Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

Sarpanitum

EdusPospolitus 11 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Birmingham i jego Sarpanitum to niezwykle warta polecenia ekipa, niesłusznie pominięta, a powiązana z lubianym przeze mnie Mithras - część ekipy Sarpanitum właśnie się tam udziela. Zespół startuje w 2003 roku, w podziemiu ze swoimi demówkami tuła się do 2007 roku, aż w owym roku ukazuje się od nich pierwszy strzał, czyli pełniak "Despoilment of Origin". Na tym etapie styl zespołu był jednak dosyć zwyczajowy, chłopaki bardzo lubili Nile i w takiej właśnie konwencji utrzymali większość tej płyty. Spoko granie i jest na czym zawiesić ucho, ale raczej mało zjawiskowe. Mogliby tylko tę płytkę wznowić, bo ciężko ją obecnie zgarnąć za normalne pieniądze.

Co innego "Blessed Be My Brothers..." z 2015 roku. Jeśli ktoś by się zastanawiał jak zabrzmi najlowaty Mithras lub mithrasowy Nile, na tej płycie dostanie odpowiedź jak się to robi z klasą. Klimat, riffy, wokale, solówki, bębny Leona Maceya - to kilka z powodów dlaczego warto sięgnąć po "Blessed...". Jak dla mnie ścisły faworyt z kategorii dm 2015 roku. Ba, razem z "On Strange Loops" wiadomo kogo - mimo że obie płyty różnią się znacząco.

P.S. po drodze jeszcze była epka "Fidelium", ją też warto sprawdzić

P.S. 2 panowie planują wydać trzeci krążek

Skład:
Tom Innocenti - Keyboards, Vocals (2003-present), Guitars (2005-present) Balor, ex-Infant Bile, ex-Onryō, Tenebrous Aeon, ex-Lantlôs
Tom Hyde - Guitars (2003-present) ex-Infant Bile, ex-Cachexic, ex-Mithras (live)
Leon Macey - Drums (2012-2018, 2021-present) Mithras, ex-Imperator, ex-Contrarian, ex-Sepia Dreamer, ex-The Senseless, ex-Throne of Nails (live)
Vic Lochab - Bass (2021-present) ex-Mithras (live), ex-Infant Bile (live)
▼ Byli muzycy
Barry French - Drums (?-2005) Tenebrous Aeon
Phil Mosley - Drums ex-Screamin' Daemon
Sean Broster - Drums (?-2010) ex-Mithras (live)
Mark Broster - Guitars, Vocals (?-2010)
Dan Lowndes - Vocals Cruciamentum, Imindain, ex-Disembowelled, ex-Invocate, ex-Maniakal Torment, ex-Crepitation, ex-Perdition Temple, ex-Profetus, ex-Infant Bile
Jack Galbraith - Guitars, Vocals (2003-?) ex-Dark Earth
Andy Techakosit - Vocals, Bass (2003-?) ex-Dark Earth, Trephined
Luke Archer - Guitars (2010-?) ex-Spawned from Hate, ex-Visions Through Hate
Steve Powell - Drums (2011-2012) Anaal Nathrakh (live), Fukpig (live), ex-Detrimentum, ex-Pulverized, ex-Theoktony
▼ Muzycy koncertowi
Vic Lochab - Bass ex-Mithras (live), ex-Infant Bile (live)

Daniel Phipps - Vocals (2011) Spawned from Hate, Anti Stasi, ex-Visions Through Hate, ex-All Will Suffer
Dyskografia:
2003 - The Agushaya Hymn [demo]
2004 - Demo 2004 [demo]
2005 - Despoilment of Origin [demo]
2007 - Despoilment of Origin
2011 - Fidelium [EP]
2012 - Sarpanitum [demo]
2015 - Blessed Be My Brothers...

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sarpanitum/28155
BC: https://sarpanitum.bandcamp.com/music
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 11 mies. temu

Napocząłem kiedyś słuchanie i podobało mi się, ale posłuchałem jeden album, innym razem drugi i chyba nigdy do tej pory nie wróciłem. Z tego co pamiętam, a pamiętam niespecjalnie wiele, to było granie dla miłośników wczesnego Mithras, czyli takie klimaty typu Morbid Angel + Nile, ja jednak wolę ten późniejszy. Chyba też trochę takich bardziej ezoterycznych smaczków typu Lykanthea Aflame w tym było.

A On Strange Loops jest z 2016 i konkurował co najwyżej ze Starspawn, od biedy Howls of Ebb :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

EdusPospolitus 11 mies. temu

yog pisze:
11 mies. temu
A On Strange Loops jest z 2016 i konkurował co najwyżej ze Starspawn, od biedy Howls of Ebb :)
Wiem wiem, bardziej miałem na myśli, że "Blessed..." i "On Strange Loops" to taka elita rok po roku :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Wróć do „Death Metal”