"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3119
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Opole

Mortiferum

#1

Post Hajasz » 3 tyg. temu

Obrazek

Obrazek

Mortiferum zapisałem sobie w moim kapowniku za sprawą debiutanckiego demo, które ostro kosiło mocarnym doom death metalem. W międzyczasie kompletnie o nich zapomniałem i całkiem niedawno mignęło mi logo, które wróciło pamięć. Dwa lata po debiutanckim demo Mortiferum za sprawą Profound Lore wjeżdża jak atomowy reaktor z pierwszą płytą, która miażdży czaszki. Słychać tu sporo Spectral Voice, Funebrarum a nawet Rippikoulu. Death metal otoczony ciężarem doomowego piekła, grobowy wokal i wiercące flaki riffy. W sumie patrzysz na okładkę i już wiadomo, że lekko nie będzie. Logos utrzymany w klimacie najbardziej brutalnych bandów lat 90-tych musi zwrócić uwagę. Z pojedynku Coffin Rot z Mortiferum ci drudzy wygrywają w każdej kategorii. Płytkę pewnie nabędę bo to idealne dźwięki aby w ciemne zimowe wieczory zapodać sobie kruszący doom death z logo Mortiferum przy szklaneczce rudego trunku.

Skład:
T. Wolfe - Bass Caustic Wound, ex-Burn Pile, Earth Control
A. Mody - Drums, Vocals (2016-present) Ēōs
C. Slaker - Guitars (2016-present) Caustic Wound, ex-Bone Sickness
M. Bowman - Guitars, Vocals (2016-present) Caustic Wound, Quayde LaHüe, Tony Molina Band (live), ex-Bone Sickness, ex-Triumvir Foul (live)
▼ Byli muzycy
D. Fried - Bass (2016-?) Excarnated Entity, Predatory Light, Adzalaan (live), Triumvir Foul (live), Vassafor (live), ex-Anhedonist, ex-Old Skin, Anteinferno
▼ Muzycy koncertowi
E. Camp - Keyboards Ēōs
Dyskografia:
2017 - Altar of Decay [demo]
2018 - KTDF Promo MMXVIII [demo]
2019 - Disgorged from Psychotic DepthsMA: https://www.metal-archives.com/bands/Mo ... 3540428752
BC: https://mortiferum.bandcamp.com/music
YOU SUFFER, BUT WHY ?

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2153
Rejestracja: 3 lata temu

#2

Post Pioniere » 3 tyg. temu

Jest dokładnie tak jak piszesz. Taka muza to miód dla mych uszu. Nic tylko słuchać i słuchać!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 10876
Rejestracja: 3 lata temu

#3

Post yog » 2 tyg. temu

Demko słyszałem pod koniec zeszłego roku - zdaje się, że z polecenia samego @Ryszarda. Nie ukrywam jednak, że niczym tenże Rysio, o kapeli zdążyłem już zapomnieć, lecz niekoniecznie wiedząc, czym powodowany, kliknąłem promocyjny kawałek z albumu, gdy zarzucił nim na fejsie Profound Lore. Jak rzadko te linki klikam, tak ten czemuś czułem, że należy. Wyglądało to na płytę wydawaną przez Dark Descent, oni takich deathów chyba często nie wydają, więc musiało to być coś ciekawszego.

I owszem, przypadło mi to Archaic Vision Of Despair do gustu i gdzieś nawet na forum wrzuciłem, choć pewnie nikt nie sprawdził. Ciężki na maksa i ślamazarny death pląsający po ścieżce wyznaczonej niegdyś przez Rippikoulu na Musta seremonia. Elegancko brzmienie ukręcone bez grama plastiku. Trzeba album będzie sprawdzić w całości.

A, wrzucę jeszcze raz:

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”