Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Trauma

#1

Vortex 7 lata temu

Obrazek

Obrazek
wikipedia pisze:Zespół powstał 1988 roku w Elblągu pod nazwą Thanatos, pod którą muzycy zrealizowali dwa wydawnictwa demo zatytułowane Deo Optimo Maximo z 1989 i Out of Sanity z 1990 roku.

Wiosną 1992 roku grupa zmieniła nazwę na Trauma i w maju tego samego roku zarejestrowała demo pt. Invisible Reality. W rok później wydawnictwo ukazał się dzięki Loud Out Records przy współpracy z Morbid Noizz Productions, zyskując uznanie na lokalnym rynku muzycznym.

Kolejne wydawnictwo ukazało się dopiero w 1996 uprzednio zarejestrowane w październiku 1995 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w gdańskim SL Studio, album ostatecznie zatytułowany Comedy Is Over ukazał się dzięki Vox Mortis Records na kasecie magnetofonowej.

W 1998 roku ukazał się natomiast pierwszy minialbum zespołu zatytułowany Daimonion zarejestrowany w olsztyńskim Selani Studio. Album wzbogacony o zremasterowane nagrania z Invisible Reality wydany został przez Pagan Records. Ponadto muzycy występowali podczas koncertów w Polsce.

Wiosną 2000 zespół w Hertz Studio w Białymstoku nagrał drugi studyjny album pt. Suffocated In Slumber wydany we wrześniu tego roku. Ponadto ukazała się reedycja debiutanckiego albumu grupy Comedy Is Over wydana na płycie CD.

Album Suffocated In Slumber okazał się dla grupy prawdziwym sukcesem, w krótkim czasie zainteresowała się nim niemiecka wytwórnia płytowa System Shock Records wydała album w Europie. Wydawnictwo było promowane podczas Reign Forever World Tour w 2001 roku wraz z Decapitated oraz gospodarzem trasy grupą Vader. Podczas trasy zrealizowany został pierwszy album koncertowy grupy zatytułowany Crash Test – Live, wydany w listopadzie 2001 roku ponownie dzięki Pagan Records.

W styczniu 2002 roku grupa odbyła trasę koncertową Expression Of Horror Tour wraz z grupami Devilyn i Misteria, a w kwietniu koncertowała w Niemczech i Holandii w ramach System Shock Over Europe Tour Part Two wraz z grupami Master, Krabathor oraz Xenomorph. Ponadto tego samego roku Trauma wystąpiła na objazdowym Thrash'em All Festival w Polsce wraz z grupami Monstrosity, Vomitory, Lost Soul, Sceptic, Dissenter i Contempt.

Z początkiem 2003 roku grupa rozwiązała kontrakt z Pagan Records na rzecz Empire Records, dla której już w marcu (w Hertz Studio) tego samego roku zarejestrowała album pt. Imperfect Like God, który wydany został 25 listopada 2003 roku. Kolejnym albumem nagranym przez zespół był "DetermiNation", którego premiera miała miejsce w 2005 roku. W 2007 roku na świat przyszło najnowsze "dziecko" Traumy LP pt. "Neurotic Mass". Album ten ma w porównaniu z poprzednimi znacznie bardziej eksperymentalny charakter, w niektórych utworach można całkiem wyraźnie zauważyć elementy industrial metalu a także więcej nietypowych aranżacji. W 2010 roku ukazał się kolejny album formacji zatytułowany Archetype of Chaos. Materiał zajął czwarte miejsce w plebiscycie serwisu Metalnews.pl w kategorii Płyta roku - Polska.
Zdecydowanie mój top, nie tylko Polski, ale i światowy. Uwielbiam tą, kapelę i bardzo żałuje, że ta ich ścieżka kariery nie potoczyła się bardziej optymistycznie, ale najważniejsze, że zostawiają cały czas kupę świetnej muzy.

