HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

Abscess

#1

HUMAN 7 lata temu

Obrazek

Co tu dużo pisać, po prostu Abscess!!!! Uwielbiam.

Skład:
Danny Coralles - Guitars, Vocals (1994-2010) Autopsy, ex-Doomed, ex-The Ravenous, Eat My Fuk, ex-Bloodbath, ex-Mirror Snake
Chris Reifert - Vocals, Drums (1994-2010) Autopsy, Siege of Power, ex-Doomed, ex-The Ravenous, Painted Doll, Violation Wound, ex-Burnt Offering, ex-Death, ex-Desecration (live), ex-Eat My Fuk, ex-Guillotine, ex-Mirror Snake
Joe Allen - Bass, Vocals (1997-2000, 2002-2010) Autopsy, ex-Von, ex-Eat My Fuk, ex-Mirror Snake, ex-Sixx
▼ Byli muzycy
Freeway - Bass (1994-1997) Redacted, ex-Immortal Fate, ex-Autopsy, ex-Necrosic, ex-Doomed
Clint Bower - Guitars, Vocals (1994-2010) ex-The Ravenous, ex-Hexx, ex-Eat My Fuk, ex-Mirror Snake
Jim Mack - Bass (2000-2002) ex-Black Goat, ex-Slough Feg, ex-Asunder, ex-Weakling
Dyskografia:
1994 - Abscess [demo]
1994 - Raw, Sick and Brutal Noize [demo]
1994 - Pustulation of Embrionic Flesh [live on KZSU]
1995 - Crawled Up from the Sewer [demo]
1995 - Filthy Fucking Freaks [demo]
1995 - Urine Junkies [kompilacja]
1996 - Seminal Vampires and Maggot Men
1998 - Open Wound [demo]
1998 - Throbbing Black Werebeast [EP]
2000 - Tormented
2001 - Abscess / Deranged [split]
2001 - Machetazo / Abscess [split]
2002 - Through the Cracks of Death
2004 - Thirst for Blood, Hunger for Flesh [kompilacja]
2004 - Damned and Mummified
2005 - Abscess / Bloodred Bacteria [split]
2007 - Horrorhammer
2007 - Raw, Sick and Filthy Noise [split z EatMyFuk]
2008 - Abscess / Bonesaw [split]
2009 - Abscess / Population Reduction [split]
2010 - Dawn of Inhumanity
2013 - Bourbon, Blood and Butchery [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Abscess/878
BC: https://hpgd.bandcamp.com/music
BC: https://abscessdeathmetal.bandcamp.com/music
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#2

deathwhore 7 lata temu

Była jeszcze kompilacja Burboun, Blood and Butchery.

Mam wszystkie albumy i sporą część mniejszych wydawnictw - splity z Deranged, Bloodred Bacteria, Bonesaw i Population Reduction, do tego epki Throbbing Black Werebeast i Open Wound. Generalnie chyba mój ulubiony zespół death metalowy, ale nie chce mi się więcej pisać. Wolę od Autopsy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 5 lata temu

No love for Abscess? Przecież zarówno pierwsze scum-punkowe, jak i dwa ostatnie w gruncie rzeczy garażowo-psychodeliczne albumy to coś pięknego. Reifert i koledzy potrafią trzaskać między gatunkowe crossovery jak mało kto.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4

deathwhore 5 lata temu

Bo to nie zespół dla religijnych siurków ;) Najlepszy zespół metalowy w ogóle.

Trochę zamieszałeś, bo np. Damned & Mummified jest sporo bardziej "psychodeliczna" niż Horrorhammer, które to de facto było powrotem do bardziej okołopunkowego grania. A na takim Through the Cracks of Death było znowu sporo heavy metalu, tylko wymieszanego z treścią żołądkową.

Dziś wracając z Gdańska nakurwiało Seminal Vampires and Maggoth Man - w dalszym ciągu spierdoliny święcące sukcesy jako "ekstremalne" mogłyby się schować przy tej mieszance death metalu z punk rockiem. Jak tego słucham to mam ochotę komuś wsadzić chuja w ucho i nasikać.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Jak tego słucham to mam ochotę komuś wsadzić chuja w ucho i nasikać.
@deathwhore oficjalnym kandydatem brutalland.pl na Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego! :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 5 lata temu

