Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Caustic Vomit

Pioniere rok temu

Obrazek
Caustic Vomit to kwartet pochodzący z Saint Petersburga w Rosji, o którym nie wiele mi wiadomo. Na swym koncie wydawniczym Rosjanie dotychczas mogą się pochwalić jedynie kasetą demo "Festering Odes to Deformity", wydaną początkowo własnym sumptem w 2018 r. i re-wydaną dwukrotnie rok póżniej za sprawą Redefining Darkness Records i Spiritual Warfare Productions.

Od strony muzycznej kwartet prezentuje na prawdę solidnie zagrany i wart zapoznania się dość brudny i oślizgły old schoolowy Death/Doom, wokalnie zbliżony do tego, co prezentował Antti Boman w Demilich oraz urozmaicony typowymi dla DM-u przyspieszeniami. Inspiracji można by doszukiwać się tu wielu, zarówno pośród klasyków gatunku, jak i jego młodszych entuzjastów. IMO obecne są tu m.in. wpływy: Coffins, Autopsy, Rippikoulu, jak i Mythic, Derkéta, czy też Hooded Menace, Undergang, Mortiferum oraz Funebrarum.

Obrazek
Skład:
M. - Bass
L. - Drums
R. - Guitars
S. - Guitars, Vocals

Dyskografia:
2018 - Festering Odes to Deformity [demo]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ca ... 3540448857
BC: https://causticvomit-ru.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor

Nebiros rok temu

Bardzo dobra rzecz, demko przeleciało 2 razy, a materiału jest tu na tyle dużo, że jest czego słuchać. Bdb brzmienie i formuła w 100% taka, jaką lubię. Generalnie Rippikoulu słychać całą gębą, choć brzmieniowo może nie jest tu aż tak syfiasto. Jedyne co się mnie na początku trochę rzucało na uszy, to bardzo cichy wokal w miksie, choć chyba taki był zamysł, bo mocy w samym wokalu nie brakuje. Z resztą na koniec już stwierdziłem, że nawet taki cichy tam pasuje. :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć

Wróć do „Death Metal”