"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Cerebral Rot

Post Hajasz » rok temu

Obrazek

Obrazek

Amerykańscy zgniatacze kości Cerebral Rot to młoda ekipa. Grają od 2016 roku ale dopiero w 2018 nagrali debiutanckie demo, na którym masakrują OS Death Metalem, na którym oprócz wiadomych amerykańskich standardów usłyszeć można ukłon w stronę fińskiego death metalu. Potężny growl, brutalne brzmienie, ciężka i konkretna perkusja i te solówki, które tak pięknie wiercą jak na kultowym już For God Your Soul...

Zapowiada się dobrze więc chętnie poczekam na debiutancki album o ile się ukaże. Na razie BC chłopaki jeszcze nie mają więc materiał do ściągnięcia albo posłuchania na klasycznej platformie.

Skład:
Zach Nehl - Bass (2016-present) Cauterized, ex-Chronic Tomb
Drew O'Bryant - Drums (2016-present)
Purveyor of Destruction - Guitars, Vocals (2016-present) Astraes Pestis, Chronic Tomb, Crurifragium, Demoncy, Hexenslaught, ex-Warpvomit
Clyle Lindstrom - Guitars (2018-present) Caustic Wound, Fetid, ex-Of Corpse

Dyskografia:
2018 - Cessation of Life [demo]
2018 - Cessation of Life [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ce ... 3540443028
YOU SUFFER, BUT WHY ?

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 10 mies. temu

Muzykę uprawianą przez ten zespół najlepiej opisuje tytuł ostatniego kawałka na Cessation of Life. Cerebral Rot brzmi jak prastara zupa radioaktywnego ścieku. Sporo tu tego oślizgłego fińskiego deathu z Demilich na czele, wokal z pieczary. Problem Cerebral Rot ma niestety taki, jak większość demilichowych naśladowców - jak się słucha to super, ale w głowie za wiele nie zostaje. Przy dziesiątym okrążeniu coś tam dopiero zaczynam zapamiętywać. Zacne brzmienie, analogowe takie. Mocny metal cuchnący trupem. Ale to chyba nie jest trup człowieka... Co to jest?! Czy to się właśnie poruszyło?!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 5 mies. temu

Szykuje się zacny (lub zajebisty) debiut. Promocyjny kawałek Repulsive Infestation Of Cadaver ujawnia, że panowie potrafią w stylu demilichowo-rottrevore'owym.

Odious Descent Into Decay wyłoni się ze ścieku na światło dzienne 16 sierpnia 2019 roku. Winnym takiego stanu rzeczy jest 20 Buck Spin.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » 5 mies. temu

No i to może być ładny konkurent dla Fetid. Już widzę, że ktoś znowu pozwolił Maćkowi zabawić się w malarza okładek bo ten obrazek także zalatuje brązową wydaliną i jest jakiś taki groteskowy. Szkoda też, że nie powrócili do starego jakże ładnego logo. Mam takie przeczucie, że to będą wyjątkowo klejące i obskurne wakacje.
YOU SUFFER, BUT WHY ?
HUMAN
Tormentor

Post HUMAN » 5 mies. temu

bardzo dobry numer, także czekam wiec na pełny album, jest ciężar
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 4 mies. temu

Drugi kawałek:

Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 3 mies. temu

I zapewne ostatni zwiastun nadchodzącego krążka, tym razem zatytułowany Putrefaction (Eternal Decay):

Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny

Post Czit » 3 mies. temu

"Odious Descent into Decay" to kolejne świadectwo, że nie ma co wyrokować kondycji albumu po promocyjnych numerach. Z trójki Fetid, Tomb Mold i właśnie Cerebral Bore, to bohaterowie tego wątku wydawali mi się najmniej interesujący. Po kilkunastu odsłuchach płyt każdej z wymienionych kapel to właśnie "Odious Descent into Decay" słucha mi się najlepiej - w to bagno zapadam się najgłębiej i najtrudniej mi się z niego wygrzebać. Aż dziw, że nikt jeszcze tej płyty tu nie skomentował... nawet @Hajasz ??
yog pisze:
4 mies. temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 3 mies. temu

Na Cerebral Rot taki hajp, że mnie telefon informuje o wyjściu płyty! Że od Fetid i Tomb Mold lepsze to raczej nie mam wątpliwości, tak wynikało już z tracków promocyjnych, ale posłucham całości na spokojnie za dni parę.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » 2 mies. temu

Mnie to kompletnie nie wzięło, wręcz się troszeczkę wynudziłem.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”