Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Sceptic

Vortex 7 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1994 roku w Krakowie. Do 2005 roku ukazało się cztery albumy studyjne zespołu pozytywnie oceniane zarówno przez krytyków jak i publiczność. Formacja pomimo częstych zmian składu wypracowała rozpoznawalne brzmienie inspirowane dokonaniami amerykańskiego zespołu Death. Grupie przewodzi gitarzysta Jacek Hiro, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu.
Skład:
Jacek Hiro - Guitars (1995-present) Kat & Roman Kostrzewski, Voodoo Gods, ex-Dies Irae, ex-Never, Thea, ex-Corruption, ex-Virgin Snatch, ex-Decapitated (live), ex-Saratan (live), ex-Tormentor
Paweł Kolasa - Bass (1996-2001, 2008-present) ex-Atrophia Red Sun, Thea, ex-Stan Snu
Jakub Kogut - Drums (1998-2000, 2010-2015, 2019-present) ex-Atrophia Red Sun, ex-Virgin Snatch, ex-L'Avantgarde Noire
Weronika Zbieg - Vocals (2004-present) Totem, ex-Doctrine X
▼ Byli muzycy
Maciej Zięba - Drums (1995-1998, 2000-2002) ex-Anaboth, ex-Crionics, ex-Infernal Maze, ex-Wizard (live), ex-Tormentor
Jacek Mrożek - Guitars (1995-1997) ex-Tormentor
Arek Stawiarski - Vocals (1995-1998)
Czesław Semla - Guitars (1998-2001) ex-Decay, ex-Liquid Fever
Marcin Urbaś - Vocals (1998-2000, 2003-2004, 2005) Schismatic
Michał "Psycho" Senajko - Vocals (2000) ex-Anal Stench, ex-Thy Disease, ex-Infernal Maze
Grzegorz Feliks - Bass (2001-2005) ex-Virgin Snatch (live), ex-Atrophia Red Sun
Rafał "Kastor" - Guitars (2001-2002) Thea, ex-Lux Occulta, ex-Atrophia Red Sun, ex-Stan Snu
Jakub Chmura - Drums (2002-2010) ex-Headless, ex-Never, ex-Anal Stench, ex-Redemptor, ex-Thy Disease, ex-Cerebrum (live), ex-Devilish Impressions (live), ex-Massemord (live), ex-Nohucki, ex-Disperse (live)
Marcin Halerz - Bass (2005-2008) ex-Infernal Maze, ex-Psycho Rape, ex-Sourreal, ex-Punishment, ex-Carcrash
Daniel Kesler - Guitars (2010-?) Only Sons, Redemptor, ex-Sothoth, ex-Summanus, ex-Internal Thorn, ex-Privateer, ex-DispersE, ex-Ich Troje (live)
James Stewart - Drums (2015-2019) Anal Stench, Berzerker Legion, Bloodshot Dawn, Decapitated, Deny the Urge, Vader, Skeletonwitch (live), Maschine, Written in Waters, ex-Corruption, ex-Divine Chaos, ex-Thunderwar (live), ex-Crionics (live), ex-Embryonic Depravity (live)
▼ Muzycy koncertowi
Dariusz "Yanuary" Styczeń - Guitars (1994-1995) Anal Stench, Thy Disease, ex-Crionics, ex-Abused Majesty, ex-Wizard (live), ex-Sane
Covan - Vocals (1999) ex-Atrophia Red Sun, ex-Decapitated
Krystian Iwaszko - Drums (2001) Retribution, ex-Death Sea, ex-Disinterment, ex-Anal Stench, ex-Samhain, ex-Thy Disease, ex-Immemorial Celtic Wind, ex-Serpentia, ex-Def-C
Michał "Waran" Skotniczny - Vocals, Guitars (2001-2003) ex-Anal Stench, ex-Thy Disease (live), ex-Crionics, ex-Sane
Wacław "Vogg" Kiełtyka - Guitars (2008-2010) Decapitated, Lux Occulta, Machine Head, ex-Vader (live)
Dyskografia:
1996 - Demo 96 [demo]
1997 - Beyond Reality [demo]
1998 - Promo 98 [demo]
1999 - Blind Existence
2001 - Pathetic Being
2003 - Unbeliever's Script
2005 - Internal Complexity
2015 - Nailed to Ignorance [demo]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sceptic/3329
BC: https://scepticpl.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

