Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

Brutality

EdusPospolitus 3 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Zacna kapela warta przypomnienia. Floryda, Tampa, death metal. Raptem 4 płyty, z czego pierwsza, Scream of Anguish najlepsza i rozkładająca na łopatki. Następne dwie, When The Sky Turns Black oraz In Mourning troszkę słabsze, ale nadal bardzo dobre i mogące podobać się fanom hamerykańskiego grania. W przeciwieństwie do "jedynki", na nich mamy takie tam o death metalowe granie, którego fajnie się słucha, ale bez szału. W tym samym roku co trzecia płyta, panowie zakończyli jednak działalność, choć potem zdążyli reaktywować się parukrotnie. Trzecia reaktywacja przyniosła w końcu czwarty krążek - Sea of Ignorance. Krążek bardzo dobry warto dodać, ale trochę jednak przykrótki jak na nich, a już zwłaszcza na tyle lat czekania.

Skład:
Jeff Acres - Bass, Vocals (1987-1996, 2001-2005, 2012-present) ex-Abomination
Jay Fernandez - Guitars (1991-1993, 2012-present) ex-Eulogy (live), ex-Monstrosity (live), ex-Angel Trumpets
Scott Reigel - Vocals (1992-1996, 2002-2005, 2012-present)
Ron Parmer - Drums (2017-present) Amon, Bloodmessiah, Catalysis, Insatanity, Malevolent Creation, Perdition Temple, Cruciamentum (live), ex-Kerasphorus, ex-Angelcorpse (live)
Jarrett Pritchard - Guitars (2019-present) Eulogy, Pulchra Morte, Wolvhammer, ex-Exmortis, ex-Canephora, ex-The Stellar Core, ex-The X Fiends
▼ Byli muzycy
Donny Yanson - Drums (1987) ex-Abomination
Kenny Karg - Drums (1987-1988) ex-The Guff, Light Yourself on Fire
Jim Coker - Drums (1987, 1989-1996, 2001-2005, 2012-2014) Contorted, Dead, Nasty Savage, The Gravesiders, ex-Ulcer, ex-Astaroth, ex-Unearthed
Larry Sapp - Guitars (1987-1991), Guitars, Vocals (2001-2005) ex-Abomination, Original Brutality, RVK, ex-Purgatory, ex-Astaroth, ex-G.O.D., ex-The Buttneckks, ex-The Gravesiders
Tim Mitchell - Guitars (1988)
Don Gates - Drums (1989), Guitars (1989-1995, 2012-2014), Guitars (lead) (2001-2005) The Gravesiders
Ben Williams - Guitars (1989) ex-The Guff
Bryan Hipp - Guitars (1994-1995) (R.I.P. 2006) ex-Unholy Ghost, ex-Diabolic, ex-Cradle of Filth (live), ex-Acheron, ex-Blastmasters, ex-After Death
Pete Sykes - Guitars (1996) American Fix, Contorted, Nasty Savage, ex-Execration
Dana Walsh - Guitars (1996) American Fix, ex-Degradation, ex-Blitzkrieg, ex-Jagged Edge, ex-Mad Butcher, ex-Necromancy, ex-Stillborn, ex-Unsane, ex-Warchild
Demian Heftel - Guitars (2002-2005) Argus, Destined to Ruin, Nocturnus AD, Generichrist (live), ex-Astaroth, ex-After Death, Dominari, Sabbath Judas Sabbath (Florida Chapter), ex-Contorted, ex-Dark Disciple
Earl "Maddog" Zambella - Drums (2012) Dark Disciple, Imperial Conquest
Duane Timlin - Drums (2014) Consumned, Nailed Shut, Splattered Cadaver, Viogression, ex-Crowned Beheaded, ex-Forest of Impaled, ex-Sarcophagus, ex-Torrent, ex-Weltmacht, ex-Doomspeak, Productive Cough, ex-Broken Hope, ex-Dying Fetus, ex-Ingurgitate, ex-Insatanity, ex-Reign of Vengeance, ex-Incinerate (live), ex-Infernal War (live), ex-Nokturnel, ex-Eternal Ruin, ex-Invidiosus, ex-Anal Blast (live), ex-Saetith (live), ex-Divine Empire, ex-Funeral Rites, ex-Vile Penance
Alex Marquez - Drums (2015) Create a Kill, Excessive Bleeding, Pessimist, Solstice, Wreck-Defy, Righteous Pigs (live), Murder Suicide, ex-Wreckage, ex-Cephalic Carnage, ex-Demolition Hammer, ex-Dethroned, ex-Hellwitch, ex-Hypgnostic, ex-Malevolent Creation, ex-Resurrection, ex-The Mortuary Society, ex-Thrash or Die, ex-Sargon, ex-Antagonized, ex-Divine Empire, ex-Anger
Ruston Grosse - Drums (2015-2016) Death Strike, Master, Surgeon, ex-Sil Veth, ex-Perverseraph, ex-Rumpelstiltskin Grinder, ex-Woe, ex-Hellwitch (live), ex-Insatanity (live), ex-Kult ov Azazel (live), ex-Burden, ex-Incaged, ex-Time Is Like a Sword
Jason Schwartzwalder - Guitars (lead) (2017-?) Mother's Tomb, Khaotika (live)
▼ Muzycy koncertowi
Bill Benson - Guitars (1987, 1989)
Danny Gay - Guitars (1995)
Dana Walsh - Guitars (2012) American Fix, ex-Degradation, ex-Blitzkrieg, ex-Jagged Edge, ex-Mad Butcher, ex-Necromancy, ex-Stillborn, ex-Unsane, ex-Warchild
Pete Sykes - Guitars (2012) American Fix, Contorted, Nasty Savage, ex-Execration
Dyskografia:
1988 - Brutality Version 1 [demo]
1988 - Brutality Version 2 [demo]
1990 - Dimension Demented [demo]
1991 - Metamorphosis [demo]
1992 - Sadistic [single]
1992 - Hell on Earth [EP]
1993 - Screams of Anguish
1994 - When the Sky Turns Black
1996 - In Mourning
2002 - Live 06/11/1990 [live]
2002 - Metamorphosis / Dimension Demented [kompilacja]
2003 - Demo 2003 [demo]
2011 - The Demos [boxed set]
2013 - Abomination & Now Mosh 2013 Re-recordings [demo]
2013 - Return of the Dead & World War III 2013/2014 Re-recordings [demo]
2013 - Ruins of Humans [EP]
2014 - The Original Brutality Archives Volume One - 1986 to 1988 [kompilacja]
2014 - Cryptorium: These Walls Shall Be Your Grave [boxed set]
2014 - Orchestrated Devastation - The Best Of [kompilacja]
2016 - Sea of Ignorance
2018 - Antecedent Offerings [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Brutality/508
BC: https://brutality2.bandcamp.com/music
BC: https://targetgroup.bandcamp.com/music
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 3 mies. temu

