Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4090
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Intolerance

Hajasz 2 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Hiszpańska ekipa, która na tę chwilę jeszcze się nie dorobiła pełnego albumu ale zajebistą EP'ką z 2020 roku narobiła mi smaka. Gdyby ktoś chciał sprawdzić jak brzmi Napalm Death z Van Drunenem na wokalu to tu jest okazja. Muzycznie jest świetne flow grania do przodu, moshing non stop, klasyczne rytmy i przejścia na bateriach. Gitary i bas to klasyczne motywy garściami czerpane z takiej choćby Utopia Banished. No jadą sobie chłopaki, nóżka napierdala po centrali, wjazd umpa, umpa i wiatrak kudłami a'la Corpsegrinder. Zajebioza.

Skład:
J. - Bass (2015-present)
D. - Drums (2015-present) ex-Hellräisers, ex-Liver Destroyer
W. - Guitars (2015-present) Duumviratus, ex-Chagrin
C. - Vocals (2015-present) Duumviratus

Dyskografia:
2016 - Abstract Deliverance of a Twisted Mentality [demo]
2020 - Laments from the Dripstone Cave [EP]UWAGA !!!
Każdy zespół, któremu zakładam temat jest nudny i nie warty uwagi. Jeżeli masz wolny czas to spożytkuj go wartościowo i nie trać go na słuchanie tych płyt bo wkoło jest tyle świetnego black metalu. Jeżeli natomiast mimo wszystko chcesz posłuchać to przeczytaj zdanie wcześniejsze. Szanuj swój czas.


MA: https://www.metal-archives.com/bands/In ... 3540409983
BC: https://intolerancedeathmetal.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1036
Rejestracja: 5 lata temu

Blind 2 mies. temu

Skusiłem się i nie żałuję, bo to było dobrze spędzone dwadzieścia minut życia. Tylko ten Van Drunen na tych wokalach to aż taki oczywisty nie jest, a i miałem wrażenie, że muzycznie czerpią z różnych scen. Nawet w kawałku Ashes in The Shadows taki war metalowy motyw wychwycić można :D Dobra rzecz, ale zaraz po tym odpaliłem 'Realm of Chaos' Bolt Thrower i tam ciary od samego początku. Tutaj po prostu jest fajnie i sympatycznie - bez ciar, ale z satysfakcją.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4090
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 mies. temu

Blind pisze:
2 mies. temu
odpaliłem 'Realm of Chaos' Bolt Thrower i tam ciary od samego początku. Tutaj po prostu jest fajnie i sympatycznie - bez ciar, ale z satysfakcją.
Widzisz Florianku są takie albumy, których nie da się porównywać z innymi bo grają w swojej własnej lidze i do takich należy Realm Of Chaos. Zestawienie go z jakimkolwiek albumem współczesnego death metalu jest bezcelowe.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1036
Rejestracja: 5 lata temu

Blind 2 mies. temu

Masz, wuja, absolutną rację. Tylko, że mi trudno jest nie oceniać nowych wydawnictw death metalowych nie posiadając w głowie punktu odniesienia do klasycznych albumów, które mnie mocno kształtowały i poznawanie ich uważam za cudowny okres w moim muzycznym rozwoju. No i ilekroć odpalam coś nowszego to brakuje mi w tym czegoś, co miały klasyczne zespoły z końcówki lat 80 i początku lat 90 - takiej zdolności do pisania zajebistych utworów, które gdzieś tam były chwytliwe (nawet takie utwory Incantation da się nucić pod nosem, zapamiętywać na zawsze pewne motywy, riffy, momenty i móc sobie je odtworzyć w głowie). W dzisiejszym death metalu ciężko mi o to. No i okej - dwójka Witch Vomit mi coś takiego daje, coś takiego daje mi Blood Incantation i coś takiego daje mi, przede wszystkim, Dead Congregation), ale to nadal jest mało. No i smuci to trochę, bo dzisiejszy death metal to dla mnie kilka płyt, do których regularnie wracam. Resztę posłucham kilka razy i o tym zapominam.

Intolerance wydaje się jednak mieć potencjał i czekam na pełen album. Epka jest dobra.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS

Wróć do „Death Metal”