Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Pestilence

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Dłuuuuuuuuuugo nie słuchałem, naprawdę dłuuuuuuuuuuuuugo 'Consuming Impulse'. Dzisiaj pierdolnąłem, co prawda z BC, telefonu i słuchawko-czopków i stwierdziłem że to jest naprawdę zajebisty materiał!!

Tagi:
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Chyba mam kurwa jakieś wielkie przeprosiny z Pestilence. Od trzech dni napierdalam 'Malleus Maleficarum'. Cudo, cudo!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Drugi singiel, Deificvs:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Pomacane do konca.Polacy klip robili w jakiejs kotlowni.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 2 lata temu

O słyszę, że teraz większy nacisk na Spheres :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

Teledysk, jak to w metalu, dla dzieci ( chyba, że są swastyki i pogańscy woje, to wtedy nie, ale bez tego, to tak ), ale muzyka do niego już bardzo mi się spodobała. W starym stylu, do tego ładnie komponują się te klawisze, szczególnie podczas pierwszej solówki. Narobili mi smaka.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Obrazek
Koncert Pestilence dziś gra w internecie (za darmo) z 4 kawałkami z nadchodzącego albumu i jakimiś innymi niby niespodziewanymi.

https://www.paard.nl/en/event/pestilence-livestream/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 2 lata temu

Może Spheres pograją
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Gowno nie live stream.Czekalem ponad godzine i sie nie doczekalem.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Oto i trzeci singiel Sempiternvs.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Dziewiąty album holenderskich weteranów postępowego death metalu.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 2 lata temu

No nie jest słabo to pewne jest całkiem dobrze trochę za dużo cukru niestety ale dobrych riffow nie brakuje , wokalnie bardzo dobrze wyraźnie ale mocno . Fajne intra !
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Bardzo ladne pierdolniecie.Klawiorki fajnie sie placza tu i tam.....
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 2 lata temu

No i mnie się podoba. Album niby jest kontynuacja stylu poprzednika, ale zdecydowanie bardziej udaną - jest thrash-deathowa OS-owa agresja, jest nieco technicznych DM-owych wygibasów, no i ładnie wplecione w całość klawisze. Ładne połączenie staro-szkolnego i nowoczesnego podejścia do grania DM-u.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 2 lata temu

Chyba troszkę słabszy ten "Exitivm" od "Hadeon". Co nie znaczy, że jest źle, takie wstępne odczucia.

To kolejny album, który w jakimś tam stopniu nawiązuje do albumów z 91 i 89 :) Ponownie to riffy robią na nim największą robotę, ale poza tym, fajnie też wybija się bas, klawiory nie irytują, a wyższy wokal Patricka również na plus. Będzie jeszcze słuchane :twisted:
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

I było słuchane. Po początkowej podjarce, zacząłem ziewać, czyli album dla mnie zbyt długi i na dłuższą metę monotonny. Kawałki zlewają się w jedno gdzieś tak po pół godziny i nie pomaga mu nawet to, że istotnie nawiązuje do najlepszych lat kapeli. Duży plus za użycie klawiszy, które umiejętnie podkreślają metalowe instrumenty, zamiast je dominować, stanowiąc odrębną część całości. Tutaj faktycznie dodają muzyce klimatu, szczególnie w świetnym kawałku, do którego zespół nakręcił teledysk. I gdyby krążek kończył się gdzieś po pół godziny, byłoby wspaniale. Ale słucha się i słucha, i słucha tych w gruncie rzeczy opartych na jednym patencie i rytmie utworów, aż wszystko zaczyna nużyć. A przecież formalnie jest bardzo ok. Dobre solówki, wpadające w ucho riffy, ale widać nie za dobre.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

pampa 2 lata temu

Mi natomiast płyta się podoba w klimacie ,,Hedeon" choć nie wiem czy lepsza za mało odsłuchów . Na pewno będzie słuchana!!!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Po jednym jedynym odsłuchu rzeknę, iż z pewnością jest lepsza od "Hadeon", choćby dlatego, że cokolwiek pozostaje w głowie.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Do 'Hadeon' podchodzilem pare razy.Gowno straszne.
Awatar użytkownika
metzgerpat
Posty: 34
Rejestracja: 7 lata temu

metzgerpat 2 lata temu

starałem się przesłuchać płyty w całości, ale jak do tej pory nie udało mi sìę. Te numery, które przesłuchalem są oparte na tych samych zagrywkach i patentach. Wszystko jest takie same tylko grane w innej kolejności i na innych progach. Monotonne i nudne, niby techniczne, ale proste. Wolalem ich z okresu Doctrine i Obsideo.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 2 lata temu

