Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3828
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Mortiferum

Hajasz rok temu

Obrazek

Obrazek

Mortiferum zapisałem sobie w moim kapowniku za sprawą debiutanckiego demo, które ostro kosiło mocarnym doom death metalem. W międzyczasie kompletnie o nich zapomniałem i całkiem niedawno mignęło mi logo, które wróciło pamięć. Dwa lata po debiutanckim demo Mortiferum za sprawą Profound Lore wjeżdża jak atomowy reaktor z pierwszą płytą, która miażdży czaszki. Słychać tu sporo Spectral Voice, Funebrarum a nawet Rippikoulu. Death metal otoczony ciężarem doomowego piekła, grobowy wokal i wiercące flaki riffy. W sumie patrzysz na okładkę i już wiadomo, że lekko nie będzie. Logos utrzymany w klimacie najbardziej brutalnych bandów lat 90-tych musi zwrócić uwagę. Z pojedynku Coffin Rot z Mortiferum ci drudzy wygrywają w każdej kategorii. Płytkę pewnie nabędę bo to idealne dźwięki aby w ciemne zimowe wieczory zapodać sobie kruszący doom death z logo Mortiferum przy szklaneczce rudego trunku.

Skład:
T. Wolfe - Bass Caustic Wound, ex-Burn Pile, Earth Control
A. Mody - Drums, Vocals (2016-present) Ēōs
C. Slaker - Guitars (2016-present) Caustic Wound, ex-Bone Sickness
M. Bowman - Guitars, Vocals (2016-present) Caustic Wound, Quayde LaHüe, Tony Molina Band (live), ex-Bone Sickness, ex-Triumvir Foul (live)
▼ Byli muzycy
D. Fried - Bass (2016-?) Excarnated Entity, Predatory Light, Adzalaan (live), Triumvir Foul (live), Vassafor (live), ex-Anhedonist, ex-Old Skin, Anteinferno
▼ Muzycy koncertowi
E. Camp - Keyboards Ēōs
Dyskografia:
2017 - Altar of Decay [demo]
2018 - KTDF Promo MMXVIII [demo]
2019 - Disgorged from Psychotic DepthsMA: https://www.metal-archives.com/bands/Mo ... 3540428752
BC: https://mortiferum.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2985
Rejestracja: 4 lata temu

Pioniere rok temu

Jest dokładnie tak jak piszesz. Taka muza to miód dla mych uszu. Nic tylko słuchać i słuchać!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 14238
Rejestracja: 4 lata temu

yog rok temu

Demko słyszałem pod koniec zeszłego roku - zdaje się, że z polecenia samego @Ryszarda. Nie ukrywam jednak, że niczym tenże Rysio, o kapeli zdążyłem już zapomnieć, lecz niekoniecznie wiedząc, czym powodowany, kliknąłem promocyjny kawałek z albumu, gdy zarzucił nim na fejsie Profound Lore. Jak rzadko te linki klikam, tak ten czemuś czułem, że należy. Wyglądało to na płytę wydawaną przez Dark Descent, oni takich deathów chyba często nie wydają, więc musiało to być coś ciekawszego.

I owszem, przypadło mi to Archaic Vision Of Despair do gustu i gdzieś nawet na forum wrzuciłem, choć pewnie nikt nie sprawdził. Ciężki na maksa i ślamazarny death pląsający po ścieżce wyznaczonej niegdyś przez Rippikoulu na Musta seremonia. Elegancko brzmienie ukręcone bez grama plastiku. Trzeba album będzie sprawdzić w całości.

A, wrzucę jeszcze raz:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 3 lata temu

Deathhammer rok temu

MORTIFERUM - Disgorged from Psychotic Depths

"Pomału jednak zaczęło do mnie docierać, jak cholernie dobrymi kompozytorami są ci goście. To właśnie ten aspekt, o którym wspomniałem na początku. Przez te pół godziny z hakiem niewiele jest prawdziwych momentów "wow", wyłączywszy może kapitalne solo w pierwszym utworze, znakomicie podkreślane nabiciami na perkusji, lecz jest za to pięć prawdziwie równych i porządnie zbudowanych kompozycji (oraz interludium). Dopiero po uważnym wsłuchaniu się można zauważyć, jak dobrze skonstruowane są te kawałki, jak dynamiczne, jaki towarzyszy im flow. Przejścia pomiędzy poszczególnymi partiami wychodzą z nieskrępowaną naturalnością, zespół operuje zmianami tempa z wyczuciem godnym gatunkowych weteranów, a utwory cały czas trzymają w napięciu, zmierzając ku nieuchronnej konkluzji."

Najlepszy death/doom ostatnich latach, obok debiutu Spectral Voice. Czysta rekomendacja!

I jakie oni brzmienie tu wykręcili. Gary brzmią po prostu fenomenalnie, jak wbijanie gwoździ do trumny :)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 769
Rejestracja: 4 lata temu

EdusPospolitus rok temu

Zgodzę się, że bardzo zacne płyciwo, choć jak dla mnie debiutu Spectral Voice nie przebili
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 613
Rejestracja: 4 lata temu

Nebiros rok temu

Ostatni płyt jest ostro dojebany, idealnie stonowany między doomowym klimatowaniem, a ostrym deathowym wpierdolem. Muza kopie, a jednocześnie stwarza kojące tło i płynie gdzieś w oddali. Cyklicznie do niej wracam od pewnego już czasu i ciagle się nie znudziło. :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 3 lata temu

Deathhammer rok temu

Dla mnie to już klasyk, jedna z najlepszych płyt death czy death/doom metalowych ostatnich lat, o której będzie się pamiętać.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 14238
Rejestracja: 4 lata temu

yog miesiąc temu

5 listopada dwójka Mortiferum - Preserved In Torment.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 1112
Rejestracja: 2 lata temu

kurz 2 tyg. temu

To oczywiście zupełnie inna kategoria wagowa, zupełnie inny rodzaj śmierćmetalu, ale patrząc się pod kątem klimatu i pewnego typu progresywnej melodyki, album ten kosi, nie obraź się za to zacny @yogu, BI niemilosiernie, no kosi wręcz niemiłosiernie. Żeby nie było mam na myśli muzykę, nie tylko jej podgatunek.

Wróć do „Death Metal”