Moim zdaniem totalnie położona kapela przez brak tak dobrego wokalu i osobowości jak na debiucie. Zabrakło tam swoistej lokomotywy. Kogoś z wizją. Wyszło takie przekombinowane granie, gdzie jest technika, pomysły, ale mi jakoś brak pasji. Sprzedałem 3 płyty, debiutu Mystic nie wznawia, bo są chyba pojebani. Innego wytłumaczenia nie ma. ;-(

A trasy objazdowe i wydawanie w TeA moim zdaniem nic im nie pomogło, tylko umocniło ploty, że istnieją sztucznie itd.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 4 lata temu

Odkopałem se tą kapelę na nowo i cóż @Zsamot ma w 100%-ach rację. To co najlepsze nagrali na krążku z 99 roku. Potem ich ten technical death metal trochę się rozjechał. No a ostatni long z panią na wokalach to już w ogóle jakaś padaka, syf pokroju ostatnich Decapów.

Aha i w planach mają coś nagrać, ale zobaczymy jak to z tym będzie :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Najlepsze to te z biegaczem na wokalu były jak pamiętam (1. i 3. jeśli ktoś nie wie), ale dziś bym się bał to odpalić.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 lata temu

Unbeliever's Script było tragiczne. Ciężko przebrnąć dalej niż za drugi numer. Nawet w czasach jak miałem większą tolerancję na takie granie to mnie wykręcało jak tego słuchałem.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Ej mi się wtedy Tower trochę podobał, także i Unbeliever's Script mógł!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 lata temu

Nigdy w życiu nie słyszałem Tower, a widzę, że ostatnio przeżywa jakiś renesans wśród ludzi w naszym wieku i starszych. Ale nie włączę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 4 lata temu

Oj byłoby to dla Ciebie bolesne. ;-) Dwójeczka Tower była lepsza.

A Sceptic mogliby wydać jako box w dobrej cenie. Debiut na pewno kupię. Dwójka i trójka są wokalnie położone.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 2 lata temu

Odpaliłem po latach. Tym razem jest dużo lepiej. Płyty od "Blind Existence" do "Unbeliever's Script" bardzo dobre, dla fanów Death i Atheist na pewno mus. "Internal Complexity" z panią na wokalu niestety już nie do przejścia. Bring back the Urbaś :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

EdusPospolitus pisze:
2 lata temu
Odpaliłem po latach. Tym razem jest dużo lepiej. Płyty od "Blind Existence" do "Unbeliever's Script" bardzo dobre, dla fanów Death i Atheist na pewno mus. "Internal Complexity" z panią na wokalu niestety już nie do przejścia. Bring back the Urbaś :)
Płyty z biegaczem najlepsze. Pathetic też daje radę. Ta z kobitą na wokalu to już nowomodne popłuczyny. Dla mnie niesłuchalne. A Hiro przechuj wiosłowy. Dobrze, że gra z Kostrzewskim.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Ja akurat na wokal tej dziewczyny, śpiewa chyba też w Totem?, to nie narzekałbym. Czy tam akurat nowomodne wpływy był wielkie? Bez przesady. Może nieco uproszczone kompozycje, ale sama istota muzy bez rewolucji. Zresztą jedna z płyt miała chyba w bonusie nagrane kompozycje z wokalem Urbasia. I wtedy słychać, ze nie ma jakieś radykalnej zmianie, to barwa głosu może pewne skojarzenia "podpowiada" i złe nastawienie.

Fajnie, że Hiro gra w Kacie. Chyba jakoś tam się odnalazł.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
Zresztą jedna z płyt miała chyba w bonusie nagrane kompozycje z wokalem Urbasia. I wtedy słychać, ze nie ma jakieś radykalnej zmianie
No właśnie różnica jest kolosalna, nawet po pierwszym kawałku :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 2 lata temu

Marcin Urbaś znów w Sceptic!