Też wyłączyłem gdzieś w połowie. Może wrócę...pod koniec roku. Niczego się nie spodziewałem więc się nie zawiodłem :) Że lepsze chociaż niż Hadeon to pewnie będzie jedyne co można napisać, żadna to rekomendacja, bo Hadeon był okrutnie beznadziejny.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

metzgerpat pisze:
2 lata temu
starałem się przesłuchać płyty w całości, ale jak do tej pory nie udało mi sìę. Te numery, które przesłuchalem są oparte na tych samych zagrywkach i patentach. Wszystko jest takie same tylko grane w innej kolejności i na innych progach. Monotonne i nudne, niby techniczne, ale proste. Wolalem ich z okresu Doctrine i Obsideo.
Można się z tym zgodzić, Pestilence jedzie twardo utartą ścieżką, raz wychodzi to lepiej raz gorzej. Nie trzeba do tego wracać, ja natomiast od czasu do czasu lubię ich zapuścić z każdego krążka, "Exitvm" również się w tej liście mieści.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

pampa 2 lata temu

Dokładnie jak przedmówca może komuś nie odpowiadać tego rodzaj muzyki ale goście idą cały czas wyznaczoną ściężką i mi to odpowiada dlatego będzię słuchane. Płyte uważam za udaną 100% Pestilence od pierszych sekund to słychać !!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Nakładem Hammerheart Records ukaże się dwupłytowe, winylowe wznowienie trzeciej płyty Pestilence. Na Testimony of the Ancient na drugiej płycie znajdzie się zapis koncertu Pestilence z Dynamo Open Air 1992. Remasteringiem zajął się Erwin Hermsen w Toneshed Studio (Trouble, Dead Head, Pentacle). Premierę zaplanowano na 24 września.

ObrazekObrazekObrazek

Limitowany do 500 egzemplarzy, po 100 każdego koloru i 300 czarnych.

https://hammerheartstore.com/
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 2 lata temu

SKANDAL:

Exitum po krotce. Ojciec Patryk wycofuje gałki do polowy lat 90tych ale pozostawia sygnaturę okolo "sferyczna".

Szczerze, myślę ze nagrali swój optymalny material, tyle ze lata świetlne za późno. Znowu.
Nie, nie zesrałem się, ale bym się zesrał zaraz po testimonce...

Kalkulacja czy serducho, najn krążek idealnie pasuje pomiędzy testimony i spheres. Bardzo lubie przejrzyste, old school-owe "sopranowe" brzmienie no i winszuje rozumu w głowie. Czasami mniej kombinowania to optymalne kombinowanie. Zamiast walców indywidualizy, chłopacy zorganizowali się w rock n rollowy zespól death metalowy. Piosenki opakowali wyrobionym markowym soundem z płyty kiedy odkryli swoje brzmienie, nie pożałowali mu powietrza i wyszedł fajny prezent dla dziadków.

Z rozpędu posłuchałem kolejnych pośmiertnych płyt:
Hadeon; wytrzymałem 3 kawałki. Obsideo; wytrzymałem 5 kawałków.
Tutaj za-pauzuje i po upraszczam, po oceniam. Te płyty to duszne i skomplikowane struktury bazujące na sferach. Zauslyszalem wiele partii, motywów, riffów, solówek które po prostu gniota zajebistoscia, zmysłem rytmicznym itp dyrdymałki, proszę sprawdzić. Jednak spaw, stop, temperatura nie odpowiednia i cala ta zajebistosc topi się w uszach by po paru minutach zagubić gdzieś tam... by odnaleźć slyszelnika szukającego nowego zajęcia.
Doctrine i Resurection Macabre; No, nie wymagająca jest to muzyka... RM troche śmieszna tak głębiej w płytę ale w sumie moze być. D guno
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Aby skrócić rysiowe opisy krajobrazów przyrodniczych króciutko powiem, że wszystkie albumy Pestilence po powrocie to nuda. Próbowali chyba wszystkiego od klimatów debiutu poprzez hitowy Testimony aż po największe nieporozumienie lat 90-tych. I nic, kurwa dosłownie nic. Żadna płyta nie wybiła się ponad przeciętność ale oni mają wiarę i skoro do tej pory się nie udało to może pociśniemy Spheres 2.0

Tak też zrobili tylko ironia polega na tym, że Spheres wtedy nikt nie rozumiał a dzisiaj wypada mówić o tym albumie w dobrym tonie. Ci co nie pojmowali dalej nie pojmują a ci co pojmują to do końca nie wiedzą dlaczego.

Aby ta cała ironia nabrała większego sensu to te wszystkie płyty kiedy powrócili i kombinowali jak się przypodobać zapomnieli o Consuming i to zapomnienie nie było przypadkowe tylko wykalkulowane. Na ich nieszczęście ten błąd był poważny i teraz mogą nagrywać kolejne wersje swoich klasycznych płyt tylko kto tego chce słuchać. Na pewno nie ja.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 2 lata temu

Myślę że twoje marzenie będzie następnym achronologicznym krokiem zespołu. Obyś lobłudnie się nie zachwycał... ;)
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
Spheres wtedy nikt nie rozumiał a dzisiaj wypada mówić o tym albumie w dobrym tonie.

