Red Right Hand
Posty: 74
Rejestracja: 4 lata temu

Artificial Brain

#1

Red Right Hand 2 lata temu

Obrazek
Zauważyłem, że nie ma tego zespołu na forum, więc tworzę temat bo akurat gra w słuchawkach. Jest to techniczny death metal z dysonansami o tematyce kosmicznej, czyli coś często widywanego i niestety też często wykonywanego nieudolnie, ale w tym wypadku jest inaczej. Nie ma tu mowy o bezcelowej zabawie instrumentami, ten techniczny death metal dba o tworzenie atmosfery i warstwę emocjonalną. Ciekawy, warty uwagi i angażujący zespół. Ze swojej strony polecam oba albumy.

Skład:
Samuel Smith - Bass, Vocals (2011-present) Aeviterne, Gath Šmânê, Luminous Vault, Fawn Limbs
Keith Abrami - Drums, Vocals (2011-present) Shredded, ex-Myrkur (live), ex-Pyrrhon (live)
Jon Locastro - Guitars (2011-present) Grey Skies Fallen, ex-Pyrexia (live)
Dan Gargiulo - Guitars, Vocals (2011-present) ex-Cyanide Breed, ex-Revocation, ex-Abbath (live)
Oleg Zalman - Guitars (2014-present) ex-Haagenti, ex-Severed Savior (live)
▼ Byli muzycy
Will - Vocals (2011-2021) Afterbirth, Buckshot Facelift, Reeking Aura, ex-Biolich, ex-Liquified Maggots, ex-Andromorphus Rexalia, ex-Pyrexia (live), ex-Coma Cluster Void
▼ Muzycy koncertowi
Paulo Henri Paguntalan - Vocals (2014, 2017, 2021-present) Dangerous Thing, Edenic Past, Encenathrakh, Gath Šmânê, Miasmatic Necrosis, Unborn Salivate, Undeciphered, ex-Copremesis, ex-Cryptorchidism, ex-Andromorphus Rexalia, ex-Buckshot Facelift
Tom Anderer - Bass (2018-present) Buckshot Facelift, Grey Skies Fallen, Reeking Aura
Kenny Grohowski - Drums (2018-present) Imperial Triumphant, Alekhine's Gun (live), ex-Hung, ex-Resolution15, Titan to Tachyons, ex-Nevereven, ex-Pyrrhon (live)
Evan Milowic - Drums (2019-present) ex-Oberris

Erik Malave - Bass (2015-?) Pyrrhon, Seputus, ex-Imperial Triumphant
Tyler Lauer - Vocals (2017) ex-Expulsive Incision, ex-Splattered Entrails, ex-Noctem, ex-Vomitous Rectum, ex-Torturous Inception, ex-Dysentery (live), ex-Internal Bleeding (live)
Dyskografia:
2011 - Lightwaves Birthing Ages [single]
2011 - Demo 2011 [demo]
2013 - Butchering Cosmic Giants [EP]
2014 - Labyrinth Constellation
2017 - Infrared Horizon



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ar ... 3540329551
BC: https://profoundlorerecords.bandcamp.com/music
Red Right Hand
Posty: 74
Rejestracja: 4 lata temu

#2

Red Right Hand 2 lata temu

Zespół ogłosił, że rozstaje się ze swoim wokalistą, a trzeci album - nad którym właśnie trwają pracę - będzie ich ostatnim wydawnictwem z nim. Z jednej strony negatywna wiadomość, ale z drugiej mamy przynajmniej informację o nowym albumie.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1119
Rejestracja: 5 lata temu

#3

Derelict 2 lata temu

Przesłuchałem tą najnowszą płytę. Ta kapela bardzo dobrze pokazuje, że gatunkowa łatka "technical" to nonsens, chuja warty przydomek. Cyber-techniczno-dystopijna estetyka jest jak dla mnie w zasadzie niezauważalna, ale albumu słuchało się fajnie. Słychać rafinację w przebiegach melodycznych. W niejednym momencie akordy wybrzmiewają bardzo melodyjnie, wpadają w ucho, ale w ostatnich taktach zaprowadzana jest pewna nieoczywistość, która łamie schemat i wprowadza nutkę dezorientacji. Wokalista leci szeroko, są growle, deathowe gutturale, świńskie rzygowiny i nawet chyba zasłyszałem trochę blackowego darcia japy, bodajże w czwartym akcie albumu. Produkcja poprawna, miejscami są całkiem fajnie ułożone przeciwstawne ścieżki gitar, gdzie np. na prawym kanale leci jakiś motyw na wyższym rejestrze, a w kontrze na lewym kanale leci stagnacyjny dysonans. Prosty patent, ale chyba dosyć rzadko wykorzystywany. Przyczepiłbym się trochę do perki, coś mi w niej nie pasi. Gary mogłyby być trochę bardziej wyeksponowane.

Aha, i nie podoba mi się ich logo. Jest chujowe.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 2 lata temu

Dla mnie produkcja nie do zdzierżenia, licząc na klawy future death odbiłem się po całości. Niby takie futurystyczno-metaliczne brzmienie jak okładek, ale nie dla mnie. Epka i obie płyty niby spoko, ale nigdy nie chciało mi się wrócić, a już parę lat minęło, żeby nie powiedzieć pięć.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#5

EdusPospolitus 2 lata temu

Self-titled się od nich zapowiada. Owy "Artificial Brain" ukaże się 3 czerwca:

Obrazek

1. Artificial Brain
2. Glitch Cannon
3. Celestial Cyst
4. A Lofty Grave
5. Tome of the Exiled Engineer
6. Embalmed with Magma
7. Parasite Signal
8. Cryogenic Dreamworld
9. Insects and Android Eyes
10. The Last Words of the Wobbling Sun



Dobry numer, ciekawa progresja + wokale w typie guttural :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#6

Szajtan rok temu

Gościnnie na płycie pojawią się również Mike Browning (Nocturnus A.D.) i Luc Lemay (Gorguts).
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Red Right Hand
Posty: 74
Rejestracja: 4 lata temu

#7

Red Right Hand rok temu

Nowa płyta już dostępna do odsłuchu. Wstępnie można powiedzieć, że jest dobrze, nie słychać spadku jakości względem poprzednich albumów, a brzmienie wydaje się poprawione. Utwory to gąszcz nowoczesnych, technicznych łamańców, którym towarzyszy specyficzny klimat. Album zdaje się zawierać jeszcze wiele do odkrycia
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#8

Szajtan rok temu

Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”