Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4227
Rejestracja: 7 lata temu

Innsmouth

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Myślałem, że temat jest a tu okazuje się, że nie ma. Śpieszę zatem nadrobić to niedopatrzenie i rychło przedstawić Wam nieistniejący już projekt z dalekiej Australii, który niósł kaganek lovecraftiańskiej mitologii a przy tym grał bardzo dobrą muzykę. Bardzo, ale to bardzo dobrą. Nie znam demówki, EPki i splitu ale znam pełny album Consumed by Elder Sign i bardzo często do niego wracam a już na pewno bardzo regularnie. Jest to utrzymana głównie w średnich tempach, świetnie brzmiąca hybryda death metalu z blackiem. Specjalnie zwróciłem uwagę na brzmienie, gdyż kurewsko mi się ono podoba. Dosłownie pozbawione najmniejszych ilości plastiku i nowoczesności, idealnie przestrzenne i głębokie a przy tym chropowate i pozbawione wygładzenia. Wspaniale napisane numery, oparte na plejadzie riffów z porywającymi, zapamiętywalnymi wokalami i podkreślającymi klimat efektami, nie psującymi wrażenia esencjonalnej, metalowej formuły. Tyle beczenia kóz i płaczu niemowląt ile potrzeba, bez wpychania dwu i pół minutowego intro przepełnionego "mrocznymi" przeszkadzajkami.

Zajebisty death/black, co tu się silić na ekstrawaganckie formułki, metalowy do szpiku kości ze świetnym brzmieniem i plujący na nowoczesność. Do tego nic już nie zostanie pod tym szyldem pewnie nagrane, więc tym bardziej podnosi to rangę jakościową, bo praktycznie zerowa szansa, że wrażenie po takim albumie zostanie zepsute gorszym wydawnictwem ;)

Skład:
Todd Daly - Bass (2008-?) Crone, ex-Stone Wings
Neilanderthal - Drums (2008-?) Murkrat, Sacriphyx, ex-Across the Scarlet Moat, ex-Stone Wings, ex-Elysium, ex-Pogrom, ex-Grenade
Beau Dyer - Vocals, Guitars (2008-?) ex-Across the Scarlet Moat, ex-Lord Kaos, ex-Elysium, ex-Pogrom, ex-Grenade, ex-Stone Wings

Dyskografia:
2009 - The Departure of Shub-Niggurath [demo]
2010 - She-Goat [EP]
2012 - The Plutonian Drug / Starfire Communion [split]
2014 - Consumed by Elder SignMA: https://www.metal-archives.com/bands/In ... 3540274761
BC: https://abysmalsounds.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4478
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 lata temu

Znam od pierwszego demosa. Wymieniałem się kiedyś z jednym szpecem z Australii i polecił ich jako zajebistych grajków. Duża płyta też jest dobra, ale relacja między The Departure of Shub-Niggurath a Consumed by Elder Sign jest mniej więcej jak między demówkami, a długogrającym Doombringer. Na demówkach brzmią jak skrzyżowanie Bolt Thrower i Varathron. Bardzo lubię, jakby ktoś chciał się pobawić w old school to mogę przegrać taśmę i skserować okładkę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6365
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temuDemo naprawdę niczego sobie - całość się bardzo dobrze prezentuje. Muszę się za ich materiały zabrać w wolnej chwili. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17580
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Bardzo lubię, jakby ktoś chciał się pobawić w old school to mogę przegrać taśmę i skserować okładkę.
Pochwalam takie inicjatywy i możliwe, że chętnie bym się pisał na taki rytuał ku chwale podziemia. Niezbyt dobrze pamiętam to całe Innsmouth prócz tego, że mi się swego czasu podobało i miałem wrażenie że to jeden z najciekawszych projektów w gatunku typiarskie lovecraftowanie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”