Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 1545
Rejestracja: 2 lata temu

Sanctifying Ritual

Szajtan 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Niemiecki Sanctifying Ritual powstał w 2008 roku i rok później wypuścił swoje pierwsze demo "The Sadistic Death", a następne, "Carved in Rotten Remains" trzy lata później. W tym czasie członkowie zespołu zajęci byli grą w takich bandach jak Nocturnal Witch czy Division Speed, ale Sanctifying Ritual "wciąż płonął w ich czarnych sercach". W 2013 roku pojawiła się jeszcze czteroutworowa epka "Storm of Devastation", po której nastała z ich strony kompletna cisza. Teraz jednak znów wrócili do tworzenia pod tym szyldem, za sprawą Iron Bonehead Productions swoją premierę ma ich pierwszy długograj zatytułowany po prostu "Sanctifying Ritual".

Oddajmy głos notce prasowej:
"Sanctifying Ritual" to wielka kumulacja i intensyfikacja dotychczasowej estetyki zespołu. Powiew antycznych wiatrów w pre-bestialskim metalu i blackthrashowym charakterze, od death metalu z lat 80-tych, po speed metalowy atak z tej samej dekady, od południowo- przez północno-amerykańskie wpływy, aż do ich rodzimych Niemiec. Wszystkie te składniki są wyczuwalne, ale nigdy zbyt mocno i zbyt długo eksploatowane. Zamiast tego mieszają i mielą się tutaj złowrogie siły z godną pozazdroszczenia łatwością, pulsując mocą i poczuciem nieuniknionego niebezpieczeństwa, które tak ciężko znaleźć we współczesnym podziemiu. Każdy z tych dziewięciu utworów jest sam dla siebie zabójczym kafarem. Metalowa inkwizycja prowadzona przez Sanctifying Ritual emanuje brzydotą na każdym kroku, a pisząc muzykę mieli na celu wycisnąć z niej maksimum przemocy i siły. Cały album najlepiej podsumowuje tytuł zamykającego go tracka - "Bunt odrażającej śmierci"...

Okropni i makabryczni, Sanctifying Ritual wabią Cię do swojej krypty - aby Cię sobie podporządkować i obedrzeć ze skóry!"
Sklad:
Tyrant - Bass (2008-2014), Vocals (2014-present) Nocturnal Witch, ex-Silent Death, ex-Serpent (live), ex-Acid Attack
Lord L. - Drums (2008-present) ex-Silent Death, ex-Acid Attack
Venomessiah - Guitars (2008-present) Division Speed, Nocturnal Witch (live), Bloodthirst, Infernal Execution, ex-Serpent (live)
Enforcer - Bass (2014-present)

Dyskografia:
2009 - Sadistic Death [demo]
2012 - Carved in Rotten Remains [demo]
2013 - Storm of Devastation [EP]
2015 - Sadistic Remains [kompilacja]
2020 - Sanctifying RitualMA: https://www.metal-archives.com/bands/Sa ... 3540288890
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music
Only Death is Real

Wróć do „Death Metal”