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Niezbyt lubie kapelę, ale raz zdazylo mi sie ich widzieć na żywo z dekadę temu i pan Urbaś był w roli widza (się oglądało jego sukcesy sportowe w tv kiedyś to i podjarka była większa niż samym gigiem). kurde ciekawy nius. Może wreszcie sprawdze płyty z nim 😁
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

EdusPospolitus pisze:
2 lata temu
Marcin Urbaś znów w Sceptic!

Trochę nbie kumam. Podobno przeniósł się do Poznania, zaczynał w branży całkowicie innej, chyba salon fitness a tu nagle taki zamysł? Super. Wokalnie jest bardzo dobry. Czekam na koncerty, no i ... płytę?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Obecnie udziela się wokalnie także w reaktywowanym w 2020 roku tarnowskim SCHISMATIC. Zapowiadany od dłuższego czasu nowy materiał zatytułowany Nailed to Ignorance, zgodnie z oświadczeniem zespołu zostanie ukończony wkrótce.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

SCEPTIC poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że zakończył nagrania nowego albumu. Nailed to Ignorance trafił do Coverius Studio, gdzie zostanie zmiksowany i poddany masteringowi. Grupa zapowiedziała także wideoklip do jednego z nowych utworów. Płyta powinna trafić do sprzedaży pod koniec września tego roku.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus rok temu

Zespół podzielił się okładką do nowego longplaya "Nailed to Ignorance":

Obrazek

Wygląda zachęcająco :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Premiera zaplanowana jest na 30 września bieżącego roku i ukaże się jako CD jewelcase, CD digipak oraz w formie limitowanego zestawu kolekcjonerskiego (pre-order).

Poniżej teledysk do utworu All I Can Devour:



Tracklista:
1. Mind Destroyer
2. Wolf as a Shepherd
3. Fate In My Hand
4. Gaia
5. Wordbow
6. All I Can Devour
7. The Sakkara Bird
8. InHuman
9. Nailed to Ignorance
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Byłem dziś na spotkaniu autorskim z Urbasiem. Co prawda temat tyczył się biegania , ale po nim- pomijając, że naprawdę ciekawie opowiadał o samym bieganiu i swoich epizodach (pasażerski lot z tankowaniem w powietrzu), to pogadałem z Nim o muzie, kapeli itp. Sympatycznie.

A najnowszy album udany. Jakoś nikt nie wspomniał. To ja napomknę- że warto go porządnie przesłuchać.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
swoich epizodach (pasażerski lot z tankowaniem w powietrzu)
A to ciekawe bo ja nie słyszałem o samolotach pasażerskich, które mają możliwość tankowania w powietrzu.
Chyba jemu chodziło o takie tankowanie w powietrzu, które uprawiał Patrick Swayze.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Hiro to jakiś pechowy gość, bo gitarzystą jest świetnym. Nie odstaje poziomem od Wacusia czy Pająka, czyli wirtuozerka na poziomie światowym, jednak jakoś nie osiągnął ze Sceptic tego, co Wacek z Decapitated, ani nie zakotwiczył w uznanym już składzie, jak Pająk w Vader.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

dj zakrystian pisze:
rok temu
Hiro to jakiś pechowy gość, bo gitarzystą jest świetnym. Nie odstaje poziomem od Wacusia czy Pająka, czyli wirtuozerka na poziomie światowym, jednak jakoś nie osiągnął ze Sceptic tego, co Wacek z Decapitated, ani nie zakotwiczył w uznanym już składzie, jak Pająk w Vader.
Bo Sceptic to taki mocno średni zespół był jakich miliony.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
dj zakrystian pisze:
rok temu
Hiro to jakiś pechowy gość, bo gitarzystą jest świetnym. Nie odstaje poziomem od Wacusia czy Pająka, czyli wirtuozerka na poziomie światowym, jednak jakoś nie osiągnął ze Sceptic tego, co Wacek z Decapitated, ani nie zakotwiczył w uznanym już składzie, jak Pająk w Vader.
Bo Sceptic to taki mocno średni zespół był jakich miliony.
No ale nagrał z Romkiem całkiem porządną płytę, celowo o tym nie wspomniałem. Kto wie, co byłoby dalej, gdyby Czortowi się nie zachorowało? Odbiór płyty był jednak dobry, a to co sądzi o Popiórze kuc Janek, czy inny Stachu, nie ma tu nic do rzeczy. Coś Bozia nie lubi tego Jacy Hiro, bo obija się ciągle w podziemiu z takimi umiejętnościami.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Zsamot pisze:
rok temu
swoich epizodach (pasażerski lot z tankowaniem w powietrzu)
A to ciekawe bo ja nie słyszałem o samolotach pasażerskich, które mają możliwość tankowania w powietrzu.
Chyba jemu chodziło o takie tankowanie w powietrzu, które uprawiał Patrick Swayze.
Jedyny lot. Ankieta wśród pasażerów po 21h lotu była jednoznacznie negatywna. Nikt nie chciał ponownie tak lecieć.