Skad ta pewnosc?Na podstawie czego piszesz takie bzdury?
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 2 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
2 lata temu
Hajasz pisze:
2 lata temu
Spheres wtedy nikt nie rozumiał a dzisiaj wypada mówić o tym albumie w dobrym tonie.

Skad ta pewnosc?Na podstawie czego piszesz takie bzdury?
Bo nie ma plakatu, o! tego o!

Obrazek
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Tez mam plakat.W sumie do niczego nie jest mi potrzebny.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Dwa koncerty w Polsce w towarzystwie Misantrophia i Truism.

Obrazek

Event na FB:
► Pokaż


I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Kwietniowe koncerty przełożone.

Obrazek
With sadness in our metalhearts, we like to inform you that due to travel and logistic issues Pestilence will have to reschedule their Testimony performances onto a later date. Be assured that we will keep our promise to deliver the same fierce show you all have been expecting from us. Untill then!!!
Patrick Mameli
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Agonia Records zapowiedziała reedycje czterech pierwszych longplayów Pestilence. Płyty zremasterował Haldor z Satanic Audio.

Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 mies. temu

Pestilence zapowiada nowe wydawnictwo składające się z ponownie nagranych klasyków zespołu. Album "Levels Of Perception" ukaże się 26 kwietnia nakładem Agonia Records.

Obrazek

Tracklista:
01. Horror Detox (Re-recording)
02. Mvlti Dimensional (Re-recording)
03. Mobvs Propagationem (Re-recording)
04. Sinister (Re-recording)
05. Dehydrated (Re-recording)
06. Dominatvi Svbmissa (Re-recording)
07. Land of Tears (Re-recording)
08. Necromorph (Re-recording)
09. Deificvs (Re-recording)
10. Twisted Truth (Re-recording)
11. Sempiternvs (Re-recording)
12. Ovt of the Body (Re-recording)
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot miesiąc temu

Obrazek

Nowa wersja okładki.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog miesiąc temu

Warto dodać, że zmienili ją, bo fanów oburzyło, że poprzednia była przez AI robiona. Ta nowa wygląda też jakby ją na kolanie ktoś robił i bardziej na album koncertowy wygląda niż normalną płytę, ale to szczęśliwie nie nowa płyta, więc może to i nawet lepiej dla fanów, że wygląda na odgrzewany kotlet.

Swoją drogą, to już drugi raz jak ostatnio Pestilence zmienia okładkę z powodu kontrowersji.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot miesiąc temu

No przypał straszny i to dotyczy jeszcze kompilacji z numerami nagranymi na nowo. Wstyd jak chuj.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian miesiąc temu

CzłowiekMłot pisze:
miesiąc temu
No przypał straszny i to dotyczy jeszcze kompilacji z numerami nagranymi na nowo. Wstyd jak chuj.
Skąd wiadomo, że nagranymi? Może to też wersje wygenerowane przez AI. Po mojemu, to muzyka będzie w następnych latach iść w tym kierunku i coraz większą sztuczność. Przecież już niektóre produkcje metalowe brzmią, jak wyklepane na kąkuterku. Gdzie ten prawdziwy metal? Zdechł?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3779
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Ma się dobrze. ;-) To że minione legendy są na ostatnich wdechu, to nic nie znaczy.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex miesiąc temu

dj zakrystian pisze:
miesiąc temu
CzłowiekMłot pisze:
miesiąc temu
No przypał straszny i to dotyczy jeszcze kompilacji z numerami nagranymi na nowo. Wstyd jak chuj.
Skąd wiadomo, że nagranymi? Może to też wersje wygenerowane przez AI. Po mojemu, to muzyka będzie w następnych latach iść w tym kierunku i coraz większą sztuczność. Przecież już niektóre produkcje metalowe brzmią, jak wyklepane na kąkuterku. Gdzie ten prawdziwy metal? Zdechł?
To się nie uda, co jak co, ale metal borykał się z większymi problemami, a ma się bardzo dobrze. Zawsze prawdziwy fan, będzie weryfikacją sztuczności od prawdziwej, szczerej muzy. Co do okładek, to ta pierwsza bardziej mi pasuje.
"Between Shit and Piss we are Born"
Hames_Jetfield
Posty: 11
Rejestracja: 3 mies. temu

Hames_Jetfield miesiąc temu

Mameli odjebał żenadę w necie? Nowe, nie znałem ;)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan miesiąc temu

Udostępniony pierwszy utwór z płyty z ponownie nagranymi klasykami
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”