Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

Revocation

EdusPospolitus 5 lata temu

Obrazek
Tematu widzę, że do tej pory o nich nie było, to zakładam.

Revocation to jeden z tych młodszych hamerykańskich zespołów wykonujących techniczny death/thrash metal, założony przez gitarniaka i śpiewaka Davida Davidsona w 2006 roku, po tym gdy Cryptic Warning przestał istnieć. Moim zdaniem najlepsze w ich dyskografii są trzy ostatnie krążki, czyli "Revocation", "Deathless" i "Great Is Our Sin".

Skład:
David Davidson - Guitars, Vocals (2006-present) ex-Cormid, ex-Cryptic Warning, ex-Hot on the Heels
Dan Gargiulo - Guitars, Vocals (2010-present) Artificial Brain, ex-Cyanide Breed, ex-Abbath (live), ex-Havok (live)
Brett Bamberger - Bass (2012-present) Biclops, Day Without Dawn, East of the Wall, Publicist UK, The Postman Syndrome, ex-Binary Code (live)
Ash Pearson - Drums (2015-present) ex-3 Inches of Blood, ex-Angel Grinder, Ritual Dictates, Sound of the Swarm, Trailight (live), ex-Just Cause (live)
▼ Byli muzycy
Anthony Buda - Bass, Vocals (2006-2012) Living Void, ex-Strappado, ex-Cryptic Warning, ex-Composted
Phil Dubois-Coyne - Drums (2006-2015) ex-Cormid, ex-Random Acts of Violence, ex-Cryptic Warning, ex-Ravage, ex-Impending Doom (live), ex-Hot on the Heels
▼ Muzycy koncertowi
Jon "The Charn" Rice - Drums (2014) Cephalic Carnage (live), Skeletonwitch (live), Austrian Death Machine (live), Scorpion Child, ex-1349 (live), ex-Abigail Williams (live), ex-Behemoth (live), ex-Sirenia (live), ex-The Red Chord (live), ex-Job for a Cowboy, ex-Crown the Lost, ex-Sinning Is Our Savior
Ash Pearson - Drums (2014) ex-3 Inches of Blood, ex-Angel Grinder, Ritual Dictates, Sound of the Swarm, Trailight (live), ex-Just Cause (live)
Alex Rüdinger - Drums (2015) Conquering Dystopia, Ordinance, Good Tiger, ex-Burning Shadows, ex-The Faceless, ex-Threat Signal, ex-The HAARP Machine, ex-Azrael [USA], ex-Samadhi, ex-Evan Brewer (live), ex-Monuments [GBR] (live)
Dyskografia:
2006 - Summon the Spawn [EP]
2008 - Empire of the Obscene
2009 - Existence Is Futile
2011 - Pull the Plug [single]
2011 - Chaos of Forms
2012 - Label Showcase - Relapse Records [split]
2012 - Teratogenesis [EP]
2013 - The Hive [single]
2013 - Revocation
2014 - Deathless
2016 - Great Is Our Sin
2018 - The Outer Ones






Grupa planuje również wydać w tym roku kolejny longplay zatytułowany "The Outer Ones". A poniżej okładka:

Obrazek

Tracklista:
1. Of Unworldly Origin
2. That Which Consumes All Things
3. Blood Atonement
4. Fathomless Catacombs
5. The Outer Ones
6. Vanitas
7. Ex Nihilo
8. Luciferous
9. A Starless Darkness

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Revocation/78107
BC: https://revocation.bandcamp.com/music
BC: https://revocationband.bandcamp.com/music
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 5 lata temu

"Revocation" było ciosem. Rewelacyjny album w klimatach Atheist, Pestilence, Obscura itd. Szczera dziesiątka. "Deathless" depcze mu po piętach, ale czuć było lekkie spuszczenie z tonu. Ósemka z plusem. Musze się zabrać za ostatniego pełniaka, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Dzięki za przypomnienie o kapeli.