Czy Sceptic to średni zespół? Pewnie tak, ale też i grający w pewnym wąskim poletku, gdzie od dawna są rozdane role. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 rok temu

SCEPTIC średni zespół?!?! :twisted: Człowieku weź zpaodaj na pełnej " Nailed to Ignorance"! Moim skromnym zdaniem zajebista muza! :twisted:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Jedyny lot. Ankieta wśród pasażerów po 21h lotu była jednoznacznie negatywna. Nikt nie chciał ponownie tak lecieć.
Nie obraź się Karolku ale będę drążyć ten przelot bo jak mnie pamięć nie myli to najdłuższy lot pasażerski od kwietnia 2022 spowodowany sankcjami na pewien kraj trwa ok 19h więc się pytam jakim cudem i jaka to była trasa, że lecieli 21h !!! Coś ten Marcin chyba ubarwił swoją historię a tym samym wolę opowieści stewardów obsługujących loty wspomnianego wcześniej aktora, że brakowało im worków na ogarnięcie pustych flaszek i puch.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

To Patryk Swayze tak napierdalał w dyfer? A myślałem, że dobry chłopak był i mało pił. A Sceptic na debiucie to był całkiem mocny kapel. No i ciekawostka, że biegacz na wokalu. Trochę zamieszania narobili, ale szybko oklapło jak kutas na widok Conchity Wurst.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Ten "Nailed to Ignorance" poziomem nie odstaję, od tego co chłopaki robili wcześniej. Można tego posłuchać, ale jak dla mnie zachwycać się tu nie ma czym. Bas świruje często i gęsto, a tak poza tym poprawna płyta i tyle.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

W swej kategorii są ok, ale to taka wąska półka, że i tak każdy porównuje do Death, czy Atheist. ;-)Ale jeżeli ktoś lubi techniczne granie i lubi posłuchać muzy dla frajdy, to jest to dobra propozycja.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 6 mies. temu

Obrazek

Sceptic zawitają do Bydgoszczy :twisted:
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 mies. temu

Wreszcie nabyłem najnowszy i pierwszy Sceptic. Szataniec to może mała wytwórnia, ale fajnie, że wydaje takie rzeczy, bo debiut Krakowian osiągał tak absurdalne poziomy... Zawsze lubiłem ten album. Nic się nie zestarzał. Czy ogólnie to średniak? Pewnie tak, wszak idą utartym szlakiem w mono hermetycznym stylu, gdzie odwołania do klasyków są nieuniknione. Ale jak pięknie ciągną na bramkę plus zwolnienia to niemal jak zaginiony kawałek Death. Ja słucham z mega frajdą, bo dawno odwlekany zakup, a za kilka dni najnowszy. Jednak słuchanie z fizycznego nośnika ma zawsze ten walor...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 mies. temu

Debiut z Biegaczem na wokalu nadal dobrze się słucha. To był chyba pierwszy w pełni techniczny def na polskiej ziemii. Kolejne dwie płyty też ciekawe.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 2 mies. temu

Pierwsza płyta jest bardzo charakterystyczna, w zasadzie same hiciory. Drugą też wpada w ucho. Na kolejnych już trzeba przysiąść bo dużo się dzieje. Lubię kapelę i doceniam. Spoko persony z nich. Będzie okazja zobaczyć ich na żywo bo planują trasę koncertową w tym roku z okazji 25 lecia zespołu.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 mies. temu

Wokalista był w Gnieźnie na promocji książki o bieganiu. Rewelacyjne spotkanie, po wszystkim - jako jedyny- podszedłem i pogadaliśmy o muzie, naprawdę super podejście, bo mocno się spieszyli. Też czekam na koncerty.

