deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 lata temu

A wrzuciłem sobie VIle Nilotic Rites i bardzo mi się ten album podoba. Zatrzymałem się na Ithyphallic i nie jestem pewien czy następnych w ogóle słuchałem, a to naprawdę sympatyczna.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Przypominam sobie też Nile, bo choć jako młodziak uwielbiałem ten zespół, to potem miałem długą przerwę co to może parę razy ich posłuchałem przez dobre 10 lat jakoś. Kurła jakie to jest dobrrrre, że aż głosem FoodEmperora bym to chciał podkreślić.

Debiut i "Black Seeds Of Vengeance" pięknie miażdżą, ale jednak "In Their Darkened Shrines" to dla mnie ich opus magnum. Tu mamy zarówno ciężar, brutalność i szaleństwo, mamy klimatyczne wstawki, chórki, bajerki, mamy techniczne riffy, są kanonady blastów i ultra szybkie tremola, a za chwilę jebane walce w zwolnieniach. Wokale urozmaicone, bo zdaje się też panowie wszyscy trzej drą papę, a do tego dwóch innych gościnnie ich wspomaga.

Ogólnie okres 2002-2005 to była moja fascynacja zespołem i sprawdzanie Nile zakończyłem na "Annihilation Of The Wicked", który pamiętam że choć dobry, to jednak był dla mnie zawodem. Teraz będę miał szansę obadać co tam dalej Karl i spółka stworzyli.

Zawsze też podziwiałem w kapeli, że od samego początku był tu pomysł na koncept, ambitne teksty, a do tego naprawdę wysoki poziom kompozytorski, umiejętności techniczne i to co w death metalu dość ważne - umiejętne i zastosowane w odpowiednich proporcjach brutalność i technika, a do tego szczypta klimatowania, która bardzo ubarwia muzykę Chłamerykanów.

"In Their Darkened Shrines" robi mi naprawdę bardzo dobrze i czas po latach dodać ten album do swojej stosunkowo już obszernej listy materiałów 10/10, bo zdecydowanie na to zasługuje.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
metzgerpat
Posty: 34
Rejestracja: 7 lata temu

metzgerpat 3 lata temu

Nile od samego początku zrobił na mnie ogromne wrażenie. Dokładnie jakoś w 2003 roku po usłyszeniu ich po raz pierwszy. Rozłożyli mnie totalnie i do tej pory jest to jeden z moich topowych zespołów. "In their Darkened Shrines" uważam za najlepsze dzieło, chociaż inne też niewiele ustępują. Najnowsze "Vile Nilotic Rites" też jest fantastyczną płytą. Po odejściu Dallasa miałem pewne obawy, jednak Brian Kingsland wpasował się idealnie - jego numery miażdżą, a taki Oxford to jest totalny strzał w ryj hehe. Nile wprowadziło trochę młodszej i świeższej krwi co uważam za dobry prognostyk. Zobaczymy jakie będą następne płyty ale jestem dobrej myśli. A Panowie tworzą też już nowe pomysły o czym mówili też na videoczacie z fanami.
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

Astral 3 lata temu

Ten nowy album też mi mocno przypasował. Obawiałem się o brak Dallasa, że odbije się negatywnie na reszcie zespołu, ale nie. Vile Nilotic Rise jest świetny, mocno bezpośredni i intensywny. Może to dlatego, że słychać na niej echa mocarnego Annihilation of the Wicked. Fajnie, że ta witalność nadal w Nile jest.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 3 lata temu

Astral pisze:
3 lata temu
Może to dlatego, że słychać na niej echa mocarnego Annihilation of the Wicked.
Oooo to to. Też mi tak jakoś tą płytę ostatnia przypominała co jest na plus.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

Gesundrian 3 lata temu

Mój ulubiony Nile to Black Seeds. Ta płyta posiada niesamowity klimat, podkreślony przez brzmienie, chociaż jak dla mnie najmniej egipski z całej dyskografii, bo ja najbardziej wyczuwam tu Sumer i Babilon. Każdy utwór jest dopracowany i kipi pomysłami więc cięzko wskazać faworyta, ale jeśli już byłbym do tego zmuszony to typowałbym To Dream of Ur. Końcówka tego kawałka jest na prawdę genialna. Debiut i trójka to dla mnie też 10/10. Po Annihilation Nile powoli zaczyna tracić swoją starożytną duszę, stając się świetnym zespołem tech death metalowym, jednak nie tak unikatowym jak do 2005 roku. Those Whom the Gods Detest to znów powrót do formy sprzed lat, na tym albumie strasznie podobają mi się genialne ślizgi na gryfie w miażdżących zwolnieniach, dla przykładu w środku Kafir. Słucham Nile nieprzerwanie odkąd ich odkryłem, czyli gdzieś w okolicach 2010 roku, jak dla mnie to zespół bez słabej płyty i absolutnie top 3 ulubionych kapel wszechczasów :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Gdyby ktoś się zastanawiał, skąd znajomy jest mu riff z Unas Slayer of the Gods, to ja się zastanawiałem i wyszło, że z Well of Souls z repertuaru Candlemass.


Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

Marduk666 2 lata temu

Gdzieś w jakimś wywiadzie z Nile o tym było. Nie jest to bezczelna podjebka tylko coś w rodzaju hołdu :)
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Candlemass niech będzie, ale motyw z Władcy Pierścieni? :)

HUMAN
Tormentor
Posty: 1570
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 2 lata temu

Trafnie musze chyba ten album kupić skoro tak ciekawe motywy .
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3174
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 2 lata temu

deathwhore pisze:
7 lata temu
… to jednak są dobre death metalowe numery, solidnie napisane, niesamowicie intensywne i mroczne jednocześnie.
In Their Darkened Shrines i jeżeli ktoś tę muzykę kwituje sformułowaniem o masturbacji gryfu, to chyba nie słuchał tego wystarczająco dokładnie. Mega masywne, mroczne death metalowe szlagiery. Faktycznie, mocno techniczne, ale dosyć dalekie to od techniki dla samej techniki, słychać skurwysyńsko dobry warsztat i wiedzę z zakresu budowania melodii i harmonii, wszystkie dźwięki mają swój sens. Zajebisty album. I tak wyglądają pierwsze trzy płyty.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

No, mi się nieźle słuchało tych 4 pierwszych płyt ostatnio. Ku mojemu zaskoczeniu, bo dla mnie to Nile nie dość, że masturbacja gryfu, to jeszcze 2 kapele grające obok siebie na debiucie, a tu niespodziewanie w końcu mi całkiem podeszło pośród katakumb czarnego faraona. To i mroczne relikwiarzyki właśnie uważam wypadają najlepiej, na Annihilation of the Wicked to już słychać, że się zespół przymierza do nuclearnego blastowanka, ale dalej na zbliżonym poziomie. No, a dalej to już nie tylko brzmi jak, ale faktycznie Nuclear Blast.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2482
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Rozpoczęły się prace nad kolejnym albumem Nile, na razie więcej informacji brak.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 728
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 2 lata temu

Obrazek

Massive Music oraz Left Hand Sounds zapraszają wszystkich na jedyny koncert zespołu Nile. Formacja zawita:

02.11.2022 – Poznań, U Bazyla (wydarzenie)

Bilety:

100 zł – przedsprzedaż
120 zł – w dniu koncertu

Bilety można zakupić na Ticketos.pl.

Na koncercie grupa będzie promować album Vile Nilotic Rites. Krążek ukazał się pod skrzydłami wytwórni Nuclear Blast Records.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 2 lata temu

Ciekawe kto jeszcze oprócz nich zagra. Jak coś ciekawego to chętnie sie wybiorę.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
HUMAN
Tormentor
Posty: 1570
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 2 lata temu

Obecny !!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2997
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

Oj u Bazyla będzie gorąco!
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Rewelacja. Na jesień piękna perspektywa klimatycznego koncertu. Ostatnio sobie ich odświeżyłem. Piękna, klimatyczna porcja death metalu. Czasem warto sobie odłożyć perełki i do nich wrócić. Ciekawe, co też wezmą na trasę. Taki Nightfall byłby idealny. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Brad Parris dowodzi nową death metalową formacją Voraath.
Ostatnio grupa opublikowała video clip do utworu The Barrens.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2482
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

Wspomniany przez Szajtana basista i wspierający wokalista - Brad Parris, właśnie opuścił szeregi zespołu. Trwają zatem poszukiwania jego następcy, a przy okazji nagrywa się nowe Nile, mam szczerą nadzieję, że lepsze od „Vile Nilotic Rites” z którego to podobają mi się może ze dwa utwory.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Shemsu Hor
Posty: 18
Rejestracja: rok temu

Shemsu Hor 11 mies. temu

Nie macie może jakiegoś namiaru na zassanie w sieci Ethean "Priests of Annihilation" w bezstratnej jakości? Chciałbym obczaić Briana bez Nile'a, najlepiej w jak najlepszej dostępnej jakości, bo - wiadomo - technicznie tam się dzieje sporo. A klimat raczej nie mój, za bardzo symfo, więc szkoda hajs na płytę wybecylować.
Jak w ogóle go odbieracie? W Stanach strasznie się nim zachwycają, że technika właśnie, wpływy muzyki klasycznej, potężny wokal, etc.
Technika wiadomo, Karl by pionka nie wpuścił ;) ale wokal? Osobiście mam mieszane uczucia...
Shemsu Hor
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2482
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 8 mies. temu

CzłowiekMłot pisze:
rok temu
„Vile Nilotic Rites” z którego to podobają mi się może ze dwa utwory.
Niewystarczająco osłuchany człowiek pisze takie głupoty. Możliwe, że rok temu przeżywałem jeszcze żałobę po Dallasie. Na tę chwilę powiem, że to zajebisty album.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 132
Rejestracja: 6 lata temu

Destro 8 mies. temu

Shemsu Hor pisze:
11 mies. temu
Nie macie może jakiegoś namiaru na zassanie w sieci Ethean "Priests of Annihilation" w bezstratnej jakości? Chciałbym obczaić Briana bez Nile'a, najlepiej w jak najlepszej dostępnej jakości, bo - wiadomo - technicznie tam się dzieje sporo. A klimat raczej nie mój, za bardzo symfo, więc szkoda hajs na płytę wybecylować.
Jak w ogóle go odbieracie? W Stanach strasznie się nim zachwycają, że technika właśnie, wpływy muzyki klasycznej, potężny wokal, etc.
Technika wiadomo, Karl by pionka nie wpuścił ;) ale wokal? Osobiście mam mieszane uczucia...
https://deathgrind.club/posts/6880 Wersja bandcamp'owa.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1570
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 8 mies. temu

Dziękuje bardzo , bardzo , już odpaliłem . Bedzie dobry wieczór z ukochanym metalem śmierci .

Wróć do „Death Metal”