Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Embrional

#1

Vortex 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Polska grupa deathmetalowa, która wchodząc na rynek muzyczny w niełatwych czasach po wydaniu pierwszych demówek bardzo szybko wspina się po drabinie do samych polskich elit gatunku. Powstają w roku 2003 w Gliwicach po 9 latach wydają swojego pierwszego pełniaka o jakże przyjemnym tytule "Absolutely Anti-Human Behaviors" i robią sporo szumu na podwórkowym rynku, a dla mnie jest to światowy materiał. Zespół potwierdza tylko swą klasę na "The Devil Inside"

Skład:
Skullripper - Guitars, Vocals Azarath, Darzamat (live), ex-Hellish
Armagog - Bass (?, 2017-present) A.H.P., F.A.M., Inferno, Throneum, ex-Arkona, ex-Call ov Unearthly, ex-Christ Agony, ex-Diabolicon, ex-Exhalation, ex-Mystes, ex-Suffering, ex-Taran, ex-Witchfuck, ex-Fetor (live), ex-Offence (live), ex-Enclave, ex-Vociferous
Młody - Drums (2017-present) Amorphous, F.A.M., Squash Bowels, Xaoz, ex-Dissenter, ex-Bloodlust, ex-Christ Agony, ex-Dira Mortis (live), ex-Immemorial, ex-Parricide (live), ex-Union
Tomasz Nowok - Guitars (2017-present) Devilpriest, ex-Raging Death
▼ Byli muzycy
Juras - Bass
Jaszczur - Drums Necrosadistic Goat Torture, Scutum Crux, Sturmtiger, ex-Besatt, ex-Adamante Nocturnum
Kamil - Guitars Nocturnal, ex-Mortuary
Furrer - Vocals
Kamil - Drums (2005-2015) Underdark, ex-Diabolicon, ex-Pulverized
Ryszard "Rychu" Sosnowski - Guitars, Vocals (2005-2016) ex-Besatt, ex-Infected Mind, ex-Succubus, ex-Anal Plasma
Łukasz - Bass (2013-2014) ex-Diabolicon, ex-Offence
Michał "Soulbleed" Połetek - Bass (2014-2017) Dysphoria, ex-Dianthus, ex-Decline (live), ex-Seeds of Hate (Pol)
Daniel Rutkowski - Drums (2016-2017) Catharsis, Neolith, Dira Mortis (live), Heretique (live), ex-Mordus
Tomasz Ziarko - Guitars (2016-2017) Bullet Rage, Dysphoria, Planet Hell
▼ Muzycy koncertowi
Młody - Drums (2015-2016) Amorphous, F.A.M., Squash Bowels, Xaoz, ex-Dissenter, ex-Bloodlust, ex-Christ Agony, ex-Dira Mortis (live), ex-Immemorial, ex-Parricide (live), ex-Union
Dyskografia:
2006 - Cusp of Evil [demo]
2007 - Annihilation [demo]
2009 - The Spectrum of Metal Madness [split]
2012 - Absolutely Anti-Human Behaviors
2015 - The Devil Inside
2019 - Evil Dead




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Embrional/70930
BC: https://oldtemple.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#2

pro 7 lata temu

Bardzo lubię tę kapelę. Szczególnie ostatni krążek "The Devil Inside" nie opuszczał dość długo mojego napędu i często do niego wraca, a utwór "Whores, Drugs and Brain Dead" przeorałem wszerz i wzdłuż.

Ostatnio nastąpiły spore roszady w składzie zespołu - ze starej ekipy ostał się tylko gardłowy i gitarowy Marcin.

Grupa także fajnie wypada na żywca. Widziałem ich w czerwcu zeszłego roku na Dark Fest w Byczynie i tylko żal, że frekwencja nie dopisała, ale to była bolączka całego festu.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#3

Zsamot 7 lata temu

Zabawne, mam na półce, a jeszcze dobrze nie obsłuchałem. ale to "wina" całkiem dobrego roku dla polskiego death metalu. HexHorn, Shodan...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4

TITELITURY 7 lata temu

Hajp makręcił wydawca, więc napaliłem się jak szczerbaty na suchary, a okazało się, że to przekombinowane takie jakieś. Ni w pipę, ni w oko, więc se zasadź w czoko.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 7 lata temu

A jaki to "hajp" aż tak rozgrzał rzeczywistość? Parę reklam?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 7 lata temu

Chłopaki do pewnego momentu bardzo fajnie grali, jak pamiętam ich koncerty sprzed 10 lat - ogień jak mało co, czysty, pierdolony death metal. To co robią teraz średnio mnie interesuje, za dużo kombinowania, za dużo technikaliów, za dużo pierdolenia, rwanych riffów. Poza tym istotnie - mam wrażenie, że chłopaki na tyle mocno siedzą w środowisku, a środowisko jest na tyle małe, że "muszą" być fajni". Nikt o nowej płycie dobrego kolegi wydanej przez dobrego kolegę nie powie, że słaba.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

W zespole został jedynie Skullripper, natomiast reszta wyjebała/została wyjebana.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

Nowy skład Embrional:
Piekielnie miło Nam poinformować, że do składu zespołu Embrional powracają: Michał „Armagog” (bas) i Darek „Młody” (perkusja) oraz dołączył Tomasz Nowok w roli drugiego gitarzysty !!!

