Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Thou Shalt Suffer

Vexatus rok temu

Obrazek
Thou Shalt Suffer to utworzony pod koniec lat 90-tych XX wieku norweski zespół wykonujący świetny klimatyczny Death Metal.

Początkowo Thou Shalt Suffer był normalnie funkcjonującym zespołem, w którego skład wchodziły między innymi takie osobistości norweskiej sceny jak Ihsahn, Samoth i Ildjarn. Po jakimś czasie zespół przekształcił się w jednoosobowy projekt Ihsahna, a styl zmienił się na Ambient/Neoclassical.

Oprócz jednego ambientowego pełniaka zespół pozostawił po sobie także 2 demosy i świetną EPkę "Open the Mysteries of Your Creation". Warto wspomnieć, że również demówki trzymają bardzo wysoki poziom. Pomimo ewidentnie deathmetalowej stylistyki zespół nie bał się korzystać także z klawiszy, które wykorzystywane były bardzo oszczędnie i nadawały muzyce bardzo specyficzny klimat.

Moim zdaniem materiały Thou Shalt Suffer są dużo lepsze, niż to co panowie Samoth i Ihsahn zaprezentowali kiedykolwiek pod szyldem Emperor - zapewne będę raczej dość odosobniony w tej opinii. :) Jeśli ktoś nie zna to szczerze polecam! :)

Obrazek
Skład:
Ihsahn - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards (1991-?) Emperor, Ihsahn, ex-Hardingrock, ex-Peccatum, ex-Zyklon-B, ex-Embryonic, ex-Xerasia, God of Atheists, ex-Satyricon (live), ex-Revolution Harmony
▼ Byli muzycy
Ildjarn - Bass (1991) ex-Ildjarn, ex-Ildjarn-Nidhogg, ex-Sort Vokter, ex-Nivlheim, ex-Emperor (live), ex-Fast Breeder, ex-Myristic, ex-Spina Bifida, ex-Zyltelab
Samoth - Bass, Guitars, Drums (1991) Emperor, The Wretched End, Scum, ex-Zyklon, ex-Zyklon-B, ex-Embryonic, ex-Xerasia, ex-Arcturus, ex-Gorgoroth, ex-Satyricon, ex-Conspiracy, ex-Fast Breeder, ex-Notodden All Stars, ex-Spina Bifida, ex-Zyltelab
Ronny Johnsen - Drums (1991) ex-Embryonic, ex-Xerasia
Thorbjørn Akkerhaugen - Drums, Bass (1991) ex-Zyltelab

Dyskografia:
1991 - 4-track rehearsal [demo]
1991 - Open the Mysteries of Your Creation [EP]
1991 - Into the Woods of Belial [demo]
1997 - Into the Woods of Belial [kompilacja]
2000 - Somnium

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Th ... uffer/2720
BC: https://candlelightrecordsuk.bandcamp.com/music
Vexatus - moje słuchowiska dla ludzi głuchych. Czacha dymi - mój blog.
Przyszła pora na Grindcore'a >>> 地獄 >>> Work in progress...
Jestem uczulony na pierdolenie głupot!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot rok temu

Miałem na kasecie ten ambientowy już album... Cóż rzecz, ciekawa muza, ale jakoś hiper mnie nie porwało. Resztę obadam. Bo już nic nie pamiętam.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Składak demówek "Into The Woods Of Belial" bardzo dobry, umiejętnie potrafili wymieszać death metal z klawiszami, żeby dodać klimatu. "Somnium" było w miarę dobre, ale już mnie tak nie porwało. Z takich neoclassicali to wolę zdecydowanie Profanum ;) Napewno nie zgodzę się z opinią, że to co nagrało Thou Shalt Suffer lepsze od wszystkiego co nagrali pod szyldem Emperor, ale wiadomo gusta są różne. Fajowe są foty z okresu działalności tej kapeli.

Swoją drogą "Somnium" chyba sobie nawet teraz odświeżę, bo widzę że pominąłem ten materiał przy odświeżaniu norweskich wydawnictw z 2000 r.

