Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Beyond

Hajasz rok temu

Obrazek

Obrazek

Nieistniejący już niemiecki Beyond to death metalowy twór, z którego debiutanckim i jedynym albumem toczę niezliczone boje i ciągle nie mogę się przekonać. Wydawca to był sygnał, że może być ciężko ale okazało się, że to świetny i dosyć oryginalny death metal zwłaszcza w kwestii wokalu.

Jest dosyć duszno i gęsto na pięcioliniach, zdarzają się też momenty kiedy chaos rządzi i te chwile to zajebiste granie. Niestety płyta ma osiem kawałków i została podzielona na dwie części odpowiednio Power i Death. No i właśnie tu zaczyna się bitwa moja z nimi bo o ile pięć kawałków z części Power zasysam po całości tak pozostałe trzy z części Death cholernie mnie wkurzają bo bardzo odstają od pozostałych. Pojawiają się jakieś łamane rytmy, zgrzyty, riffy zapętlone. Jeszcze utwór Definite Decease (In the Chamber of Deathsalvation) trwający ponad siedem minut jako tako jest łącznikiem obu części tak od połowy utworu Appearance from Beyond i cały ostatni kawałek zaczyna przypominać próbę wynalezienia koła na nowo a próba to powoduje u mnie męczarnie i ziewanie. Szkoda, że ten eksperyment wyszedł w taki a nie inny sposób ale można było przecież zakończyć płytę na tych niecałych 40 min zamiast bawić się w pseudo death metalowe kolosy trwające 12 min i które wybijają słuchacza z tego zajebistego feelingu.

Skład:
R. - Vocals, Guitars (2010-2018) ex-Shapeless
A. - Bass (2013-2018)
▼ Byli muzycy
R. - Bass (?-2013), Guitars (2013-2016)
M. - Drums (?-2013)
M. - Bass (2010-?) The Fog, ex-Blackwhole (live)
N. - Guitars (2010-2013) ex-Dissolving, ex-Shapeless, ex-Life Demise
▼ Muzycy koncertowi
David Dankert - Drums Chapel of Disease, ex-Infernäl Death
Cedric Teubl - Bass (2013-?) Chapel of Disease, ex-Infernäl Death, ex-Disörder
Dyskografia:
2011 - Relentless Abomination Vortex [demo]
2012 - Enter Transcendence [EP]
2013 - Fatal Power of Death

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Beyond/3540331261
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”