Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Necronaut

Vexatus rok temu

Obrazek
Necronaut to jednoosobowy projekt, za który jest odpowiedzialny Fredrik John Estby, czyli wieloletni perkusista Dimember, a wcześniej Carnage. Muzyk ten jest znany głównie z gry w wymienionych wyżej zespołach (to on bębni na świetnej "Dark Recollections"), ale z solowych dokonań już nie za bardzo. Muzyk zaprosił do współpracy różnych wokalistów i muzyków sesyjnych, a efektem była wydana w 2010 roku jedyna jak na razie płyta zatytułowana po prostu "Necronaut". Znalazło się na niej niespełna 45 minut muzyki, którą niby od biedy można nazwać Death Metalem, ale która tak naprawdę wcale nim nie jest, bo muzycy sięgają głęboko do różnych innych (nawet niekoniecznie metalowych) gatunków.

Obrazek
Skład:
Fred Estby - Bass, Drums, Guitars (2008-present) Dismember, ex-Carnage, ex-The Dagger, Shubniggurat, The A-Bombs, The Clint Eastwood Experience, ex-Terra Firma
▼ Muzycy koncertowi
Tobias Cristiansson - Bass (2011) Grave, Entombed A.D. (live), ex-The Dagger, ex-Dismember, ex-Empyreal, ex-Necrophobic (live), ex-Nifelheim (live), ex-RedScream, ex-The Bullseye Dirt
Nicke Andersson - Drums, Vocals (2011) Death Breath, Entombed, Lucifer, ex-Nihilist, Imperial State Electric, The Hellacopters, The Solution, ex-Daemon, ex-Mezzrow, ex-Treblinka (live), ex-Brainwarp, ex-Cold Ethyl, ex-Corrupt, ex-Kurt-Sunes med Helveteshundarna, ex-Sons of Satan, ex-Supershit 666, ex-The Hydromatics, ex-MC5 (live)
Tyrant - Guitars (2011) Nifelheim, ex-Pagan Rites, ex-Ram (live), ex-The Dagger, ex-Treblinka (live), ex-Mörbit
David Blomqvist - Guitars (2011) Dismember, ex-Carnage, ex-The Dagger, ex-Entombed, ex-Mörbit
JB Christoffersson - Guitars, Vocals (2011) Grand Magus, ex-Spiritual Beggars, ex-Cardinal Fang
Robert Pehrsson - Guitars, Vocals (2011) Death Breath, ex-Masticator, Dundertåget, Robert Pehrsson's Humbucker, Thunder Express, ex-Runemagick, ex-Deathwitch
Tomas Lindberg - Vocals (2011) At the Gates, Sign of Cain, The Lurking Fear, ex-Grotesque, ex-Infestation, Ben-Hur, Disfear, The Great Deceiver, ex-Lock Up, ex-Nightrage, ex-The Crown, ex-Liers in Wait, ex-Sacrilege (live), ex-Conquest, ex-Hide, ex-Skitsystem, ex-Snotrocket, ex-World Without End
Erik Danielsson - Vocals (2011) Watain, ex-Fucking Funeral, No Future, ex-Necrophobic (live), ex-Vomitor (live), ex-Dissection (live), ex-Bloodsoil, ex-Disvröv, ex-Mörbit
Hellbutcher - Vocals (2011) Dead Kosmonaut, Nifelheim, Necrocurse, ex-Pagan Rites, ex-Treblinka (live)
Dread - Vocals (2011) The Lurking Fear, Tormented, ex-Infestdead, ex-Total Terror, Disfear, The Deadbeats, ex-Marduk, ex-Edge of Sanity, ex-Incapacity, ex-The Dontcares, ex-Tortyr
Dyskografia:
2010 - Necronaut

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ne ... 3540316231
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

To 40% na metal archives to zgaduję nie bez przypadku? Okładkę kojarzę, czy słyszałem nie wiem, nie pamiętam, ale nie zapowiada się to dobrze :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

yog pisze:
rok temu
To 40% na metal archives to zgaduję nie bez przypadku?
Czasem mam wrażenie, ze sam jesteś tu z przypadku...

No ma jedyny jak do tej pory Pan Recenzent kwalifikacje... Słyszał kiedyś czarny album wiadomo kogo i to już w ósmej klasie! Co prawda zakochany w Nu-Metalu i mainstreamie, ale już w dwunastej klasie to nawet Meshuggah zdarzało mu się posłuchać... Ja pierdolę! Co za autorytet... :)
If you're curious about me, just visit my homepage. But in short, I'm a long-time metal fan. I got into it after hearing Metallica's black album in the 8th grade. I got into nu metal and mainstream stuff most of the time, but by the 12th grade I listened to Meshuggah. And today, I have extremely eclectic tastes within metal (mostly in its extreme forms), especially death and doom.
https://www.metal-archives.com/users/FullMetalAttorney

Jaka szkoda, że sam osobiście słucham metalu zaledwie od grubo ponad 30 lat i najwyraźniej po prostu się nie znam. W momencie kiedy wielce szanowny Pan Recenzent odkrywał "czarny album" miałem już serdecznie dość tego typu muzyki (jakiś czas wcześniej zaczynałem moją przygodę z gitarą i basem właśnie od tego typu grania) i byłem już od kilku lat ortodoksyjnym deathmetalowcem (ze wskazaniem na Szwecję i Finlandię). Dodam jeszcze tylko, że rocznikowo Pan Recenzent jest ledwie rok ode mnie młodszy. Wnioski wyciągnij sobie sam. Czytaj dalej wypociny jakiegoś imbecyla z Nebraski...

PS1 - Temat założyłem nie dlatego, że Necronaut z jednym jedynym pełniakiem to jakieś nie wiadomo jak wielkie i wspaniałe dzieło, tylko dlatego, że od lat bardzo sobie cenię Freda Estby'ego jako perkusistę i muzyka. Może kogoś ta płyta zainteresuje. Tylko tyle i aż tyle...

PS2 - Przepraszam, że jestem taki chujowy i nie taki kompetentny jak Pan Recenzent z Nebraski i śmiem wrzucać na forum tematy o jakichś niszowych dennych projektach muzyków tak marnych i nic nie znaczących jak wspomniany wyżej Fredrik John Estby.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Zadałem proste - zdawałoby się - pytanie, bo w temacie nie wydałeś o tym projekcie żadnej opinii, prócz zauważenia, że takowy istnieje. Że temat założony został dlatego, że pan grał m.in. na Dark Recollections, to akurat było się raczej łatwo domyśleć. Zapytałem, czy warto to w ogóle sprawdzać, czy szkoda czasu, skoro jakość projektu przemilczałeś zupełnie. Biografia recenzenta mnie nie interesuje w najmniejszym stopniu, jak również nie rozumiem przytoczenia fragmentu własnej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Takie tam swoje trzy grosze dorzucę jako słuchacz metalu także z ponad 30 letnim stażem.
Vexatus pisze:
rok temu
yog pisze:
rok temu
To 40% na metal archives to zgaduję nie bez przypadku?
Czasem mam wrażenie, ze sam jesteś tu z przypadku...
Masz dobre wrażenie.
Bądź sobą i pierdol takich ludków co to metal poznali w XXI wieku.

Owego projektu nie słyszałem i raczej tak pozostanie bo jednak wielbię te inne zespoły, w których Estby sobie grał.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

xD
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind rok temu

Hajasz, ostatnio chyba często lewą nogą wstajesz. Może to już TEN czas na kuraż i balety rekreacyjne w Ciechocinku.

Wróć do „Death Metal”