Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3994
Rejestracja: 7 lata temu

Angel Grinder

Pioniere 4 lata temu

Obrazek
Angel Grinder to amerykański kwintet grający old schoolowy thrashing Death Metal powstały w 2015 roku w Bostonie.

Za jego muzykę odpowiada głównie pochodzący z Białorusi gitarzysta Daniel Gordevich, który to po zrekrutowaniu perkusisty z doom-owego Concilium, Josepha Goldwatera, wypożyczył także do składu na frontmenkę i współkompozytorkę wokalistkę z tamtejszego Scaphism, Eden Rayz. A gdy w ubiegłym roku wciągnął doń również ex-basistę Kardashev, współpracującego również z ww. Concilium, Christophera Petera, zaczęły się intensywne prace nad komponowaniem i montowaniem debiutanckiego krążka. Nie wziął on jednak z niewiadomych mi przyczyn udziału w jego nagrywaniu, a załapał się jedynie na pierwszego singla - partie basu nagrał Białorusin, który dokoptował za to do składu drugiego gitarzystę, którym został Sam Kirsch z Abnormality.

I tak w styczniu w formie digital pojawił się pierwszy singiel Got Your Goat, kilka dni temu zaś premierę miał debiutancki longplay zatytułowany Confessions of the Damned, który ukazał się jako niezależnie wydawnictwo w formie CD oraz digital.

Muzycznie nie odkrywają koła na nowo, lecz brzmi to nader świeżo. Jako OS DM nie jest to także kolejna kopia Entombed czy Dismember. Mamy tu raczej nieco zalatujący wczesnymi Morbidami bijący old schoolowym florydzkim feelingiem Death Metal, nie stroniący również od europejskich inspiracji takich jak: Asphyx, Bloodbath, Bolt Thrower, czy Carcass oraz furiackich wściekłych thrashowych naleciałości, zapożyczonych niejako z Sodom, Demolition Hammer, czy Slayer.

Obrazek
Skład:
Joseph Goldwater - Drums (2015-present) Concilium, Nocuous, ex-Graveborn
Daniel Gordevich - Guitars (2015-present) Nocuous, ex-Withered Sun, ex-Graves over Autumn, ex-Sorrowseed (live)
Eden Rayz - Vocals (2015-present) Scaphism
Christopher Peter - Bass (2019-present) Concilium (live), ex-Composer, Meet Corpse, ex-Kardashev
Samuel Wilgoose - Guitars (2020-present) Abnormality, Ages in Oblivion, ex-Forced Asphyxiation

Dyskografia:
2020 - Got Your Goat [single]
2020 - Confessions of the DamnedMA: https://www.metal-archives.com/bands/An ... 3540466836
BC: https://angelgrinderofficial.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/AngelGrinderMA/

Tagi:

Wróć do „Death Metal”