No i postanowiłem wrócić sobie do płyt najlepszego zespołu metalowego w historii, bo w sumie to dawno nie słuchałem, a koszulkę chyba ktoś mi zajebał. Padło teraz na Through the Cracks of Death. Jedyna płyta kwartetu muzycznego nagrana we trzech, a jak wiadomo, na basie nikt nie chce grać, nawet dziewczyny po koncertach jak podchodzą nawiązać bliższą znajomość z zespołem słyszą, że trafiły na basistę, to mówią "aha" i odchodzą, to i chłopaki solidarnie podzielili się tym nieszczęściem na płycie. I w ramach tego nieszczęścia na przykład Danny Coralles w otwierającym Raping the Multiverse zajebał takie partie podczepiając pod bas efekt wah wah, że kurwa poezja. Strasznie zwyrodniały numer śmierdzący Autopsy swoją drogą. Ale co się dzieje w następnym, Mourners will Burn to jakaś jebana heavy metalowa petarda. Refren to niemalże stadionowy rock, tylko śmierdzący zgnilizną. Prawie jak Motley Crue, tylko jakby ktoś im rozpruł brzuchy i nasrał w gardła. Jak posłuchacie to zaraz będziecie krzyczeć razem z zespołem. Możecie sobie nawet wybrać czy krzyczycie razem z Chrisem Reifertem, który zajebał tu chyba jedne z najniższych linijek w karierze, czy może z Panem Bogiem Bowerem, który tradycyjnie się wydziera jak pojebany. W numerze tytułowym nie sposób nie zwrócić uwagi na bluesową część w środku. Tak samo jak na nieco niechlujną solówkę Pana Wokalisty co gra na gitarze. Uwielbiam jego styl, taki nieco niechlujny, w przeciwieństwie do Corallesa, który co prawda brzmi jakby grał wszystkie solówki od tyłu, ale gra precyzyjnie. Pięknie się na tej płycie uzupełniają. Escalation of Violance kolejny jebany hit, oparty w sumie na prostym schemacie, ale jakże skutecznym. Serpent of Dementia - jak kurwa po przebojowych riffach wchodzi nagle doomowy patent na basie to pewnie większość zespołów zrobiłaby z tego nadbudowę pod kolejne jebnięcie, ale nie, Abscess elegancko wchodzi w kawałek bluesa. No i jak ktoś powie, że Reifert to słaby bębniarz, bo blastów nie gra, to śmiechem jebnę i w twarz napluję - chociażby w końcówce tego numeru pokazuje jak zakręcić rytmem, żeby proste w sumie riffy nabrały pojebanego charakteru. As Asylum Below w sumie podobnie, tutaj też idealnie podkreśla riffy, zwłaszcza w takiej środkowej, nieco rock n rollowo stonerowej partii. A jak gra prostą polkę galopkę, to nadrabiają to pojebanymi partiami wokalnymi, które ogólnie w Abscess są na niesamowicie wysokim poziomie, a ta płyta pod tym względem jest chyba w czołówce obok debiutu. A jak to płynie! Czasem ciężko uwierzyć, że te numery nie są częściowo improwizowane. W Grobie Nieznanego Śmiecia to chyba moja ulubiona piosenka na płycie. A właśnie, piosenka i chuj! Tu znowu mamy nieco więcej heavy metalowej przebojowości, mimo tego, że solówka Corallesa serio brzmi jakby ktoś piłę łańcuchową odpalił. A wrzaski Bowera i recytacja Reiferta w drugiej części? O chuj, pierwszy raz tego słucham na tej konfiguracji sprzętu i ta partia jest serio niepokojąca. A akustyki w Monolith Damnation? Ten numer też ma zajebistą dramaturgię, prawie jak w horrorze - od niepokojącego początku, przez nieco bujające, obleśne partie, po pełne furii rozwinięcie w refrenie. W ogóle refreny ta płyta ma wyjebane, zwłaszcza te, gdy po kilka razy powtarzana jest jedna fraza, tak maniakalnie, jakby się tym upajali i chcieli ją wbić do głowy. Die For Today to znowu bardziej numer który w sumie mógłby się znaleźć na jakim Mental Funeral. Tylko wiadomo, wokale lepsze. 16 Horrors szczęśliwie nie ma nic wspólnego z 8 Filmami Luczyka (czy ile ich było, nie chce mi się sprawdzać). To szybki punkowy strzał w mordę, z powodzeniem mógłby znaleźć się na Seminal Vampires. Pauza pod koniec mistrz. Vulnavia to outro na jednym riffie.

Chciałem wymienić najjaśniejsze punkty albumu, wypisałem wszystkie. Generalnie cała płyta jest przejebana, bo każdy utwór ma jakiś smaczek, który mocno przyciąga uwagę. Poza tym nieprzyzwoicie dużo heavy metalu i jest bardzo przebojowo, a przy tym, mimo klasycznego charakteru, bardzo niebanalnie.

