Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Tzun Tzu

Pioniere 4 lata temu

Obrazek
Tzun Tzu to kwartet pochodzący z Australii założony w 2003 roku w Adelajdzie. Australijczycy łączą w swej twórczości zarówno w tekstach, jak muzyce, wątki historyczne oraz orientalną starożytna kulturę Japonii z Death Metalem, przyjmującym w zależności od wydawnictwa, a to bardziej brutalną, a bardziej progresywną, czy też techniczną formę.

Na swym koncie mają jednego pełnika, split ze swoimi krajanami z Ignivomous i ziomkami z Altars oraz szereg EP-ek z czego ostatnia The Forbidden City ukazała się na CD oraz jako digital na początku tego roku za sprawą Lavadome Productions i wg. mnie stanowi ich magnum opus.

Materiał nań zawarty to taki progresywny orientalny brutal DM lekko w starym stylu Deeds of Flesh z wokalami schodzącymi chwilami nisko, niczym Antti Boman w Demilich oraz do tego intensywnie podrasowany technicznymi zagrywkami niczym w jakim Gorguts, choć nie koniecznie już podobnym z muzy.

Ogółem wliczając też już w to poprzednie nagrania, skojarzenia mam bardzo liczne. Jednym z nich może być trochę taki Nile-owo orientalny miks Hate Eternal z Immolation oraz Dim Mak. Innym zaś Incantation zagrane na speedzie w miksie z wczesnym Deeds of Flesh (wokale równie brutalne i podobne do Lindmarka), z którymi też mi się chyba najbardziej kojarzą. Z tym, że więcej tu niż w Deedsach przeplatania OS Tech DM-em oraz dodatkowo tymi orientalnymi ozdobnikami. Ozdobniki te stanowią zarówno osobne formy w postaci intro, czy outro, lub też wplecione są w deathmetalową nawałnicę, czasem będąc interludium, a czasem stanowią jej integralną cześć w postaci charakterystycznie przetworzonych elektronicznie dźwięków melodii gitary, zniekształconej w taki sposób, by bardziej nawiązywały do starożytnej kultury kraju kwitnących wiśni.

Obrazek
Skład:
Don Taylor - Vocals, Guitars (lead, rhythm, synth) (2003-present), Bass (2005) Martire, Slaughter Thou, ex-Oni
Nick Seja - Vocals, Guitars (lead, rhythm, synth) (2005-present) ex-Dephiler, ex-Juggermath
Adam Ritchie - Bass, Noise, Programming (2007-present) ex-Deadpool, 25 Frames, Cobra Ensemble, Lather, Molloy, Murdergrin, Only the Sky, Ordasi, r.domain, Rebels Without Applause, The Dark Passenger, ex-Martire, ex-6 Ft Drop, ex-Chimera #9, ex-Facehacker, ex-Hobson's Choice, ex-Idiophone-itis, ex-Spine (Aus), ex-The Noise Induction Ensemble, ex-Unlearn
Alan Catman - Drums (2011-present) Sarsekim, Biome (live), ex-Altars
▼ Byli muzycy
Dan Wild - Drums (2006-2008)
Selenium - Drums (2008-2010) StarGazer, ex-Juggermath, ex-Nocturnes Mist
Dyskografia:
2006 - Without Zen [EP]
2008 - Kunoichi [EP]
2008 - The Assassin / The Burning Equinox [split]
2009 - Tzun Tzu / Altars [split]
2012 - Tzun Tzu
2012 - Ko'Muso [EP]
2012 - The Assassin [EP]
2016 - The Decay of Golden Gods [EP]
2020 - The Forbidden City [EP]






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Tzun_Tzu/59743
BC: https://tzuntzu.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/tzuntzu

Tagi:
HUMAN
Tormentor
Posty: 1570
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 4 lata temu

Bardzo fajna ep-ka, niby 19 minut, ale jakich. Jest więc szansa na pełen album w tym roku, bo słychać wyraźnie, że pomysłów i zapału Panom nie brakuje i co najważniejsze jest moc i pierdolnięcie przy dużej technice a to rzadko wychodzi nawet najlepszym.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 4 lata temu

Już chyba z miesiąc czy dwa temu obadałem za namową autora wątku tą najnowsza EPk i faktycznie dzisiaj po przypomnieniu robi świetne wrażenie. Pomysłowe granie z zachowaniem słusznej mocy i bezkompromisowości jakiej od gatunku oczekuję. Myślę, ze z czasem przy jakimś urlopie zbadam wcześniejsze materiały.

Ponadto polecając jakiś czas temu znajomemu kilkanaście materiałów wyróżnił właśnie tą EPkę Australijczyków co mnie wcale nie zdziwiło.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)

Wróć do „Death Metal”