HUMAN
Tormentor
Posty: 1306
Rejestracja: 6 lata temu

Omegavortex

HUMAN 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Omegavortex, pochodzący z Niemiec, powstał w 2007 roku pod pseudonimem Ambevilence i zachował ten pseudonim przez dziesięć lat. W 2017 roku narodził się Omegavortex, zarówno pod względem nazwy, jak i czynu, a następnie Promo 2018. Ta taśma sprzedała się w liczbie ponad 400 sztuk, mimo że nie miała żadnej wytwórni - co jest rzadkością w dzisiejszych czasach - i nie bez powodu: jej paszcza poczerniałej Śmierci funkcjonowała bardziej jako dosłowny wir niż zwykła „muzyka” per se. I ta złowieszczość tylko zaczęła rosnąć...

Wreszcie Omegavortex ujawnia swój długo oczekiwany pierwszy pełnometrażowy wyziew Black Abomination Spawn. Bezlitosny, niszczycielski, agresywny, szybki jak błyskawica, przytłaczający, wstrząsający ziemią: wszystkie te przymiotniki mają tutaj zastosowanie, z być może najbardziej trafnym wyrażeniem „wypatroszenie firmamentu”. Zaprawdę, Omegavortex jest zakorzeniony w starożytnej alchemii vintage black / death, czerpiąc w równym stopniu z takich artystów jak wielki Angelcorpse, Necrovore, Altars of Madness Morbid Angel, florydzki Incubus, Possessed, Repulsion, Sadistik Exekution, ale brzmi jak żaden z nich; w istocie ich obrzydliwości spustoszenia są całkowicie ich własnymi w stylu. W związku z tym ich muzyka nabiera mrocznego aspektu, wprawiając Nas w Ich własny świat death metalu. Najczarniejsza kosmiczna otchłań... prowadzona przez niesamowicie wciągającą, złowrogą melodię i w większości piekielne tempo nie pozbawione jednak zwolnień, które dodają mocy!!!

Skład:
K. - Bass
S. - Guitars
R. - Vocals, Guitars (2017-present)
N. - Drums (session) (2019-present) Daemonic Dreams, Thornbridge, ex-Escarnium, ex-Niflhel
▼ Byli muzycy
X. - Bass
B. - Drums
P. - Guitars
Dyskografia:
2018 - Promo 2018 [demo]
2019 - Spectral Blackness [kompilacja]
2020 - Black Abomination SpawnMA: https://www.metal-archives.com/bands/Om ... 3540442664
BC: https://omegavortex.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16258
Rejestracja: 6 lata temu

yog rok temu

Demo materiału do splita z teksańskim Pious Levus, jaki się ma ukazać w 2022 roku nakładem Invictus / Dark Descent / Goat Throne. Będą tam 4 więcej kawałki, poniżej dwa.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Red Right Hand
Posty: 72
Rejestracja: 3 lata temu

Red Right Hand rok temu

Szkoda, że nie jest to pełny album od Omegavortex. Widzę, że na temat pierwszego nie było tutaj odzewu. Szkoda, bo jest to naprawdę świetna mieszanka death i black metalu, posiadająca w sobie jednak też coś z thrashu metalu, przez co nawiązuje do początków death metalu, gdy gatunek jeszcze mocno był przywiązany do swoich thrashowych korzeni. Znalazła się tutaj thrashowa swoboda i energia, riffy są intensywne oraz wyraziste. Black Abomination Spawn jest nieokrzesanym albumem co podkreśla brudne brzmienie, ale nie ma tu miejsca na instrumentalny prymitywizm. Muzyka stoi na wysokim poziomie technicznym, uniknięto jednak niepotrzebnych popisów, wszystko jest podporządkowane tworzeniu specyficznego kosmicznego klimatu. Nie chodzi jednak o komiksowe sci-fi rodem z Blood Incantation, a bardziej o złowrogi nastrój jak z opowiadań Lovecrafta.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16258
Rejestracja: 6 lata temu

yog 5 mies. temu

Wspomniany powyżej split, którego nikt nie sprawdzi, ma dziś premierę:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 3421
Rejestracja: 6 lata temu

DiabelskiDom 5 mies. temu

yog pisze:
5 mies. temu
Wspomniany powyżej split, którego nikt nie sprawdzi
Oprócz maniacs.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4910
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 5 mies. temu

Z tego co pamiętam to pierwszy album całkiem zajebisty im wyszedł, choć było na nim słychać sporo bezpośrednich nawiązań do "Altars of Madness". :)
HUMAN
Tormentor
Posty: 1306
Rejestracja: 6 lata temu

HUMAN 2 mies. temu

Ruin your entire year plans with this:
- Album 2 (tba)
- "...Paranormal Death" Split 12" Vinyl
- "Black Abomination Spawn" Tape
- "B....A....S...." CD repress
- "Paranormal Death" Tape OV standalone release

Wróć do „Death Metal”