiszach, to już w ogóle byłem przygotowany na płytę roku. Bo rzeczywiście keyboard Casio, to najlepsza rzecz na tym krążku i gdyby wyjebali resztę, tworząc coś jak ten side projekt kolesia z Acid Witch, byłoby to fajne granie. Tymczasem nie wiem dlaczego uparli się gać death metal i to w dodatku, tfu, progresywny, czym położyli całe swoje dziełko niewątpliwie inspirowane Hitchcockiem, na co już naprowadza artwork. Nietypowa rzecz jak na Włochów, mistrzów giallo, ale może dlatego muzyka im nie wyszła. Trzeba było zostać na swoim podwórku, grać oldschool z intrami z Suspirii i wtedy byłoby może fajnie, a tak to cóż, dołączam się do głosów krytycznych. I puszczam sobie Tsjuder. Naprzemiennie z Dissection.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#31

EdusPospolitus 3 lata temu

W przyszłym roku nowy album pt. "Firescorched". Największym zaskoczeniem jednak może być, że zagrają na nim Jeroen Paul Thesseling i Romain Goulon.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog 2 lata temu

Płytka ta wyjdzie w Agonii, jako że się pochwalili właśnie podpisaniem papierów z Sadist. Płyta oczywiście jest naj...
Tommy Talamanca pisze:Firescorched is probably the most extreme, fast, and yet, experimental album in Sadist's career.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#33

EdusPospolitus 2 lata temu

Bedo blasty!

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#34

yog 2 lata temu

20 maja w Agonii nowy Sadist z bardzo brzydką okładką.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#35

yog 2 lata temu

Pierwszy kawałek z płyty, Finger Food:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#36

EdusPospolitus 2 lata temu

Nawet fajny ten numer, trochę mało mięcha w gitarach (nawet w porównaniu do dwóch poprzednich płyt) i szaleństwa od strony sekcji (a po Jeroenie i Romainie takich rzeczy jednak wypadałoby wymagać), ale kawałek nadrabia klimatem, kiczem i fajną solóweczką. A no i techniawa w nim też o dziwo udana :)

Także czekam na całość
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#37

Szajtan rok temu

Sadist wypuścili klip do utworu Accabadora otwierającego nadchodzący album Firescorched. Za produkcją video stoi dobrze znane, polskie studio Grupa 13.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#38

EdusPospolitus rok temu

Robią Włosi spory apetyt na całość :) Fajny pomysł z tym mandolinopodobnym instrumentem (bardziej zorientowani w temacie niech mnie poprawią :D) i szalejącym basem Jeroena w środku utworu. No i w końcu też sensowna promocja i większy hype niż przy okazji poprzednich dwóch krążków.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#39

EdusPospolitus rok temu

Całość zawitała na jutuby już wczoraj:

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Wróć do „Death Metal”