"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3137
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Opole

Ignivomous

#1

Post Hajasz » miesiąc temu

Obrazek

Obrazek

Jakoś umknęło mi ich granie więc postanowiłem szybko to naprawić i sprawdzić co też chłopaki łupią. Na pierwszy ogień debiut Death Transmutation, który okazał się konkretnym ciosem. Brutalność, brud, chaos, rzeź to wszystko znalazłem na debiucie. Death metal, który masakruje riffami tworzącym mroczny klimat. Świetny album. Następnie poleciał Contragenesis, który zdawał się kroczyć dumnym krokiem ścieżką wytyczoną przez debiut ale pojawiły się pierwsze dłużyzny i granie dla grania. Na szczęście mało tego błądzenia bo jednak klasyczny death metal jest najważniejszy. Chyba najlepszy numer to zamykający opus, mega klimatyczny, mroczny i w cholerę ciężki tak jakby miał wyznaczyć nowe, które nadejdzie. Z tym większym zaciekawieniem sprawdzałem najnowszy materiał Hieroglossia, który już okładką zdawał się potwierdzać moje przypuszczenia. Niestety nic takiego nie uświadczyłem, w zamian otrzymałem znany death metal z dwójki z tym, że ten komplikujący, nudny i grany jakby na siłę. Sporo męczenia konia, grania motywu bez endu i wytracania dobrze zapowiadającego się kawałka kiedy feeling zmienia się w szuranie po gryfie. Nuda to odpowiednie słowo aby opisać ten album ale tak się dzieje kiedy zamiast grać co w sercu zaczynają kombinować i szukać kij wie czego. No cóż debiut bezapelacyjnie najlepszy, dwójka odrobinę gorsza ale dalej japę cieszy. Trójka raczej dla fanów kręcenia makowca, nudna, przekombinowana i sprawiająca wrażenie, że zagrane zostały przypadkowe motywy, które nie pasują do siebie.

Skład:
Lewis Fischer - Guitars ex-Altars
Jael Edwards - Bass (2006-2016), Vocals (2006-present) ex-Accursed, ex-Exercitus, ex-Nothinghunger
Chris Volcano - Drums, Vocals (2006-present) Abominator, Voidchrist, ex-Cemetery Urn, ex-Denouncement Pyre, ex-Deströyer 666, ex-Urgrund, ex-Sanguineous
Sean Hinds - Guitars (2006-present) Urgrund, Voidchrist, Whitehorse, ex-Exercitus, ex-Cryptal Darkness, Zero, ex-Earth, ex-Abaddon
Chris Jordon - Bass (2016-present) Inverloch, Voidchrist, Eskhaton (live), ex-Shallow Grave
▼ Byli muzycy
Rodney Keil - Guitars (2006-2008) Sarfaust, ex-Excarnated, ex-Hymnosis
Matthew Johnson - Guitars (2011-?) Contaminated, ex-Eskhaton
▼ Muzycy koncertowi
D. Adelberg - Guitars Order of Orias, ex-Accursed, ex-Eidölon
Dyskografia:
2007 - Path of Attrition [demo]
2008 - Eroded Void of Salvation [EP]
2008 - The Assassin / The Burning Equinox [split]
2009 - Death Transmutation
2011 - Blood and Mercury [kompilacja]
2012 - Contragenesis
2019 - Hieroglossia
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ignivomous/88584
BC: https://nuclearwarnowproductions.bandcamp.com/music
YOU SUFFER, BUT WHY ?
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 409
Rejestracja: rok temu

#2

Post Metalized » miesiąc temu

Debiut jak kupiłem to uznałem za jedną z topów roku, wrażenia poprawił koncert na pierwszym NWN Fest. Szkoda, że pierwsza wersja tej płyty wydana została w kopercie a`la 7`` to nie ma gdzie tego trzymać na półce i trzymałem z kilkoma dziwniej wydanymi płytami i nie zawsze pamiętałem o tej płycie.Nowej na ostatnim koncercie nie brałem bo najpierw wydanie bieda nieco gryzło a jak sie namyśliłem to juz nie zauważyłem kopii ( pewnie ślepym ). Tak czy srak kapela dobra, debiut, demo ( Path of Attrition) oraz epka i split z Tzun Tzu ( też ciekawa całkiem załoga notabene słucham całkiem chętnie- debiut najczęściej z mp3 hehe. Dwójki jakoś do dziś nie posiadam w oryginale, w sumie niejasne nawet jak do tego doszło. Na koncercie warszawskim bawiłem sie przyjemnie i miło.
deathwhore
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 3 lata temu

#3

Post deathwhore » miesiąc temu

A małych wydawnictw nie słyszeliście, gałgany? Powiadam Wam, że warto. Wywalę odpowiedniego posta jak osłucham dokładnie ostatnią, bo po jednym odsłuchu wydaje się mistrzowska i najlepsza, ale jeszcze za słabo ją przerobiłem.
DiabelskiDom, znany jako Bubuś pisze:
miesiąc temu
!!!

Wróć do „Death Metal”