Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Necrot

#1

Vortex 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Nie znalazłem zbyt wielu informacji na ich temat, także jeżeli ktoś wie coś więcej dokładać info do tematu. Amerykańska grupa bezkompromisowych death metalowców wprost z San Francisco. Ich muza cechuje się bardzo dobrym surowym brzmieniem, a i kompozycyjnie na old schoolu się wzorują. Powstali w 2011 roku, do tej pory wydali trzy dema, a w tym roku wyszła kompilacja zawierająca je wszystkie na jednym krążku. Ogólnie zajebista kapela, szkoda tylko że longa nie widać na horyzoncie, bo bardzo wartościową muzę chłopy tworzą.

Skład:
Chad Gailey - Drums (2011-present) Mortuous, Vastum, Palace of Worms (live), Scolex (live), ex-Atrament, ex-Bruxers, ex-Disinhibition, ex-Caffa, ex-Rude, ex-Phrenelith (live)
Luca Indrio - Guitars, Bass, Vocals (2011-present) Acephalix, Vastum, ex-Infame, ex-Lawless, ex-Pistöns
Sonny Reinhardt - Guitars (2012-present) Saviours, Scolex (live), Watch Them Die, Kids In Satan's Service, Word Salad
▼ Byli muzycy
Kyle House - Guitars (2011) Acephalix, Serpents of Dawn, ex-Lawless, ex-Vastum, ex-Dead Beat Hearts, ex-Deathcharge, ex-Defiance, ex-Poison Idea, ex-The Riffs


Dyskografia:
2012 - Necrot [demo]
2012 - Into the Labyrinth [demo]
2014 - The Abyss [demo]
2016 - The Labyrinth [kompilacja]
2017 - Blood Offerings
2020 - Stench of Decay [single]
2020 - Into the Labyrinth [2020 Version] [single]
2020 - Mortal



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Necrot/3540349936
BC: https://necrot.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#2

Arson 7 lata temu

A w tym roku ich dyskografia została powiększona o debiutancki pełnowymiarowy album o nazwie "Blood Offernigs". Próbka do obadania tutaj, bo niestety na ich bandcampie nie ma krążka w całości.

Tak prezentuje się okładka, a wykonał ją Marald van Haasteren:

Obrazek
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#3

Vortex 6 lata temu

Szału nie odnotowałem, leci ten ich death metal i leci, nieźle to buja nawet, ale dość to monotonne, przewidywalne no i trochę nudne. Przynajmniej na dziś dla mnie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 6 lata temu

@Up a mi super leży ta płyta. Nudy nie uświadczyłem a dla mnie lepsze niż ostatnie wyziewy SFU. To jest jedna z form OS death metalu właśnie takie granie z feelingiem i tym przysłowiowym groove. Lepiej przywalić na grillu do dobrego browara takim Necrotem niż jakimś posranym Sabatonem czy innym Alestormem.
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#5

HUMAN 6 lata temu

Bardzo dobry album, dobre brzmienie, brak plastiku.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#6

Vortex 6 lata temu

Posłuchałem na zmianę z nowym Entrails i są tu pewne podobieństwa co do mojego odbioru tych płyt. Necrot zyskał trochę tym, że Entrails nie wydał też zajebistego krążka, a słucha się tego naprawdę dobrze. Miałem chyba za duże oczekiwania co do bohatera wątku, bo to jakby nie patrzeć pierwszy full lenght, ale jak @Hajasz wspomniał odpalić grilla ze znajomymi i może się kręcić.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 6 lata temu

Demosy są spoko, jestem ciekawy co na debiucie zaprezentowali. :)

Koncercik z początku tego roku:

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 6 lata temu

Vortex pisze:
6 lata temu
Miałem chyba za duże oczekiwania co do bohatera wątku, bo to jakby nie patrzeć pierwszy full lenght
Obym miał okazje posłuchać więcej takich na luzie nagranych debiutów bez napinania się i pierdolenia, że oto umarł król niech żyje król.

Jedynie za okładkę należy się chłopakom karny jeżyk.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#9

Vexatus 6 lata temu

Kolejny koncert - po raz kolejny od razu widać, że chłopaki grają od serca nawet kiedy występują na zaimprowizowanej scenie dla max kilkudziesięciu osób. Szacun! :)

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#10

Zsamot 4 lata temu

Vortex pisze:
6 lata temu
Szału nie odnotowałem, leci ten ich death metal i leci, nieźle to buja nawet, ale dość to monotonne, przewidywalne no i trochę nudne. Przynajmniej na dziś dla mnie.
No bo na takie płyty trzeba mieć dzień. Ja dziś mam. super się słucha. Oczywiście, o ile sobie nie psujemy radości smęceniem, że wszystko już gdzieś słyszeliśmy. ;-)
Hajasz pisze: @Up a mi super leży ta płyta. Nudy nie uświadczyłem a dla mnie lepsze niż ostatnie wyziewy SFU. To jest jedna z form OS death metalu właśnie takie granie z feelingiem i tym przysłowiowym groove. Lepiej przywalić na grillu do dobrego browara takim Necrotem niż jakimś posranym Sabatonem czy innym Alestormem.
Z dupy argument, ktoś, kto nie lubi death metalu nie będzie szukał wrażeń nawet w SFU.