Skład:
Arkadiusz "Mały" Sinica - Drums (1992-present) ex-Lafayn, ex-Thanatos, ex-Immemorial, ex-Sepsis, ex-Tyranos IHS
Jarosław "Mister" Misterkiewicz - Guitars (lead) (1992-present) ex-Lafayn, ex-Thanatos, ex-Agresor, ex-Detox Mansion, ex-Galeon
Artur "Chudy" Chudewniak - Vocals (2002-2006, 2009-present) ex-Mastabah
▼ Byli muzycy
Wojciech "Bubi" Sukow - Bass, Vocals (1992) ex-Neandertal, ex-Thanatos, ex-Abuse, ex-Agresor, ex-Fermentor, ex-Galeon
Piotr Zienkiewicz - Bass, Vocals (1992-2002)
Jacek "Skocz" Cholewa - Vocals (1992) ex-Dies Irae, ex-Neandertal, ex-Amenth
Arkadiusz Furdal - Guitars (1994-1999) ex-Equinox, ex-Whisper, ex-Sibylline, ex-Overload
Paweł Kapla - Bass (1996-1998) ex-Lafayn, ex-Die Xee Xee, ex-Kick Some Butt, ex-The Próbers
Paweł "Firana" Krajnik - Bass (1998-2008) ex-Dar Semai, ex-Immemorial, ex-Mistrust
Patryk "Patrix" Krajnik - Guitars, Vocals (2000-2004) ex-Mistrust
Filip "Fill" Musiatowicz - Guitars (2005-2006)
Robert "Kopeć" Jarymowicz - Vocals (2006-2009) ex-Dished, ex-Perverse
Dawid "Davidian" Rutkowski - Bass (2008-2010) ex-Sothoth
▼ Muzycy koncertowi
Tomek "Bubek" Myśliński - Bass (2010-present) Ajdath, ex-Excrucio, ex-Neyra
Krzysztof "Dziadek" Dobrowolski - Bass, Guitars (2010), Guitars (2019-present) ex-Fading, ex-Grin, ex-Ghost, Ropień, ex-Dark Legion, ex-Manitou, ex-Noizzer

Pery - Bass
Przemysław Ozga - Guitars ex-Demise, ex-Enter Chaos
Konrad Rossa - Guitars ex-Sothoth, ex-Cryptopsy, ex-Redemptor, ex-Decapitated (live), ex-Decrepit Birth (live), ex-Dished
Krystian "Dino" Wojdas - Guitars (2006-2007) Jack Crusher, ex-Dogma, ex-Necrobiosis, ex-Spinal Cord, ex-Hell-Born, ex-Mysteria, ex-Devilyn, ex-The Abyss, ex-Shaker, ex-Yutro
Michał Grall - Guitars (2014-2018) Manslaughter, The Black Disorder, Unblessed Divine, Void on Purpose, ex-Sinister
Dyskografia:
1988 - Deo Optimo Maximo [demo jako Thanatos]
1989 - Out of Sanity [demo jako Thanatos]
1993 - Invisible Reality [demo] - Loud Out Records
1994 - On the Edge... [demo]
1996 - Comedy Is Over - Vox Mortis Records
1998 - Daimonion [EP] - Pagan Records
2000 - Suffocated in Slumber - Pagan Records
2001 - Crash Test - Live [live] - Pagan Records
2003 - Imperfect like a God - Empire Records
2005 - DetermiNation - Empire Records
2006 - Hamartia [EP] - Empire Records
2007 - Neurotic Mass - Empire Records
2010 - Archetype of Chaos - Witching Hour Productions
2013 - Karma Obscura - Witching Hour Productions
2015 - Craving for... / Holy Vermin [split]
2020 - Ominous Black - Selfmadegod Records
2021 - Acrimony - Selfmadegod Records






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Trauma/3579
BC: https://traumadeath.bandcamp.com/music
BC: https://selfmadegod.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#2

Zsamot 7 lata temu

Kapela z gatunku tych, co bezwzględnie uwielbiam. Od Suffocated in... zacząłem kolekcjonować ich, wcześniej niestety nic nie miałem, ale od tego czasu stała pozycja na liście zakupów.

