Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 6 lata temu

Baring Teeth

EdusPospolitus 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Mało znana amerykańska ekipa wprost z Dallas, ale z pewnością warta uwagi dla fanów "Obscura" Gorguts i tego typu podobnego grania.

Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy Jasona Roe'a (perkusja), Scotta Addisona (bass, wokal) oraz Andrewa Hawkinsa (gitara, wokal), ale jeszcze pod nazwą Soviet. Wydali pod tamtym szyldem tylko jedną demówkę w 2009 roku, po czym niedługo potem w tym samym roku zmienili nazwę na Baring Teeth. W 2010 roku wydają demówkę zapowiadającą debiutancki album pt. "Atrophy", wydany w 2011 roku. Wg mnie był to znakomity materiał, świetnie ukazujący inspiracje Gorguts i własny pomysł na granie. Poprzeczkę zawiesili bardzo wysoko, więc chłopaki mocno pracowali nad kolejną produkcją i kazali czekać na drugi longplay do 2014 roku. "Ghost Chorus Among Old Ruins" - bo tak się owy nazywa - utrzymuje znakomity poziom w stosunku do "Atrophy", prezentując kawał technicznej, i chaotycznej zarazem, jazdy. Co ciekawe, po 4 latach milczenia wydali w tym roku trzeci album pt. "Transitive Savagery". I cóż... w mojej opinii jest to wydawnictwo najsłabsze, zagrane "tylko" poprawnie i nie oferujące niczego nowego. Nie mniej jednak polecam obadać ich twórczość, jest na czym zawiesić ucho.

Skład:
Jason Roe - Drums (2007-present) ex-Soviet, Dreaming of the Fifth, Evelynn, ex-Runes of the Evening (live), ex-Between the Buried and Me
Scott Addison - Vocals, Bass (2007-present) ex-Man Is Mostly Water, ex-Soviet, ex-Broadcast Sea
Andrew Hawkins - Vocals, Guitars (2007-present) Tyrannosorceress, ex-Man Is Mostly Water, ex-Soviet, ex-Cleric

Dyskografia:
2010 - Atrophy [demo]
2011 - Atrophy
2012 - Violitionist Sessions [EP]
2014 - Ghost Chorus Among Old Ruins
2014 - Violitionist Sessions [EP]
2018 - Transitive Savagery
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ba ... 3540312765
BC: https://baringteethmetal.bandcamp.com/music
BC: https://baringteethtl.bandcamp.com/music
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Speedy Gonzales
Posty: 15
Rejestracja: 2 lata temu

Speedy Gonzales 7 mies. temu

Kapitalna załoga, świetne inspiracje, nawet ta hipsterska otoczka nie przeszkadza. Podbijam temat na fali wałkowania drugiego albumu.
Aż się nóż otwiera w kieszeni, że takie granie jest przemilczane na forum, bo przecież dziady będą się podniecać nowym kolorem placka Fallen Angel of Doom, czy tam debatować nad jakimś kurwa Mayhem.

Wróć do „Death Metal”