Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Re: Altarage

#51

Kozioł 2 lata temu

Bardzo dobry, chwytliwy i melodyjny to material. Mowa o Succumb którym z przyjemnością własnie kończę się męczyć. Opakowany w czysta portaloze czy portugaloze i zamknięty zajebistym, jakby Ep-kowym (nie przycięli jednak siana) opowiadaniem muzycznym. Zamiast odjazdów w stronę otchłani różnorakich, mamy charakterystyczny deathmetalowych kocioł umiejętnie skomponowanych sekwencji riffów. Ograniczając się do retrospektywnego odsłuchu powiedzmy kilku dobrych deathmetalowych albumów w miesiącu, Altarage to kapela warta wzięcia pod uwagę.
Turris Babylonica e stercore facta est.

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#52

DiabelskiDom 2 lata temu

Dla mnie jednak zawód, bo po zajebistej jedynce i dwójce, gdzie wyciągnęli samo gęste z debiutu, para uleciała i zamiast w kierunku awangardowego odjazdu, to panowie polecieli w kiszenie ogóra i kopiowanie samych siebie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#53

Blind rok temu

Słucham sobie Endinghent i zbieram szczękę z podłogi. Pamiętam jak chwilę po wydaniu debiutu był całkiem spory hype na tych Hiszpanów i myślałem wtedy, że ot, kolejne okołoportalowe gruzowanie i ziew generalnie. Rzuciłem uchem na jakiś losowy utwór z debiutu wówczas i wydawało mi się, że mam rację. Coś mnie te kilka lat później naszło na zweryfikowanie mojej opinii po tamtym pobieżnym odsłuchu, z tym że puściłem drugi album. Uwielbiam się w ten sposób mylić.
Album numer dwa zaskakuje mnogością chaotycznych, a jednocześnie całkiem łatwych do okiełznania rozwiązań gitarowych i brzmieniowych. Właśnie, ten album brzmi cudownie. To jest apokalipsa za pomocą dźwięku. Najlepsze momenty? Szybki Spearheaderon oraz pokręcony Orb Terrax.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#54

DiabelskiDom rok temu

Proste. A Spearheaderon to zajebisty hicior z tej płyty. Potem to już niestety nie to samo, ale debiut i Dwójka, zwłaszcza Dwojka to masakratory.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#55

yog rok temu

Obrazek
A side:
-Portador
-Masochist
B side:
-D E R I V A

Sol Corrupto is released in association with Throne records

Vinyl-only release, limited to 500 hand-numbered copies worldwide
Attention: “Sol Corrupto” is a vinyl-only release! Not to be released on CD, Tape, nor available on any digital / streaming / download platform whatsoever.

“Sol Corrupto” (Corrupted Sun) is Altarage’s 5th album, and their most extreme offering to date.
Bordering on pure noise and drone / dark ambient, blended with their renowned chaotic death metal pandemonium.

THIS IS A FUCKING CRUSHING MAELSTROM!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#56

Kozioł rok temu

Pałka twarda (po opisie) - zobaczymy jsk ta bzdźwąga wyglądać będzie w naturze.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1692
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#57

brzask rok temu

Czekam. Na wszystkich ich albumach z czarno-białymi okładkami jest czego słuchać - najciekawsze są te dłuższe rozbudowane kawałki gdzie fajnie zwalniają i kombinują...a skoro teraz mają być tylko 3 utwory to zacieram ręce.
,Succumb' poprzedni najsłabszy wg. mnie.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1692
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#58

brzask 11 mies. temu

O tak...,,miękkie uszy pizdeuszy" zagrożone czyli dzisiejszy shoutboxowy wpis pasuje tu jak ulał!

Kilka razy już zakręcił się późnym wieczorem u mnie Sol Corrupto i choć nie jest to ich jakieś wybitne i wyróżniające się dzieło, to tej epki słucha się dalej całkiem (nie)przyjemnie. Myślę, że twórcom dokładnie o to chodziło. Całość jest jak najbardziej zgodna z opisem wklejonym 2 posty wyżej - mieszanka drone, noise, dark ambient w ujęciu dm. Niestety, jak dla mnie, w ostatnim najdłuższym utworze (a jest to przecież połowa tego materiału...) za mało się dzieje bo oparty jest on jedynie na zajebiście dlugim dronie i poza nim nie dostajemy nic więcej...hm...a to ewidentnie coś chyba tylko dla ortodoksyjnych fanów Sunn O))). Zabrakło tu pomysłów takich jak choćby w drugim numerze gdzie dostajemy po uszach prawdziwym biczem a w końcówce zostajemy rozjechani pięknie walcem. Szkoda bo pozostaje trochę niedosyt
Obrazek
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#59

Szajtan 10 mies. temu

Nowa EP-ka jako zapowiedź nadchodzącego albumu, który ukaże się we wrześniu 2023 roku.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#60

HUMAN 7 mies. temu

Nowy album niebawem .

Worst Case Scenario - 15.09 - Doomentia Records !!!!!Dokładnie w ten dzień . Czekam .
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1692
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#61

brzask 7 mies. temu

Tytuł nowej konkretny, czekam również i ja i liczę że po powiedzmy przyzwoitych dwóch epkach uderzą w końcu mocno!...jak choćby poniższą dwójeczką, która właśnie płynie. Miazga!
Obrazek
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1692
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#62

brzask 6 mies. temu

Worst Case Scenario

Zrobiłem kilka okrążeń i wg mnie trochę nierówna ta płyta, mocno poszarpana i chaotyczna (tak, to na starych albumach było na plus)...Są momenty których końca wręcz nie mogłem się doczekać, np taki grindujący ØWork to wręcz męczarnia. Z drugiej strony tych niezłych kawałków też trochę jest - taki Cataract, Rigid Subject czy choćby najdłuższy, fenomelnalny Gift Of Awakening.
Pierwsze trzy płyty były bardzo dobre - ciężar i wpierdol i ciężar.. i tak na zmianę..., do tego fajnie zbudowane kawałki... - generalnie klasa.
Później, począwszy od poprzeciąganego Succumb poprzez EPki notują stopniowy, ale jednak, zjazd w dół. Płyty są bo są. Jak dla mnie najnowsza raczej zalicza się do drugiej grupy, ale nie skreślam jej za wcześnie bo to tak na sucho pierwsze wrażenia na razie.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#63

Kozioł 6 mies. temu

ściągnę i posłucham wieczorem. Nie zdziwi mnie jeżeli się jebią, jaki zespół nagrał kiedy więcej niż 3, 4 bdb albumy? Może kilka.
Turris Babylonica e stercore facta est.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#64

HUMAN 6 mies. temu

Jest dużo lepiej niz na poprzedniej więcej przestrzeni nie tracąc na mocy . Zdecydowanie warto chociaż z 2-3 razy przesłuchać . Wydaje mi się , że kompozycyjnie też bardzo dobrze trochę rozszarzyli Formułę .
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#65

Pogan696 5 mies. temu

Ależ mnie poryło Worst Case Scenario. Uwielbiam takie brutalne, na pozór chaotyczne oranie. Płyta ma świetny apokaliptyczno-abstrakcyjny klimat. Mam skojarzenia z Beksińskim, grą Scorn i innymi dziwnościami. Intensywne oranie neuronów.

Wróć do „Death Metal”