HUMAN
Tormentor
Posty: 1200
Rejestracja: 4 lata temu

Omegavortex

HUMAN 8 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Omegavortex, pochodzący z Niemiec, powstał w 2007 roku pod pseudonimem Ambevilence i zachował ten pseudonim przez dziesięć lat. W 2017 roku narodził się Omegavortex, zarówno pod względem nazwy, jak i czynu, a następnie Promo 2018. Ta taśma sprzedała się w liczbie ponad 400 sztuk, mimo że nie miała żadnej wytwórni - co jest rzadkością w dzisiejszych czasach - i nie bez powodu: jej paszcza poczerniałej Śmierci funkcjonowała bardziej jako dosłowny wir niż zwykła „muzyka” per se. I ta złowieszczość tylko zaczęła rosnąć...

Wreszcie Omegavortex ujawnia swój długo oczekiwany pierwszy pełnometrażowy wyziew Black Abomination Spawn. Bezlitosny, niszczycielski, agresywny, szybki jak błyskawica, przytłaczający, wstrząsający ziemią: wszystkie te przymiotniki mają tutaj zastosowanie, z być może najbardziej trafnym wyrażeniem „wypatroszenie firmamentu”. Zaprawdę, Omegavortex jest zakorzeniony w starożytnej alchemii vintage black / death, czerpiąc w równym stopniu z takich artystów jak wielki Angelcorpse, Necrovore, Altars of Madness Morbid Angel, florydzki Incubus, Possessed, Repulsion, Sadistik Exekution, ale brzmi jak żaden z nich; w istocie ich obrzydliwości spustoszenia są całkowicie ich własnymi w stylu. W związku z tym ich muzyka nabiera mrocznego aspektu, wprawiając Nas w Ich własny świat death metalu. Najczarniejsza kosmiczna otchłań... prowadzona przez niesamowicie wciągającą, złowrogą melodię i w większości piekielne tempo nie pozbawione jednak zwolnień, które dodają mocy!!!

Skład:
K. - Bass
S. - Guitars
R. - Vocals, Guitars (2017-present)
N. - Drums (session) (2019-present) Daemonic Dreams, Thornbridge, ex-Escarnium, ex-Niflhel
▼ Byli muzycy
X. - Bass
B. - Drums
P. - Guitars
Dyskografia:
2018 - Promo 2018 [demo]
2019 - Spectral Blackness [kompilacja]
2020 - Black Abomination SpawnMA: https://www.metal-archives.com/bands/Om ... 3540442664
BC: https://omegavortex.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 14199
Rejestracja: 4 lata temu

yog tydzień temu

Demo materiału do splita z teksańskim Pious Levus, jaki się ma ukazać w 2022 roku nakładem Invictus / Dark Descent / Goat Throne. Będą tam 4 więcej kawałki, poniżej dwa.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Red Right Hand
Posty: 43
Rejestracja: rok temu

Red Right Hand tydzień temu

Szkoda, że nie jest to pełny album od Omegavortex. Widzę, że na temat pierwszego nie było tutaj odzewu. Szkoda, bo jest to naprawdę świetna mieszanka death i black metalu, posiadająca w sobie jednak też coś z thrashu metalu, przez co nawiązuje do początków death metalu, gdy gatunek jeszcze mocno był przywiązany do swoich thrashowych korzeni. Znalazła się tutaj thrashowa swoboda i energia, riffy są intensywne oraz wyraziste. Black Abomination Spawn jest nieokrzesanym albumem co podkreśla brudne brzmienie, ale nie ma tu miejsca na instrumentalny prymitywizm. Muzyka stoi na wysokim poziomie technicznym, uniknięto jednak niepotrzebnych popisów, wszystko jest podporządkowane tworzeniu specyficznego kosmicznego klimatu. Nie chodzi jednak o komiksowe sci-fi rodem z Blood Incantation, a bardziej o złowrogi nastrój jak z opowiadań Lovecrafta.

Wróć do „Death Metal”