"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

Hissing

Post porwanie w satanistanie » rok temu

Obrazek
Dobra, jest tak: chłopców jest trzech, Zach, Sam i Joe, mieszkają w Ju Es Ej i grają razem od 4 lat. W tym czasie nie próżnowali, bo wymodzili dwie EP-ki, demo, splita i pełniak, który ukazał się w zeszłym miesiącu. A co właściwie grają? A coś, co poniekąd brzmi tak, jak wygląda okładka ich debiutu:

...czyli dość enigmatycznie, a jednak sugestywnie. W reckach na MA znalazłem porównanie do skrzyżowania Hate Eternal z Behemoth, które wydaje mi się dość z dupy, bo ja tu słyszę raczej bękarta Gorguts i Immolation, którego przez wszystkie te lata trzymano w kopalni. Dośc oczywistym skojarzeniem będzie Portal, ale to jest jednak granie nieco przystępniejsze i jakies takie bardziej... plastyczne? Tak czy siak - dobra rzecz.

Skład:
Zach - Bass (2014-present), Vocals (2014-present)
Sam - Drums (2014-present) Forest of Grey, ex-A God or an Other, ex-Addaura
Joe - Guitars (2014-present)

Dyskografia:
2015 - Hissing [EP]
2016 - MMXVI [demo]
2016 - Hissing [EP]
2017 - Sutekh Hexen / Hissing [split]
2018 - Permanent Destitution
2019 - Burning Door [EP]

EP-ki:

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Hissing/3540408700
BC: https://hissingseattle.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Post Ryszard » rok temu

Bardzo dobra. Obczaiłem całkiem niedawno przy okazji badania PHOBOS i jakoś tak obydwie weszły mi jako death i blackmetalowa wersja podobnego podejścia. Z nowym portal dużo wspólnego plus Immolation, jakieś solidne industrialne, ambientowe czy noisowe elementy (zaznaczcie se te "właściwe" bo ja się nie znam) i po części brzmienie. Kolejna solidna kapela dusznego gruzowego i nowoczesnego grania śmierci.

Bardzo mocne kompozycje czynią z nich interesującą pozycję niekoniecznie z powodu modnych elementów.
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

Post porwanie w satanistanie » rok temu

Ano właśnie, to jest nowoczesne, ale nie na zasadzie inkorporowania tych nowych patentów jak leci, tak dla zasady, tylko w ramach konkretnej, przemyślanej muzy z wyrazistym charakterem. Kompozycje - słowo klucz.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 2 mies. temu

Wczoraj premierę miała nowa epka, Burning Door.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor

Post HUMAN » 2 mies. temu

Super , debiut oczywiście mam i jest świetny.
ps. Pozdro dla @RYcha jeśli tu jeszcze zagląda !
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Post DiabelskiDom » 2 mies. temu

Słuchałem dzisiaj po raz pierwszy debiutu i zainteresowało mnie na tyle, że na wieczór odpaliłem sobie ponownie. Pierwsze skojarzenie - wolniejsze, death/doomowe Infernal Coil. Z pewnością będzie dalej badane.
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Death Metal”