Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu

Left Cross

Pioniere rok temu

Obrazek
Left Cross to do tej pory nieznany mi, stosunkowo młody amerykański deathmetalowy twór powstały w 2014 roku w Richmond w Virginii. Na swym koncie wydawniczym kwintet dorobił się już czterech EP-ek i jednego longplaya Chaos Ascension, wydanego na LP, CD oraz Digi przez Vinyl Conflict Label. Ostatnia EP-ka Prophecy of Conquest ukazała się zupełnie niedawno wyłącznie na kasecie w lim. 100 szt. nakładem Stygian Black Hand.

Jak już wspomniałem sam zespół tworzy piątka muzyków powiązanych z takimi tworami jak: black-owy Sovereign, black/HC crust-owy Unsacred, czy black/death-owy Antichrist Siege Machine. Z czego wcześniej zetknąłem się jedynie z tym ostatnim i stad pewnie w ich muzie wyczuwalne delikatne nawiązania do Diocletian, czy Blasphemy, szczególnie jeśli idzie o pokład chaosu, gdyż aż tak bezpośrednio się to na same kompozycje nie przekłada. Muzycznie znacznie bliżej im do późniejszego Bolt Thrower, zagranego bardziej na szwedzką nutę, czy też Grave Miasma, co najbardziej uwidacznia się na ostatniej EP-ce, od której ich poznałem i IMO stanowi ich magnum opus - znacznie lepsze pełniejsze brzmienie niż na longplayu. Wcześniejsze nagrania oscylują nieco bardziej w klimacie Bolt Thrower/Bloodbath z naleciałością Crust Punk.

Polecam gorąco lubiącym ww. zespoły zainteresować się kapelą, a szczególnie LP i EP-ką Prophecy of Conquest, którą to żaden fan Grave Miasma nie powinien się zawieść!

Obrazek
Skład:
S.B. - Drums Antichrist Siege Machine, Sovereign, Unsacred
Jerrett Clark - Guitars Embra
Seth Anderson - Guitars
Wes Warren - Vocals ex-Unsacred
Dylan Williams - Bass (2015-present) Embra, Vorator
▼ Byli muzycy
Miguel Falcon - Guitars Unsacred, Burn/Ward
Dyskografia:
2015 - Infernal Assault [EP]
2016 - Servants of Death [EP]
2016 - Hell Is Hell [EP]
2017 - Chaos Ascension
2020 - Prophecy of Conquest [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Le ... 3540395808
BC: https://leftcross666.bandcamp.com/music
BC: https://stygianblackhand.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/pages/Left-Cro ... 3778322934

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 3769
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore rok temu

EPa machnięta dziś kilka razy, ale dopiero teraz w jakichś komfortowych warunkach i te warunki przyczyniły się do tego, że było kilka odsłuchów, jeden za drugim i w przenośni i dosłownie, bo 3. Rzadko słucham po raz kolejny czegoś, co przed chwilą się skończyło, więc z mojej strony spora rekomendacja. A może po prostu mam humor na taką muzykę ostatnio, bo obiektywnie nie ma w tym nic rewelacyjnego, rewolucyjnego, odkrywczego. Po prostu dobrze zagrany death metal.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny
Posty: 2992
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard rok temu

Bardzo dobra jest ta tegoroczna EPka, również polecam @HUMAN np. 4 kawałki z zastrzeżeniem ze w pierwszym z nich, silnik muzyczny Lewej Śmierci dopiero się grzeje.

Geste amerykańskie riffy, brytyjski ciężar i mocarne wokale; Po za tym udane i spodziewane w sumie struktury plus fajne strzały sekundowych solówek. Pamięta ktoś Weapon w szybszych fragmentach? Lewy Krzyż tez tak próbuje.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1179
Rejestracja: 4 lata temu

HUMAN rok temu

Jasne, że pamiętam :D będzie słuchane zatem.

Wróć do „Death Metal”