Mówiłem już, że to najlepszy zespół metalowy w historii?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#7

DiabelskiDom 5 lata temu

A to już Destroyer 666 nie jest tym najlepszym zespołem metalowym na świecie? :(
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 5 lata temu

Kiedyś tak mówiłem albo pisałem? To akurat musiałem żartować. Destroyer666 jest najlepszy koncertowo, to inna sprawa.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#9

DiabelskiDom 5 lata temu

Na starym forum było ;) Że to najlepszy obecnie zespół metalowy i tak jakoś zapamiętałem, że było to napisane śmiertelnie poważnie, jakoś po premierze Wildfire.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#10

deathwhore 5 lata temu

No to wszystko się zgadza, słowo "obecnie" jest kluczowe. Przecież Abscess przestało istnieć wraz z odejściem Pana Boga Bowera, a to miało miejsce w 2010. Jak mogli być "obecnie" najlepsi, skoro nie istnieli? Destroyer z obecnie grających, a Abscess w ogóle, dalej tak myślę!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#11

DiabelskiDom 5 lata temu

Mogę uznać takie wyjaśnienie, ale określenie "najlepszy zespół metalowy" tak czy inaczej brzmi śmiesznie :)
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#12

deathwhore 5 lata temu

Nie widzę konkurencji!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#13

pit 5 lata temu

DiabelskiDom pisze:
5 lata temu
Mogę uznać takie wyjaśnienie, ale określenie "najlepszy zespół metalowy" tak czy inaczej brzmi śmiesznie :)
Jak wychodziły Horrorhammer i Dawn of Inhumanity był chyba szczyt "mody" na retro i różne mieszanki, a mimo to zostały olane przez znaczną część fanów metalu. Pachnie mi to spiskiem. ;) Ponadto są znacznie lepsze od części materiału jakie nagrało później Autopsy. Więc każdy sposób promowania do jakiego ucieknie się deathwhore jest dobrym sposobem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 5 lata temu

Abscess chyba nigdy do fanów metalu jakoś mocno kierowany nie był. Bardziej do zwyrodnialców.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#15

pit 5 lata temu

Wypraszam sobie! ;)

Ile na Horrorhammer jest aranżacyjnych smaczków, ile nawiązań , a jakie fajne refreny gdzieniegdzie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 5 lata temu

No tak, ale image to ma Abscess taki, że nikt normalny po to nie sięgnie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#17

Sacrum_Profanum 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
No tak, ale image to ma Abscess taki, że nikt normalny po to nie sięgnie :)
jak ktoś lubi sranie na klate, picie uryny zapach żula w tramwaju i ruchanie trupów to czemu :D?

Czy to jakaś oznaka nienormalności? A do tematu to mam w sumie płytke jedna kompilacje wszystkich kawalkow abscess z bodajże 4 różnych splitów.
I Ropień<Autopsja wiadomo w rozrachunku ogolnym sumienia.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#18

deathwhore 5 lata temu

pit pisze:
5 lata temu
Więc każdy sposób promowania do jakiego ucieknie się deathwhore jest dobrym sposobem.
Wypraszam sobie. To moja szczera opinia. Ten zespół to wykładnia mojego gustu jeżeli chodzi o muzykę metalową. I podejścia do niej, bo składowych jest w chuj więcej niż tylko metal + punk, a jednak wszystko dalej jest spójne.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#19

HUMAN 5 lata temu

szkoda , ze szanse na nowy album raczej zerowe :evil: :evil: :evil:
Nowa płyta Abscess....15-letnia whisky pada w wieczór ., tzn podczas premierowego odsłychu
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#20

deathwhore 5 lata temu

Bower podobno miał jakieś problemy rodzinne czy zdrowotne i w ogóle wycofał się z grania. Zajebista strata, bo to jego styl w dużej mierze ukształtował Abscess, to za jego sprawą Hexx z dobrego heavy/ power przeistoczyło się we wściekłego death/ thrashowego technicznego potwora.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#21

HUMAN 5 lata temu

wiec teoretycznie jakies minimalne szanse na nowy album jednak są
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#22

deathwhore 5 lata temu

Teoretycznie, ale wycofał się z grania w 2010...
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#23

HUMAN 3 lata temu

Wrzucę temat na początek bo każdy Ich Album rozwala i jest genialny !

Wróć do „Death Metal”