Ostatnio była reedycja klasycznej pozycji- Invisible Reality. Miałem przyjemność przeprowadzić wywiad.;)

http://kvlt.pl/wywiady/trauma-sposob-na-zycie/
http://kvlt.pl/recenzje/trauma-invisibl ... -reedycja/

Czekam na koncert, bo dawno ich nie widziałem a zawsze wrażenie było hiper pozytywnie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#3

Vortex 7 lata temu

Ostatnio właśnie myślałem o Traumie w sensie koncertowym, jeszcze nigdy nie byłem, a nie chcę żywota skończyć swego przed ujrzeniem ich live. Będziesz gdzieś śmigał @Zsamot dawaj znać, z chęcią się wybiorę. To moja jedna z niewielu już koncertowych pozycji "must watch".
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#4

Zsamot 7 lata temu

Jak gadałem z Misterem, to Poznań jest rozpatrywany, ale tylko weekendowo, zatem musi być coś w pobliżu. Liczę że się uda im dotrzeć.

Będę miał Ciebie w mej dziurawej pamięci. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
gervantusarz
Posty: 43
Rejestracja: 7 lata temu

#5

gervantusarz 7 lata temu

Dla mnie najlepszy DM made in PL, niedoceniony :evil: Czekam na nowe, kolejne opus magnum :D
TMC555
Posty: 7
Rejestracja: 6 lata temu

#6

TMC555 5 lata temu

Już za chwileczkę, już za momencik nowa TRAUMA będzie gotowa. Zdaje się, że finałowo będzie 9 utworów. "Astral Misanthropy" to znakomity według mnie numer. Tymczasem do nabycia nowy towar w postaci koszulek z długim rekawem "Comedy Is Over", bluz z kapturem "Comedy Is Over" i różny inny asortyment z logo zespołu. Longsleevy sa świetne. Zainteresowani piszcie do Mistera mister.traumaATgmailDOTcom , bo jak znam życie to zanim to puści w eter to minie jeszcze z miesiąc ;).
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#7

EdusPospolitus 4 lata temu

Nowy album pt. "Ominous Black" tuż tuż bo 6 marca 2020. Standardowe info poniżej

Obrazek

1. Inside the Devils Heart
2. Insanity of Holiness
3. Astral Misanthropy
4. Soul Devourer
5. Among the Lies
6. I Am Universe
7. The Black Maggots
8. The Godless Abyss
9. Colossus
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1013
Rejestracja: 6 lata temu

#8

Molotow 666 4 lata temu

Genialne info... I do tego TRAUMA przechodzi do SELFMADEGOD... Powinno być ok.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#9

Zsamot 4 lata temu

Trochę mam obaw, bo ostatnie płyty były ok, ale jednak to nie było to. Nie były to albumy, do których wracałem jak do "Suffocated..." czy "Imperfect like..."... Super, że wyszły te reedycje, bo to się tej kapeli po prostu należało, by porządnie wydać te klasyki. Ale że koncertówka z Pagan nie była dostępna, to trochę żenada. Potem takie płyty są sztucznie podbijane cenowo.

Okładka rzeczywiście klimatyczna, oby tylko zawartość była stosowna. Niestety koncert w Aleksandrowie z dwa lata temu mocno mnie zawiódł, a mowa tu o kapeli, co to od lat jest słynna z rewelacyjnych koncertów...