Gdyby tak dzisiaj grano life metal, to bym go nawet słuchał. Pierwsze dwie płyty - zróżnicowane kompozycyjnie, pełne zajebistych, wpadających w ucho patentów, "intensywne", no coś wspaniałego. Dla mnie kapel jest klasykiem i to na poziomie Morbid Pędzel i innych z tej ligiligili. Jak teraz słucham tabunów tych zespołów jadących po modzie na oldschool, to powrót do tego jest jak powiew świeżości.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 3 mies. temu

TITELITURY pisze:
3 mies. temu
Gdyby tak dzisiaj grano life metal, to bym go nawet słuchał. Pierwsze dwie płyty - zróżnicowane kompozycyjnie, pełne zajebistych, wpadających w ucho patentów, "intensywne", no coś wspaniałego. Dla mnie kapel jest klasykiem i to na poziomie Morbid Pędzel i innych z tej ligiligili. Jak teraz słucham tabunów tych zespołów jadących po modzie na oldschool, to powrót do tego jest jak powiew świeżości.
Brutality znam tylko debiut, ale jest tak jak piszesz - zróżnicowane kompozycyjnie, pełne zajebistych... Jakby mnie ktoś zapytał, czym jest death metal to na luzie mógłbym tej osobie puścić otwieracz z tej płyty, bo to esencja.

Mam ten problem, że najlepiej mi robi death metal z lat 90. Rzadko które nowości ze mną na dłużej zostają, bo mnie i dużo kapel nudzi. Dziewczyna się ze mnie śmieje, że jestem najmłodszym boomerem.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

EdusPospolitus 3 mies. temu

Blind pisze:
3 mies. temu
Brutality znam tylko debiut, ale jest tak jak piszesz - zróżnicowane kompozycyjnie, pełne zajebistych...
Warto poznać też dwójkę, ale to już wyraźnie niższy niż na debiucie, choć nadal bardzo dobry!, poziom. Taki a la późniejsze Monstrosity. Cover Black Sabbath do wyjebania (mimo że niezły), parę przerywników również i płyta kompletna :) zresztą, następne też dają radę.
I don't know
I just took that knife
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 3 mies. temu

Taki band i brak tematu... żenada. Zawsze lubiłem ich nazwę. Prosta, sugestywna. Nikt z moich znajomych tego nie miał, no 1- miał debiut i sobie trochę to wałkowałem. Ale jakoś nie trafiło to do serca... Pamiętam, że chyba trójkę wydał Morbid Noizz, ale niestety ich dystrybucja była tak denna, że niestety nie dorwałem tego w końcu.

Niemniej na CD mam debiut na półce, nawet pierwsze bicie. Niestety tylko mi wkładka się uszkodziła, ... Reszta ich albumów jakoś zawsze się opierała chęci posiadania, ale to z racji, ze ich płyty nigdy nie były tanie. I zawsze coś innego się wzięło.

Ciekawy album, który ostatnio wydali.

Reasumując, niestety dla mnie brak w tym jakieś "iskry bożej", bym mógł sobie włączyć z wypiekami któryś album. Z drugiej strony lata nie słuchałem. Chętnie się rozczaruję swym błędnym osądem. ;-)

ps. Zajebiste mają logo. ;-)
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

EdusPospolitus 3 tyg. temu

Brutality po raz kolejny zdecydowało się zakończyć działalność.
I don't know
I just took that knife
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 tyg. temu

Szkoda, że nareszcie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 tyg. temu

A co nie podobał się ci powrotny album? Mnie się podobał i szkoda, że nie nagrają na razie nic więcej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 tyg. temu

Z powrotnego albumu najlepszy był cover Bathory, który zajmował 1/3 płyty. Jak tak mają wyglądać powroty na siłę to niech śmierć pierdoli ich obłąkanie.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”