Formę obecnego składu będziecie mogli zobaczyć i posłuchać na żywo już za dwa tygodnie na FOAD Fest 02.12.2017 w Krakowie!

Zapewniamy, że przygotowana przez nas set lista koncertowa – niejednemu z Was zmiażdży czaszkę !!!

Wkrótce ogłosimy daty kolejnych koncertów !!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 6 lata temu

Myślałem, że już dadzą sobie spokój. W sumie poza demówkami nie bardzo mnie to rusza, chociaż jeżeli wróciliby do bardziej klasycznego, acz intensywnego death metalu to przyjmę z uśmiechem. Mniej rwanych riffów, więcej prostej jazdy do przodu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 6 lata temu

Kiedyś chyba gadaliśmy o nich chwilę (przed Archgoat?). Widziałem kilka kawałków na żywo i bardzo mnie to nie przekonało do sprawdzenia płyt. Maksymalnie statycznie, wręcz nudziarsko, wymuskane, ani śladu najmniejszego szaleństwa. Jebać taki death metal na stojaka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#11

deathwhore 6 lata temu

Wtedy. Zgadza się, a tym bardziej to smutne, że pamiętam ich absolutnie dzikie sety sprzed około 10 lat. Chyba zaczęło się psuć jak Rycho zaniechał patentu z żeberkami.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#12

TITELITURY 6 lata temu

Zsamot pisze:
7 lata temu
A jaki to "hajp" aż tak rozgrzał rzeczywistość? Parę reklam?
My, słuchacze metalu, nie chcemy przyjąć do wiadomości, że muzyka, której słuchamy, to taki sam biznes jak każdy inny. Zespoły się reklamują, zespoły się reklamuje, albo wystarczy, że jakiś arbiter muzycznej elegancji wypowiedział się o kapeli dobrze, a już wszyscy go papugują. Pamiętam jak E. grali u nas tuż przed premierą ostatniego krążka. Akurat ten, co ich wydawał przywiózł ze sobą płyty, które rozchodziły się jak świeże bułeczki. A E. to nie jest "znana i lubiana" kapela. Jeśli ja usłyszałem o niej dopiero przed wydaniem "Devil...", to zapewne nie byłem jedyny. Wytwórnia zadbała o reklamę, a ludzie polecieli owczym pędem. Jak za Batushką, Cultes des Ghoules i paroma innymi tutaj i na całym świecie, amen. A prawda jest taka, że
za dużo kombinowania, za dużo technikaliów, za dużo pierdolenia, rwanych riffów.
sprawia, że jest to granie co najwyżej średnie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#13

pro 5 lata temu

Nowe cudo od Embrional:



Z fp zespołu:
Po niespełna czterech latach od daty wydania ostatniej płyty Embrional z dumą prezentujemy utwór "Endless Curse" promujący nasz najnowszy album EVIL DEAD!

EVIL DEAD wydajemy własnym nakładem jako DIGI PACK w ilości 1000 kopii, a także w wersji DIGITAL.

Premiera albumu już 10.01.2019 !!!

Płyty oraz pełny merch zespołu będzie dostępny na wspólnej trasie z WITCHMASTER, na którą zapraszamy już teraz!!!

Rozpowszechniajcie zarazę!!!

Więcej szczegółów wkrótce!
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Nebiros 5 lata temu

Jak dla mnie to najlepsze Embrio to demóweczka "Annihilation". Później jakos brakowało już charyzmy i brudu w tym wszystkim.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#15

Vortex 5 lata temu

osz dobre info :)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 5 lata temu

Cały trzeci album - Evil Dead - do posłuchania:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#17

pro 5 lata temu

Okładka się podoba.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#18

Vortex 5 lata temu

Mi tam się Embrional cały czas podoba i uważam, że wydali naprawdę solidny materiał.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#19

Vortex 4 lata temu

Taki elegancki splicik wydał się, mam wrażenie że tutaj lepiej zaprezentował się Brutally Deceased.
Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”