Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5367
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Valhalla

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Szperając bo pudłach z kasetami natrafiłem na nazwę Valhalla. Będąc pewnym, że to jakieś stare bleki rzuciłem na bok by kończąc układanie jeszcze raz chwycić tę taśmę. Rzut do kaseciaka i znak zapytania bo leci death metal. Ledwo widoczny napis ujawnił tytuł albumu ...in the Darkness of Limb i rok 1994.

No i wszystko się rozświetliło bo Valhalla okazała się kultowym zespołem z Brazylii, w którym grały same kobiety w dodatku trzy siostry.

Roszad w składzie było co niemiara ale trzon zawsze tworzyły trzy siostry, później dwie. Wspomniany album to surowy death metal dokładnie taki jaki grały wszelkie południowoamerykańskie zespoły. Mrocznie, z pogłosem, głęboki growl, okazjonalnie świdrująca solówka.

Debiutancki album wyszedł tylko na winylu i chyba poza Brazylią nikt nawet o nim nie wiedział. Dziewczyny świadome tego na własną rękę zaczęły organizować koncerty i rozsyłać album. Odzew był raczej lokalny i Valhalla zawiesiła działalność. Powracają w 2001 roku z wykurwistym demosem For the Might of Chaos ...for the Force Inside. Inne czasy, inna komunikacja sprawia, że panie grają koncerty u boku największych death metalowych zespołów a materiał szybko zwraca uwagę niemieckiej Hellion Records, która w 2002 wypuszcza najlepsze co Valhalla nagrała czyli album Petrean Self, który oprócz paru kawałków z debiutu i drugiego demo zawierał nowe kompozycje. Całość pomimo, że nie tak surowa jak debiut nadal brzmi szorstko, brutalnie z pogłosem. Brutalny growl wyszedł na prawdę świetnie i trzeba się dobrze wsłuchać aby usłyszeć damski wokal.

Na MA widzę, że potem nastąpiła długa przerwa a dyskografię zamykają jakieś EP'ki. Warto sprawdzić ten zespół bo grają świetny death metal a nawet o wiele lepszy niż setki dzisiejszych zespołów.

Skład:
Michelle - Vocals (?-?), Bass (?-?, 2019-present)
Adriana Tavares - Guitars (1992-present) ex-Flammea
Ariadne Souza - Drums, Vocals (2005-present) ex-Demolish
▼ Byli muzycy
Lena - Bass
Amanda Castillo - Bass ex-Nauseous Surgery, ex-Suffering Dusks
Alessandra Tavares - Bass, Guitars (1990-2018)
Dayane - Bass
Ângela - Bass
Kayo John - Drums Harllequin, ex-Amonicide, ex-Underpain, ex-From Hell, ex-P.U.S., ex-Abhorrent, ex-Dark Avenger, ex-Mystic
Renata - Drums Human Atrocity, ex-Homicidio
Mônica - Vocals
Caroline - Vocals Roasting
Andrea Tavares - Vocals (1990-2000) Human Atrocity, ex-Eminent Shadow
Marcelo - Drums (1999-2001)
Rodrigo - Drums (2001-?)
Dyskografia:
1992 - Valhalla [demo]
1994 - ...in the Darkness of Limb
2001 - For the Might of Chaos ...for the Force Inside [demo]
2002 - Petrean Self
2009 - Innerstorm [EP]
2014 - Evil Fills Me [EP]
2016 - Território Metálico [split video]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Valhalla/8804
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”