Reasumując - czekam, wytwórnia adekwatna, chociaż poprzednia też sporo "szumu" narobiła. Marzy mi się mini trasa z Poznaniem w grafiku. Trauma ostatni raz to chyba w ramach objazdówy Thrashem'em All Festiwal była...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
gervantusarz
Posty: 43
Rejestracja: 7 lata temu

#10

gervantusarz 4 lata temu

Nareszcie. Ostatnia płyta ok, ale bez zachwytów. Mam nadzieję, że po tak długiej przerwie odpalą, chociaż wiem, że to nie reguła.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#11

Vortex 4 lata temu

Studyjnie powinno być dobrze. Potencjał tam zawsze był, oby wypalili..... Okładeczka niesie optymizm.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Czit 4 lata temu

Oby pykło, ale czuję w moczu jakies Deatho Polo...
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot 4 lata temu

Czit pisze:
4 lata temu
Oby pykło, ale czuję w moczu jakies Deatho Polo...
No bez przesady... Mister ma zamysł na kapelę, reszta składu też raczej znana.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#14

CzłowiekMłot 4 lata temu



No czy ja wiem czy takie deatho polo?
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#15

Vortex 4 lata temu

Ale mi się brzmienie gitar nie podoba, jasny gwint tutaj piachem miało lecieć. Sam kawałek całkiem sympatyczny. Przecież brzmienie chociażby z "Immperfect Like A God" rozbija to dzisiejsze o ścianę oj.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#16

EdusPospolitus 4 lata temu

No taki całkiem spoko, a gdyby "mniej ładne" brzmienie to byłoby jeszcze lepiej ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#17

Czit 4 lata temu



Kolejny nowy utwór.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#18

EdusPospolitus 4 lata temu

I kolejny całkiem niezły, trzeba będzie obadać całość :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
deathwhore
Tormentor
Posty: 4453
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#19

deathwhore 4 lata temu

Mnie się nie podoba. Za dużo groove, za dużo jakiegoś deathcore. Dobry motyw z gitarami w tercji, taki nieco kanibalowy, ale też bez szału. Potem wchodzi ładne techniczne zamiatanie, ale melodia raczej banalna.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Pogan696 4 lata temu

Byłem na dwóch koncertach Trauma. I potwierdzam. Ten zespół ma najbardziej zjebanego managera w historii polskiego deffu. Ominous Black jeszcze nie słyszałem, ale kuźwa niech ktoś ich ogarnie, bo kurwa żal. Jak dla mnie największe przegrywy polskiej sceny deff, mimo świetnej muzy. Mister ogarniasz?
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#21

Vortex 4 lata temu

Nowy album ku mojemu dość nieoczekiwanemu zdziwieniu nawet się podoba. Dobre kawałki im wyszły naprawdę. Sporo start/stopów które zawsze u nich uwielbiałem, bania sama się do tego kiwa. Tempo płyty też jest niezłe, dynamiczna dobrze skomponowana muza. Pasuje mi ten "Ominous Black".
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Pogan696 4 lata temu

Oczywista, oczywistość. Trauma wypuszcza album, nikt o tym nie wie, a zespół istniej na forach. Mam wkurwa na jebańców, że mimo konkretnej muzy nie ogarniają promki samych siebie. Albo sprzeją kebaby, albo ktoś ich robi w chuja? Walk of shame.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#23

Zsamot 4 lata temu

No, zawsze o tym pisałem, tu jest wszystko na pół gwizdka. Niby trasa, ale 3 koncerty, niby reedycje, ale... kurcze- niestety dziś trzeba napierdalać ostro w sieci, by kapelę pchnąć w postrzeganie potencjalnego fana.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 4 lata temu

Przecież ta płyta była w czasie premiery bardzo widoczna. Gdzie Wy byście chcieli reklamy nowej Traumy widzieć, w telewizji, na youtubie, czy co?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#25

Vortex 4 lata temu

Trochę tak. Na polubionym fejsie co chwila recenzja z różnych krajów....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#26

Zsamot 4 lata temu

Poczekamy na normalizację i czy pójdą za tym wszystkim jakieś koncerty...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#27

Szajtan 3 lata temu

30 kwietnia ukaże się nowy mini album TRAUMY. "Acrimony" to 3 autorskie numery plus cover Gorefest "Reality When You Die". Wydawcą tego materiału będzie Selfmadegod Records.

Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#28

EdusPospolitus 3 lata temu

Się obada, poprzednia płyta była spoko :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#29

EdusPospolitus 3 lata temu



Nowy utwór. Słaby moim zdaniem. Jakby zrobiony pod jakieś mainstream'y :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#30

Pogan696 3 lata temu

Rzeczywiście, ten singiel brzmi jak od Nuclear Blast, ale czy to źle?..., tzn. ten kawałek jest słaby jak na poziom Traumy, ale chyba nie mieli innego wyjścia? Trauma to zawsze był "ten" konkretny band, który mimo określonego poziomu przemykał niezauważony własnie przez zjebany marketing, który pełzał po piwnicach. Ta kapel nigdy na to nie zasługiwała. Mam nadzieje, że pierdutną od Pagan, Witching i Self... do własnie do Nuclear itp.... już nagrali swoje... teraz im się należy.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#31

EdusPospolitus 3 lata temu

Wyczytałem, że te utwory z epki były nagrywane podczas sesji do poprzedniej płyty więc to wiele wyjaśnia :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#32

Pogan696 3 lata temu

Raczej wiele tłumaczy. Czyli wychodzi na to, że badają grunt. Jak załapie, to może wjadą z materiałem dla "wszystkich"?
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#33

Zsamot 3 lata temu

Pogan696 pisze:
3 lata temu
Rzeczywiście, ten singiel brzmi jak od Nuclear Blast, ale czy to źle?..., tzn. ten kawałek jest słaby jak na poziom Traumy, ale chyba nie mieli innego wyjścia? Trauma to zawsze był "ten" konkretny band, który mimo określonego poziomu przemykał niezauważony własnie przez zjebany marketing, który pełzał po piwnicach. Ta kapel nigdy na to nie zasługiwała. Mam nadzieje, że pierdutną od Pagan, Witching i Self... do własnie do Nuclear itp.... już nagrali swoje... teraz im się należy.
Im od dawna się to należy. Płyty "dolepione" do Thrash'em All to były zajebiste krążki. Ostatnie jakoś nie mogą mi utkwić na dłużej w głowie,muszę im znów poświęcić trochę czasu. Nowa EPka to trochę odgrzany kotlet plus fajny pomysł na kower. Nareszcie też te płyty mają porządną oprawę graficzną. Trzymam za nich kciuki.

Aczkolwiek im deal z Zachodem nic nie da. To trzeba ostro koncertować, jak Vader czy Behemoth, rezygnując z normalnego życia. Oni chyba są tego doskonale świadomi. robią swoje, wydając w fajnych labelach. I to chyba jest najważniejsze.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#34

Pogan696 3 lata temu

Zsamot pisze:Aczkolwiek im deal z Zachodem nic nie da. To trzeba ostro koncertować, jak Vader czy Behemoth, rezygnując z normalnego życia. Oni chyba są tego doskonale świadomi. robią swoje, wydając w fajnych labelach. I to chyba jest najważniejsze.
Nie zgadzam się z tą opinią. Skoro mogą koncertować w zapyziałych dziurach i robić materiały od 30 lat to perspektywa koncertu w Mexico City czy innym Kuala Lumpur chyba jakoś by im nie przeszkadzała? Dla mnie to chujnia menadżera, a nie samych chęci muzyków, bo kuźwa Traumie miłości do napierdalania nie sposób odmówić. A same koncerty dla takich kapel to esencja,... bo chyba nie sądzicie, że czerpią hajs i radość z samej sprzedaży merchu i muzyki....?
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#35

Zsamot 3 lata temu

Nie oceniam strony finansowej Traumy, bo to pewnie studnia bez dna.

Ale powiem tak- ostatni koncert Traumy nie był porywający. To było na Summer Dying Loud. A piszę to z pozycji mega ich fana.