Otwieracz z nówki: jest groteska, rock'n'roll, ciekawe zagrywki - sehr gut.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Kolesie grają trasę z Archspire, toteż nie sprawdzam ;D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 5 lata temu

Zdarzało im się też zagrać z Kanibalami, również w Polsce :P

Jeżeli chcesz posłuchać dźwięków będących kontynuacją albumów takich jak "Spheres" i "Elements" w nowocześniejszym wydaniu to sprawdź.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

Kolejny nowy utwór:

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

I kolejny nowy wałek z nadchodzącego płyciwa:

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Lubię tych grajków, mają naprawdę ciekawy materiał. Jeżeli chodzi o ten rodzaj muzy, to na pewno jest to pierwsza 10 wg mnie. Niestety, jak @CzłowiekMłot zauważył spuszczają z każdym krokiem z tonu, co powoduje że mamy tutaj już do czynienia z zespołem już zdecydowanie bardziej technicznym, aniżeli takim który potrafi pogruchotać kości, a przecież robili to wyśmienicie. Nowy krążek jest tego stuprocentowym dowodem, aczkolwiek na pewno nie powiem że to zły album, kości nie gruchocze, ale ucho cieszy świetnym technicznym łojeniem.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

Faktycznie spoko ten "The Outer Ones", sporo jest i napierdolu i fajnych, przemyślanych technikaliów - dobrze to wyważyli. Do nowych Beyond Creation i Obscury trochę brakuje, ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

09. września pod skrzydłami Metal Blade Records ukaże się nowa płyta o tytule Netherheaven.
Obrazek
Tracklist:
1. Diabolical Majesty
2. Lessons in Occult Theft
3. Nihilistic Violence
4. Strange and Eternal
5. Galleries of Morbid Artistry
6. The 9th Chasm
7. Godforsaken
8. The Intervening Abyss of Untold Aeons
9. Re-Crucified

Edit: W zamykającym płytę Re-Crucified gościnnie pojawili się niedawno zmarły Trevor Strnad z The Black Dahlia Murder oraz George Corpsegrinder Fisher.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Widziałem kawałek klipu, ładnie dobrane buty do gitary, bądź odwrotnie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Drugim singiel Re-Crucified w którym gościnnie pojawili się Trevor Strnad i Gorge Corpsegrinder Fisher.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere rok temu

nowy album

Słuchał ktoś?
Red Right Hand
Posty: 74
Rejestracja: 4 lata temu

Red Right Hand rok temu

Słuchane, choć jak na razie niewystarczająco na jakąś rozbudowaną opinię. Krótko więc można tylko powiedzieć, że album pod każdym względem broni się, a pod niektórymi nawet wybija wysoko ponad przeciętność. Jest to angażujący death metal z pewnymi wpływami thrashu odegrany na zaawansowanym technicznie poziomie, co można bez problemu usłyszeć dzięki przejrzystemu brzmieniu, które nie jest jednak plastikowe, potrafi też we właściwych momentach oddać ciężar wydobywanych dźwięków. Melodii sporo, popisów instrumentalnych także, ale daleko najnowszemu do typowego technicznego death metalu, który zatraca w tych wszystkich przekombinowanych zagrywkach pierwotny sens takiej muzyki.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6284
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu



Jakoś nie było okazji do przesłuchania w całości nowej płyty, ale akurat wpadłem na wideło tego ziomka. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Nie, nie,nie. To nie kroi tak jak było to wcześniej. Okładka fajna, kolo biega w żółtych trampkach. Jak ma się jedno do drugiego. Kilka fajnych momentów, poza tym raczej do zapomnienia.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 mies. temu



Sympatyczny teledysk do utworu z epki "Teratogenesis", pierwotnie wydanej w 2012 roku. Pod koniec stycznis ukazała się jej specjalna edycja uzupełniona o covery Metaliczki, Faith No More, Death i Exhorder. Jest sztos!


Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 mies. temu

Gwoli ścislosci. Podstawą ich muzy to bardziej techniczny, death/thrash w stylu kapeli, ktorą przytoczyłeś, jednak wywijasy, solóweczki, zmiany rytmu odwołują się do klimatów Atheist, Death i innych starszych kapel z tych bardziej progresywnych rejonów ekstremy.
Bardzo mnie cieszy to, że nie stali się metalowymi hipsterami, co im groziło na "Deathless".
Ostatni duży album zagrali bardziej na modłę klasycznego deffu.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 mies. temu

Ktoś wypierdolił mój post i dziwnie teraz wygląda temat. Ja wiem, że jest piontunio, piwko leci i mordy czerwone jak dupa u pawiana, ale nic niewłaściwego tam nie było. Żadnego pocisku ad personam, tylko porównanie do Dew Scented. Czy ten kapel jest cenzurowany?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 mies. temu

Zajebista ta nowa/stara epka. Ciekaw jestem czy to są małe przeprosiny za ostatni czas, czy po prostu zaplanowany ruch. Coverki zmiatają z planszy. Wróciła we mnie wiara w tego Davida, oby na dłużej niż kolejny średni album.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”