Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Universally Estranged

Kozioł tydzień temu

Obrazek
Universally Estranged - Reared Up In Spectral Predation

Pierwsze koło i czuję że trzeba wklejać. Amerykańce debiutują w stajni Blood Harvest, oferując dojrzały "cybernetyczny death metal" dla fanów Blood Incantation, środkowego i nowszego Pestilence, Demilich, Chtheilist, Nocturnus. Wyrażę na świeżo opinię że nie odstając od klasyków ani na jotę. Możliwe że jesteśmy świadkami narodzin deathmetalowej supernowej. Posłuchamy, zobaczymy. Muzyka wystarczająco brutalna, agresywna i skomasowana ale przede wszystkim techniczna, progująca... Na szczęście mamy do czynienia z jazzującym post morbidowym deathem a nie brutalicznymi spustami nad 2 34 56 strunową gitarą.

Dyskografia:
2020 - Reared Up in Spectral Predation

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Un ... 3540487125
BC: https://universallyestranged.bandcamp.com/music
BC: https://bloodharvestrecords.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY tydzień temu

No, posłuchałem i już za pierwszym razem wbiło mnie w ziemię. Słyszę też podobieństwo do Tomb Mold, chociaż faktycznie Blood Incantation tutaj najwięcej, natomiast re cyber-wstawki znakomicie dopełniają całości, tworząc trochę klimat jak na Ecliptic Butchery Scorched. Ten rodzaj death metalu, który wychodzi poza banał. Pokręcone zagrywki, melodyjki, jest na czym zawiesić ucho, trzeba się w te dźwięki "wgryźć", wyłapywać różne smaczki. A okładka sugeruje kolejny czerstwy "os dm". Mało jest takich płyt, przynajmniej według moich wybrednych uszu.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł tydzień temu

TITELITURY pisze:
tydzień temu
No, posłuchałem i już za pierwszym razem wbiło mnie w ziemię. Słyszę też podobieństwo do Tomb Mold, chociaż faktycznie Blood Incantation tutaj najwięcej, natomiast re cyber-wstawki znakomicie dopełniają całości, tworząc trochę klimat jak na Ecliptic Butchery Scorched. Ten rodzaj death metalu, który wychodzi poza banał. Pokręcone zagrywki, melodyjki, jest na czym zawiesić ucho, trzeba się w te dźwięki "wgryźć", wyłapywać różne smaczki. A okładka sugeruje kolejny czerstwy "os dm". Mało jest takich płyt, przynajmniej według moich wybrednych uszu.
Jeżeli tolerujesz takie bardziej od siebie wymagające załogi to koniecznie skosztuj...

Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom tydzień temu

Ja też się dołączam do rekomendacji powyższego. Świetny album z tego Ostatniego Zmierzchu. Bardzo daleki od sztampowego life metalu z brudem za paznokciem.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor

deathwhore tydzień temu

No, tak mogłoby brzmieć Blood Incantation gdyby nie przynudzało. Fajna płyta. Być może mogłaby być nieco bardziej zadziorna, może wokale bardziej z przodu i bardziej zróżnicowane, ale to już czepialstwo.

No i oczywiście żywe bębny też by poprawiły całość, bo zaprogramowane są spoko (nie wiem jak typ ewentualnie znajdzie kogoś do odegrania tego), ale brzmieniowo są dość płaskie i sztuczne.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Death Metal”