Kogoś, kto kupuje ich wszystkie płyty. Dlatego czekam na jakieś mini tour po klubach i nowy album. A ten mini kupię. Wyszła fajna koszulka, zatem mam nowy plan na maj. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#36

Vortex 3 lata temu

Potwierdzam, ten koncert był naprawdę słaby....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#37

EdusPospolitus 2 lata temu

Artur "Chudy" Chudewniak po raz drugi odszedł z kapeli, tym razem na jego miejscu pojawił się Łukasz "Shadock" Radecki.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#38

Szajtan 2 lata temu

17 listopada ukaże się reedycja drugiego albumu Suffocated in Slumber za pośrednictwem Pagan Records.

Reedycja ukaże się w formie klasycznego CD w regularnym wydaniu jak i w ściśle limitowanym boxie wypełnionym masą gadżetów.

Pre-order jest dostępny: https://tinyurl.com/22nyhzed

Edycja winylowa planowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#39

Szajtan rok temu

Partyzancki unboxing.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#40

deathcrush rok temu

PIĄTEK, 16 WRZEŚNIA 2022 O 20:00 – 22:00
TRAUMA - APOKALIPTYCZNE MISTERIUM
Mjazzga - Elbląg
► Pokaż
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#41

deathcrush rok temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#42

Zsamot rok temu

Liczę na Poznań, chyba od czasów trasy Thrash'em All nie byli tu...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#43

deathcrush rok temu

reedycja "Neurotic Mass" w SELFMADEGOD RECORDS

Selfmadegod Records przedstawia reedycję piątej dużej płyty deathmetalowych weteranów z Elbląga. Album nagrany, zmiksowany i zmasterowany w słynnym Hertz Studio w 2007 roku zawiera nową oprawę graficzną oraz odświeżone brzemienie, za które odpowiedzialny jest Haldor Grunberg z Satanic Audio (Behemoth, Hell-born, Mentor, Thaw).

Oto komentarz Mistera, lidera zespołu TRAUMA, dotyczący wznowienia:

W 2022 roku mija dokładnie 15 lat od wydania albumu "Neurotic Mass" więc to dobra okazja aby przypomnieć te TRAUMAtyczne dźwięki. Oryginalny nakład tej płyty z Empire Records z 2007 roku został wyprzedany dawno temu i trudno obecnie dostać ten krążek. Reedycję "Neurotic Mass" powierzyliśmy firmie Selfmadegods Records, która zadba o wydanie wszystkich nośników z tym materiałem. Odświeżyliśmy grafikę i lekko brzmienie, zachowując jednak pierwotny charakter tego wydawnictwa. Mamy nadzieję, że ta reedycja ucieszy zarówno tych z Was, którzy od lat szukają tego materiału na rynku wtórnym jak i tych, którzy zetkną się z nim po raz pierwszy. STAY TRAUMATIZED!

"Neurotic Mass" wydany został na CD w standardowym plastikowym pudełku z obwolutą oraz w specjalnym limitowanym boxie dostępnym wyłącznie w sklepie Selfmadegod. Wersja kasetowa oraz winyl pojawią się na początku 2023 roku.




Źródło: trauma_officialObrazek
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#44

deathcrush rok temu

Jest pełna rozpiska:

Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#45

Zsamot rok temu

No i pięknie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#46

Vortex rok temu

Poznań Pod minogą serio, przecież tam kuźwa jest za mało miejsca!!! Jak Incantation wyszło to byli w chuj niezadowoleni. Nie idzie tam brzmienia ustawić przy tak intensywnej muzie. Jedna wielka kakofonia powstała.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#47

Zsamot rok temu

Byłem tam na Cannibal Corpse, było nie najgorzej.
Poza tym nie liczę na wielką frekwencję na Traumie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1013
Rejestracja: 6 lata temu

#48

Molotow 666 rok temu

Mnie Krosno interesuje.... pierwszy kwiecień jest szansa.

Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#49

Zsamot rok temu

Ta okładka jest rewelacyjna.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#50

deathcrush 9 mies. temu

Obrazek

Wróć do „Death Metal”