O i takie coś znalazłem na jewtube:

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Słyszałem wielokrotnie i nie zostało mi nic w pamięci po tym Thou Shalt Suffer. Jak dla mnie to nie mniejsza nuda, niż Emperor, a wręcz przeciwnie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

A ja tam Thou Shalt Suffer uwielbiam, a Emperor jakoś wcale mnie nie grzeje...
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Ja posiadam jeszcze tzw. advance tape, na którym jest 5 kawałków, które miały się znaleźć na debiutanckim albumie jeszcze z death metalem.

Bardzo żałuję, że ten nigdy nie został wydany bo zapowiadało się ciekawie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Ja posiadam jeszcze tzw. advance tape, na którym jest 5 kawałków, które miały się znaleźć na debiutanckim albumie jeszcze z death metalem.

Bardzo żałuję, że ten nigdy nie został wydany bo zapowiadało się ciekawie.
Zrób mi flaka czy mp3 albo wrzuć gdzieś- chętnie se poslucham w dobrej jakości ;)

Albo napisz skąd żeś ściągnął...

Bardzo dobre jak na tamte lata granie, klawiory podobnie jak w Nocturnus powodowały że za dzieciaka czułem jakbym obcował z czymś nadzwyczajnym hahaha. Teraz nie robi to żadnego wrażenia ale muszę przyznać że te stare deathowe kompozycje wciąż się bronią... bo łączyć riffy w spójną całość młodzi sataniści niewątpliwie już potrafili.

Muzycznie gdzieś pomiędzy Nocturnus, Demilich a Grave i Tiamat za cięższych czasów.
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Ja to dostałem od Samoth'a wiele lat temu. Swoją drogą to parę lat później kiedy zapytałem go co z albumem to z tego co zrozumiałem materiał został nagrany ale Ygg czyli Ihsahn coś zaczął "gwiazdorzyć" i stwierdził, że nie czuje tego materiału więc nie zostanie wydany. Podobno cały czas jest w posiadaniu taśmy matki ale widząc co obecnie nagrywa to pewnie ten album nigdy nie ujrzy światła dziennego.

W necie szukałem tego ale nie znalazłem a jako, że to jest na kasecie to nie ma szans na mp3 czy inne flac.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

A daj jakieś tytuły utworów czy coś bo oni w sumie zrobili w 1991r ichnszą wersję Woods.... Pięć kawałków tak jak pisałeś... Może to to z dobudowaną historią?
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Tytułów brak. Tylko Track 1-5. Dwa kawałki to na 100% przerobione wersje z demo ale trzy pozostałe to albo tak przearanżowane wersje albo kompletnie nowe numery bo nawet wokalnie nie pasuje nic.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Kurna @Hajasz tak potrafisz zaciekawić tymi materiałami niepublikowanymi (szczególnie mnie pod kątem norweskich rzeczy), że aż mam ochotę tam się kiedyś do Ciebie wybrać do Opola i zrobić sobie taką kilku godzinną rundkę, żeby choć raz posłuchać jak te rzeczy brzmią :)

Szkoda jeno, że nie masz jak z tego porobić ripów jakiś.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Wędrowycz pisze:
rok temu
Szkoda jeno, że nie masz jak z tego porobić ripów jakiś.
Też mnie to wkurwia bo mam kilka demo, gdzie wyblakły nazwy i sam już nie wiem co to za zespoły.

Co najgorsze w wieży deck kasetowy umarł lata temu więc kasety leżą i czekają na lepsze czasy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Trzeba złożyć się na decka ;) Kasa musi się zgadzać ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Niepublikowane materiały muszą się zgadzać ;) to przede wszystkim.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 8 mies. temu

Nie wiem jak można tego materiału nie lubić. :) Wreszcie sobie sprawiłem EPeczkę i teraz będę katować pewnie z pół dnia. :) "Open the Mysteries of Your Creation" kasuje klimatem wszystkie materiały Emperor...

Wróć do „Death Metal”