Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Invocation

Pioniere 4 lata temu

Obrazek
Invocation to powstały w 2015 roku w Valparaíso chilijski zespół parający się graniem poczerniałego mrocznego death metalu. Od początku istnienia w skład grupy wchodzą trzy osoby: dwóch typków i pani obsługująca bass. Niestety nic więcej nie jest mi wiadome na ich temat, oprócz tego, że swe personalia ukrywają pod dość specyficznymi pseudonimami.

Na swym koncie wydawniczym trio ma wydanego niezależnie na CD singla, demo, które doczekało się już kilku wznowień, w tym winylowego, wydanego przez nasze rodzime Godz ov War Productions oraz dwóch EP-ek, przygarniętych przez Iron Bonehead Productions/Hypnotic Darkness Records i wydanych we wszystkich możliwych formatach (CD, 12", Cass oraz DIgi).

Muzycznie Invocation prezentują miks mrocznego oblicza Black/Death oraz old school-owego grania Death Metalu inspirowany głownie Incantation, Angelcorpse, czy Sarcofago. Słyszę też w ich muzie echa takich kapel jak: Teitanblood, Grave Miasma, Demonomancy, oraz debiutów Merciless (Swe) i Darkthrone.

Jak kto lubi ww. kapele i złowrogą atmosferę wylewającą się z muzy, utrzymanej przeważnie w średnich tempach, lecz nie stroniącej od dynamiki, zachęcam go do muzycznej uczty. Jak dla mnie EP-ka Attunement to Death to jedna z lepszych deathmetalowych pozycji wydanych w tym roku. A dodam, że poprzednie materiały niezbyt od niej odstają.

Dla fanów true DM-u mus !!!

Obrazek
Skład:
Sense of Clairvoyance - Bass
Sense of Clairaudience - Drums
Sense of Premonition - Guitars, Vocals

Dyskografia:
2016 - Emanations [single]
2016 - Seance Part. I [demo]
2018 - The Mastery of the Unseen [EP]
2020 - Attunement to Death [EP]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/In ... 3540408645
BC: https://invocationtemple.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/INVOCATIONChile/

Tagi:
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu

Deathhammer 4 lata temu

Tegoroczne EP bardzo mi robi. Najbliżej temu takim tworom jak Grave Miasma czy Cruciamentum, więc komu podobały się ich materiały i tutaj nie powinien być zawiedziony. Mroczny, okultystyczny death metal głównie w średnich tempach, jak już wspomniałeś. Idealna długość zachęcająca do kliknięcia replay. Na duży plus wokale brzmiące jak z jakiejś zatęchłej krypty, często zwielokrotnione i nałożone na siebie, tworząc obłąkany efekt przypominający przynajmniej jak dla mnie genialny Katharsis.

Polecam.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

Obrzydliwy, totalnie piękny old school. Takim kapelom zawsze będę gratulował dobrego krążka, bo to są ludzi którym w sercach po prostu płynie death metal. Słychać to w pięknie wykręconym brzmieniu. Czas najwyższy na pełniaka, chociaż z drugiej strony te długości tych epek są ideaśane. Być może przyszedł żeby już czas tych epek nie nazywać epkami a pełniakami. To oczywiście rzecz drugorzędna, muza najważniejsza, a ta tutaj jest bardzo dobra.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 4 lata temu

Długość tego materiału jest idealna. Od pierwszej do ostatniej sekundy nasze małżowiny uszne subtelnie pieści grobowy black/ death metal. Ja mam sporo skojarzeń z Krypts. Jest gęsto, jest ciężko, jest oślizłe i wali to truchłem i ropą. Ja jestem kontent i mi się takie granie podoba.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

Dobre gruzowanko ta epka Attunement to Death, jak można się było spodziewać po typach z Chile, bo po IBP można było się spodziewać, że nic nowego. No i nic nowego, tylko dobre gruzowanko.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan miesiąc temu

Debiutancki długograj pod koniec 2024 w Iron Bonehead.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”