Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Sceptic

Vortex 4 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1994 roku w Krakowie. Do 2005 roku ukazało się cztery albumy studyjne zespołu pozytywnie oceniane zarówno przez krytyków jak i publiczność. Formacja pomimo częstych zmian składu wypracowała rozpoznawalne brzmienie inspirowane dokonaniami amerykańskiego zespołu Death. Grupie przewodzi gitarzysta Jacek Hiro, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu.
Skład:
Jacek Hiro - Guitars (1994-present) Kat & Roman Kostrzewski, Voodoo Gods, ex-Dies Irae, ex-Never, Thea, ex-Corruption, ex-Virgin Snatch, ex-Decapitated (live), ex-Saratan (live)
Paweł Kolasa - Bass (1996-2001, 2008-present) ex-Atrophia Red Sun
Weronika Zbieg - Vocals (2004-present) Totem, ex-Doctrine X
James Stewart - Drums (2015-present) Bloodshot Dawn, Deny the Urge, Divine Chaos, Vader, Thunderwar (live), Maschine, Written in Waters, ex-Corruption, ex-Crionics (live), ex-Embryonic Depravity (live)
▼ Byli muzycy
Maciej Zięba - Drums (1994-1998, 2000-2002) ex-Anaboth, ex-Crionics, ex-Infernal Maze, ex-Wizard (live)
Jacek Mrożek - Guitars (1994-1997)
Arek Stawiarski - Vocals (1995-1998)
Jakub Kogut - Drums (1998-2000, 2010-2015) ex-Atrophia Red Sun, ex-Virgin Snatch, ex-L'Avantgarde Noire
Czesław Semla - Guitars (1998-2001) ex-Decay, ex-Liquid Fever
Marcin Urbaś - Vocals (1998-2000, 2003-2004, 2005)
Michał "Psycho" Senajko - Vocals (2000) ex-Thy Disease, ex-Anal Stench, ex-Infernal Maze
Grzegorz Feliks - Bass (2001-2005) ex-Atrophia Red Sun
Rafał "Kastor" - Guitars (2001-2002) ex-Lux Occulta, ex-Atrophia Red Sun
Jakub Chmura - Drums (2002-2010) ex-Anal Stench, ex-Headless, ex-Never, ex-Redemptor, ex-Thy Disease, ex-Cerebrum (live), ex-Devilish Impressions (live), ex-Massemord (live), ex-Nohucki, ex-Disperse (live)
Marcin Halerz - Bass (2005-2008) ex-Infernal Maze, ex-Psycho Rape, ex-Sourreal, ex-Punishment, ex-Carcrash
Daniel Kesler - Guitars (2010-?) Redemptor, Sothoth, ex-Summanus, Only Sons, ex-Internal Thorn, ex-Privateer, ex-Disperse, ex-Ich Troje (live)
▼ Muzycy koncertowi
Dariusz "Yanuary" Styczeń - Guitars (1994-1995) Thy Disease, ex-Anal Stench, ex-Crionics, ex-Abused Majesty, ex-Wizard (live), ex-Sane
Covan - Vocals (1999) ex-Atrophia Red Sun, ex-Decapitated
Krystian Iwaszko - Drums (2001) Retribution, ex-Death Sea, ex-Disinterment, ex-Samhain, ex-Thy Disease, ex-Anal Stench, ex-Immemorial Celtic Wind, ex-Serpentia, ex-Def-C
Michał "Waran" Skotniczny - Vocals, Guitars (2001-2003) ex-Thy Disease (live), ex-Anal Stench, ex-Crionics, ex-Sane
Wacław "Vogg" Kiełtyka - Guitars (2008-2010) Decapitated, Lux Occulta, ex-Vader (live)
Dyskografia:
1996 - Demo 96 [demo]
1997 - Beyond Reality [demo]
1998 - Promo 98 [demo]
1999 - Blind Existence
2001 - Pathetic Being
2003 - Unbeliever's Script
2005 - Internal Complexity
2015 - Nailed to Ignorance [demo]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sceptic/3329
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 3 lata temu

Moim zdaniem totalnie położona kapela przez brak tak dobrego wokalu i osobowości jak na debiucie. Zabrakło tam swoistej lokomotywy. Kogoś z wizją. Wyszło takie przekombinowane granie, gdzie jest technika, pomysły, ale mi jakoś brak pasji. Sprzedałem 3 płyty, debiutu Mystic nie wznawia, bo są chyba pojebani. Innego wytłumaczenia nie ma. ;-(

A trasy objazdowe i wydawanie w TeA moim zdaniem nic im nie pomogło, tylko umocniło ploty, że istnieją sztucznie itd.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

EdusPospolitus rok temu

Odkopałem se tą kapelę na nowo i cóż @Zsamot ma w 100%-ach rację. To co najlepsze nagrali na krążku z 99 roku. Potem ich ten technical death metal trochę się rozjechał. No a ostatni long z panią na wokalach to już w ogóle jakaś padaka, syf pokroju ostatnich Decapów.

Aha i w planach mają coś nagrać, ale zobaczymy jak to z tym będzie :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Najlepsze to te z biegaczem na wokalu były jak pamiętam (1. i 3. jeśli ktoś nie wie), ale dziś bym się bał to odpalić.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Unbeliever's Script było tragiczne. Ciężko przebrnąć dalej niż za drugi numer. Nawet w czasach jak miałem większą tolerancję na takie granie to mnie wykręcało jak tego słuchałem.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Ej mi się wtedy Tower trochę podobał, także i Unbeliever's Script mógł!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Nigdy w życiu nie słyszałem Tower, a widzę, że ostatnio przeżywa jakiś renesans wśród ludzi w naszym wieku i starszych. Ale nie włączę.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot rok temu

Oj byłoby to dla Ciebie bolesne. ;-) Dwójeczka Tower była lepsza.

A Sceptic mogliby wydać jako box w dobrej cenie. Debiut na pewno kupię. Dwójka i trójka są wokalnie położone.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.

Wróć do „Death Metal”