Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4593
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Xpus

Hajasz 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Xpus to ciekawy wyziew ze słonecznej Italii rezydujący od 2015 roku w Bergamo. Początki to surowy death metal wielokrotnie wpadający w wir war metalu ale wir, w którym wszystko cacy gra a nie udaje. W takim klimacie jest demo i debiutancki album Sanctus Dominus Deus Sabaoth, gdzie sporo jest nawet wściekłych black metalowych jazd na przemian z chaotycznym death metalem. Całość z bardzo sporym pogłosem perkusji i wokalu z otchłani.

Od tego czasu minęło pięć lat i na horyzoncie widać zapowiadany na kwiecień drugi album In Umbra Mortis Sedent, który przynosi kompletnie inne granie.

Zmieniło się wszystko. Xpus gra teraz OS Death Metal mocno wzorowany na Morbid Angel, wczesnym Deicide, Incantation czy Morgoth. Brzmienie zrobiło się intensywniejsze, gęstsze. Całkowicie wyzbyli się chaosu muzycznego na rzecz dopracowanych kompozycji i ponurego niemalże cmentarnego death metalu.

Wokal, który na debiucie dochodził gdzieś z czeluści obecnie mocno manierą przypomina Vincenta i Bentona. Jak będzie w rzeczywistości trzeba trochę poczekać bo jak na razie z nowego albumu udostępniony jest jeden kawałek.

Skład:
Mornak - Guitars (2015-present) ex-Soulphureus, ex-Unholy Land
Aren - Vocals, Bass (2015-present) ex-Bathim, ex-Soulphureus, ex-Unholy Land
Ulvirøs - Drums (2016-present) ex-Norsemen
▼ Byli muzycy
L - Drums (2015-2016) Eleventh Hour, LionSoul, NFD, ex-Arkadia, ex-Lahannya
Dyskografia:
2015 - Promo 2015 [demo]
2015 - Sanctus Dominus Deus Sabaoth
2020 - In Umbra Mortis SedentMA: https://www.metal-archives.com/bands/XPus/3540403712
BC: https://xpus.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”