GracSol9

StarGazer

GracSol9 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Powstały w 1995 roku StarGazer to połączenie takich gatunków jak black, death z dodatkiem avantgardy. Jednak podane jest to w dość przystępnej (jak na taki mix) formie. Muzyka Australijczyków może nasuwać skojarzenia z takimi zespołami jak Gorguts jak i The Chasm.

Swój pierwszy długograj (The Scream That Tore the Sky) wydali w 2005 roku. Zebrał on w dużej części pozytywne opinie. Od tego czasu mogli zostać zauważeni i docenieni przez nieco szerszą publikę.

Cytat z BC:
Od ponad 25 lat StarGazer przewodzi metalowej scenie dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu.
Wraz z rozwojem i zanikaniem trendów, zespół okazuje się być bytem nienaruszonym i odizolowanym od muzycznych fal.
Skład:
The Great Righteous Destroyer - Bass, Vocals (1995-present) Cauldron Black Ram, Martire, Mournful Congregation, VoidCeremony, ex-Fear Thyself, ex-Lord of the Command, ex-Misery's Omen, The Esoteric Connexion, ex-Zemial (live), ex-Johnny Touch
The Serpent Inquisitor - Guitars, Vocals (1995-present) Cauldron Black Ram, Intellect Devourer, Martire, Road Warrior, Johnny Touch, ex-Lord of the Command, ex-Misery's Omen, ex-Myrddraal, ex-Denouncement Pyre, ex-Mournful Congregation
Khronomancer - Drums (2019-present) Sarsekim, Tzun Tzu, Biome (live), ex-Altars
▼ Byli muzycy
Anunnaki - Guitars Nocturnes Mist, ex-Cauldron Black Ram
The Zelator - Vocals
Paul Murphy - Vocals (1995-1997) ex-Kilswitch
Phoenix Chrysalis - Vocals, Drums (1997-2000) ex-Darklord, ex-Oni, ex-Beyond Mortal Dreams
Selenium - Drums (2003-?) ex-Juggermath, ex-Nocturnes Mist, ex-Tzun Tzu
Dyskografia:
1996 - Gloat [demo]
1997 - Borne [EP]
1998 - Promo 1998 [demo]
1999 - Harbringer / H.A.S.T.U.R [split]
2001 - Arghoslent / Stargazer [split]
2005 - The Scream That Tore the Sky
2006 - Occidentale Magick [kompilacja]
2009 - Sacriphyx / StarGazer [split]
2010 - A Great Work of Ages
2013 - Tryaal by Obsidian [single]
2013 - Harbringer [EP]
2013 - Magikkian [EP]
2014 - A Merging to the Boundless
2017 - A Merging to the Boundless: Void of Voyce
2018 - The Molecular Scythe [single]
2018 - D.A.V.V.N. [split]
2020 - Gloat / Borne [kompilacja]
2020 - Psychic Secretions

MA: https://www.metal-archives.com/bands/StarGazer/2942
BC: https://stargazeraustralia.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Kolejny zespół, który do swojej muzyki zaprzęga zarówno dzicz, awangardowe odjazdy jak i szaleństwo. Jednocześnie tak jak piszesz, wbrew pozorom jest to bardzo przystępne granie. Na oryginale posiadam tylko A Merging To The Boundless, ale znam wszystkie pełniaki jakie nagrali. Bardzo dobre granie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Strasznie dawno tego nie słuchałem, a i chyba akurat przypadło to na okres około 2014-2015, kiedy to wszelkie awangardy mnie nudziły już strasznie i zaszyłem się w ejtisowym heavy, thrashu, speedzie, powerze. StarGazer jednakże się wyróżniał pozytywnie, tyle pamiętam. Z okazji zapowiedzi nowej płyty miałem powrócić, bo zespół zarówno kojarzy mi się dobrze, jak i poniekąd kultowy, przynajmniej dla sceny australijskiej, ale się jeszcze nie udało. Wkrótce. Chyba.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 3 lata temu

yog pisze: Strasznie dawno tego nie słuchałem, a i chyba akurat przypadło to na okres około 2014-2015, kiedy to wszelkie awangardy mnie nudziły już strasznie i zaszyłem się w ejtisowym heavy, thrashu, speedzie, powerze. StarGazer jednakże się wyróżniał pozytywnie, tyle pamiętam. Z okazji zapowiedzi nowej płyty miałem powrócić, bo zespół zarówno kojarzy mi się dobrze, jak i poniekąd kultowy, przynajmniej dla sceny australijskiej, ale się jeszcze nie udało. Wkrótce. Chyba.
JAKI SNOB :D

Teraz pokaz kompakty :)

Proszę zanotujcie wszyscy ze JA ich znam już od 15 czerwca 2003. I ze już o nich zapomniałem 4.5 razy w życiu.

KOZIOŁ TEZ ICH ZNA!
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Jakie kompakty, z bandcampa tego słuchałem, a nie od dziś wiadomo, że muzyki słuchanej z bandcampa się za dobrze nie pamięta. Jeśli pamięta się wrażenie to już dobrze i zwykle pozytywnie o kapeli świadczy.

Dodam jeszcze, że prawdopodobnie znam z polecanki niejakiego Ryszarda.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
GracSol9

GracSol9 3 lata temu

Warto dodać takie małe info: okładkę tego albumu, który ma oficialną premierę 1 lutego 2021 r. (choć rzeczywiście był dostępny juz w grudniu 2020 roku, głównie w Australii) zaprojektował Zbigniew Bielak.
The brand new fourth full length album from StarGazer.
Official release date 01/02/2021.
Released by NWN!
Black and metallic silver print gatefold cover with art and layout by Zbigniew M. Bielak.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 3 lata temu

Najszlachetniejszy muzyczny kruszec, bez podziału na gatunki.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Deathhammer
Master Of Puppets

Deathhammer 3 lata temu

^

o, to, to! StarGazer gra po prostu Muzykę. Wielki zespół, do postawienia w gronie największych. Nowa płyta jest potwierdzeniem klasy, jaką zaprezentowali wraz z wydaniem "A Merging to the Boundless". Niesamowicie zmysłowy materiał jak na to, że wciąż poruszają się w ramach technicznego death metalu.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 lata temu

Dołączę do zachwytów: nawet przyzwoite. Jak grają te riffy schuldinerowo cynikowe to trochę ziewam, wywalony do przodu bas mógłby też pokazać coś więcej, a wokal być trochę potężniejszy albo bardziej dziki, ale ogólnie spoko płyta.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind rok temu

StarGazer miałem na celowniku od lat, ale mam żółwie tempo, więc nadeszła dopiero dziś odpowiednia pora. "A Merging to the Boundless" mnie zachwyciło. Dużo tu technicznej jazdy połączonej z bardziej wyciszającymi, klimatycznymi momentami. Wszystko jest jednak przestrzenne. Bas momentami gra swoje, co jest tylko i wyłącznie kolejnym atutem. Produkcja albumu świetna. Jak ktoś lubi złożone granie z głową to ten album będzie w sam raz. A ta muzyka naprawdę zajebistymi riffami stoi.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 10 mies. temu

Zaiste, na przedostatniej płycie basik pięknie potrafi położyć swoje nieoczywiste partie, nad gitarami i całej reszcie czuwa niejaki Lucek, ale jest w tym wszystkim ta cała przystępność jakby rockendrolowa miejscami przebojowość. Fajne te blackened death metalowe trio z Adelajdy.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 10 mies. temu

31 października Nuclear War Now!Productions wyda 3 utworową EP-kę...jest już całość do odsłuchu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”