A płyta naprawdę przyjemnie buja. totalnie jak z ery kaset. ;-)

Mówcie, co chcecie, ale z taką okładka nie mogło być źle. Wszystko ładnie, zgrabnie i totalnie w starym stylu. Bardzo fajna i sugestywna.
HUMAN pisze: Bardzo dobry album, dobre brzmienie, brak plastiku.
Tak, tak. ;-) Jeżeli brak nowych płyt uznanych kapel, bądź chcemy odpocząć od przetrigerowanych produkcji, jest tu idealna porcja na marazm.

A pomyśleć, że trochę czekał w zagłębiu plików ten album. No cóż. Bywa i tak.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#11

Hajasz 4 lata temu

Kierwa w przypadku kolegi Szamota nigdy się nie zawiodłem. Kolejny bełkot nie na temat i bez zrozumienia tematu.

Do następnego śmiesznego.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#12

Zsamot 4 lata temu

Wiesz, że te swoje brednie piszesz tak w przestrzeń, bo przez na siłę bycie kontrowersyjnym, stałeś się totalnie "aczytalny"?

Tymczasem zgrabny finał płyty "Layers of darkness", solosa bardzo sentymentalnie podbijają. Aczkolwiek trudno byłoby coś wyjątkowego wyróżnić z całego albumu. Bardzo równa płyta.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot 4 lata temu

Kurna nikogo ten band nie zainteresował?

A tak fajnie buja... Przeglądam dysk, bo mnóstwo płyt, które nic mi nie mówią, 90% leci w kosz. Tymczasem taki Necrot będzie na pewno zachowany, byłoby fajnie pójść w kierunku fizyczniaka.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 4 lata temu

Mnie niegdyś ten Necrot zainteresował w związku z podnietą, jaką ich debiutancki album wywołał. Niestety we mnie jej nie wzbudził. Dla mnie muza z serii tych, które jak lecą to spoko, a jak się płyta skończy to chwila mija, nim sobie uświadomię, że przestała grać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot 4 lata temu

Ale ten zarzut to wiesz, że obecnie do 99% płyt można skierować? ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 4 lata temu

Staram się jak najmniej takich płyt słuchać i zwykle mi się to udaje :) Co do ogółu to zapewne jest tak, ale staram się mocno filtrować tak nowe premiery, jak i obczajane płyty z czasów dawniejszych. Necrot niestety w moje gusta nie trafił, choć spodziewałem się, że może.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#17

Hajasz 4 lata temu

A tak poza tym to co chciał Szamot powiedzieć bo jak zwykle nic z tego nie rozumiem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 4 lata temu

Że mu się podoba na tyle, że może by płytę kupił za 30 zł w Dziupli ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#19

Hajasz 4 lata temu

Aaa no bo szczerze zgłupiałem czytając co pisał wcześniej, że nic specjalnego, że trzeba mieć dzień na taki album.

Potem coś o jakichś z dupy argumentach i że jak ktoś nie lubi death metalu to i SFU nie polubi no i w końcu, że wypierdolił prawie wszystkie płyty a tę zostawił bo posłucha jak będzie miał dzień.

Niewiele z tego rozumiem a wierzę, że tak jest.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#20

Zsamot 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Że mu się podoba na tyle, że może by płytę kupił za 30 zł w Dziupli ;)
Za 28,00 ;-)

Ale reszta ujęta perfekcyjnie. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#21

Szajtan 3 lata temu

Necrot prezentuje kawałek z nowej płyty zatytułowanej "Mortal" która wychodzi pod koniec sierpnia z etykietą Tankcrimes. Mamy tutaj do czynienia z klasycznym death metalem, który miażdży czaszki.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#22

Belzebóbr 3 lata temu

Po Necrot zawsze mam niedosyt, niby ciężko się do czegoś przyczepić, ale i ciężko się czegoś uczepić w ich graniu, taki przelewający się przez uszy death od kalki.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 3 lata temu

Dzisiejszy album w pełnej krasie:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#24

Vortex 3 lata temu

Niczym nie zaskakujący "Mortal" odbieram bardzo pozytywnie. Porządna dawka prostego death metalu, pędzącego w dość szybkim tempie zabiera nas w czasy old schoolewego naparzania. Fajna płytka.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#25

Hajasz 3 lata temu

Cienki ten Mortal zupełnie pozbawiony brudu i szorstkości debiutanckiego materiału. Brzmienie jakieś takie wygłaskane, wyjątkowo głośno nagrane instrumenty. Umęczony jestem po każdym odsłuchu. Szkoda bo ewidentnie słychać, że Mortal to nowe otwarcie zarówno w kwestii brzmieniowej jak i aranżacyjnej ale efekt zaledwie średni. Posłuchać można ale wrażenie artystyczne słabe.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#26

Szajtan 2 mies. temu

Pojawił się nowy singiel zapowiadający nowy krążek "Lifeless Birth". Premiera 12 kwietnia w barwach Tankcrimes.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#27

Hajasz tydzień temu

Wyszedł nowy album Necrot to już trzeci!!! Tylko po co? Z szacunku do debiutanckiego albumu posłuchałem do końca ale bieda, bieda, bieda a potem nuda, nuda, nuda.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”