Debiut mam największy sentyment. Kolejne płyty miały dla mnie wady- nie ten wokal. Ale poza tym - zawsze szacun za technikę i dobre koncerty.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 mies. temu

Zsamot pisze:
2 mies. temu

Debiut mam największy sentyment. Kolejne płyty miały dla mnie wady- nie ten wokal. Ale poza tym - zawsze szacun za technikę i dobre koncerty.
Przecież na trzeciej znów był Urbaś.

Swoją drogą jakiś czas temu podszedłem jeszcze raz do tego zespołu, sprawdzając czy może kiedyś nudził mnie np. dlatego, że grał zbyt skomplikowaną muzykę, której nie ogarniałem. Wychodzi na to, że albo są w jakiejś totalnej awangardzie i są tak wysublimowani, że nadal nie ogarniam, albo są po prostu nudni, bo nie potrafią napisać dobrych numerów. Stawiam na to drugie. Poza tym pierwsza dekada XXI wieku to chyba jedne z najgorszych brzmieniowo czasów w historii metalu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 mies. temu

Na trójce znowu jest Urbaś, ale muza już inna, mniej gęsta od debiutu. Więcej tam klimatów i melodii.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 mies. temu

deathwhore pisze:
2 mies. temu
Zsamot pisze:
2 mies. temu

Debiut mam największy sentyment. Kolejne płyty miały dla mnie wady- nie ten wokal. Ale poza tym - zawsze szacun za technikę i dobre koncerty.
Przecież na trzeciej znów był Urbaś.

Swoją drogą jakiś czas temu podszedłem jeszcze raz do tego zespołu, sprawdzając czy może kiedyś nudził mnie np. dlatego, że grał zbyt skomplikowaną muzykę, której nie ogarniałem. Wychodzi na to, że albo są w jakiejś totalnej awangardzie i są tak wysublimowani, że nadal nie ogarniam, albo są po prostu nudni, bo nie potrafią napisać dobrych numerów. Stawiam na to drugie. Poza tym pierwsza dekada XXI wieku to chyba jedne z najgorszych brzmieniowo czasów w historii metalu.
To miałem pecha, bo co byłem na koncercie, to nie było go. Poza pierwszym razem, w ramach Mystic Festewal w Krakowie... Bodajże 1999 rok.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Hames_Jetfield
Posty: 11
Rejestracja: 3 mies. temu

Hames_Jetfield 2 mies. temu

Jeden z lepszych worshiperów Death - i być może - Atheist u nas w Polszy. Debiut i dwójka znakomicie wysublimowane i techniczne, ale z jebnięciem. Lubię wracać ;)
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush miesiąc temu

Obrazek

Niedługo więcej informacji.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Chętnie pójdę, zwłaszcza że pewnie Poznań znajdzie się na rozpisce. Ostatni album rzetelny, a okazja na trasę sympatyczna, zwłaszcza że wreszcie można kupić fizyczniaka za normalny pieniądz. To że Mystic nie wydał reedycji to niezłe przegięcie...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush miesiąc temu

Za to Szataniec sprawił się bardzo dobrze :). Do tego merch i gadżety. "Blind existence" to świetna płyta, często do niej wracam co skutkuje tym, że potem odsłuchuje kolejne płyty, ma fajny klimat lat 90 i lubię ten oldschoolowy werbel. Na koncercie u nich jest fajna atmosfera, Marcin Urbaś potrafi nawiązać kontakt z publicznością i pogadać sobie można.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Owszem, mega sympatyczny facet. Ja z nim gadałem co prawda na spotkaniu autorskim odnośnie książki o bieganiu. Totalny dystans wobec siebie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 3 tyg. temu

Więcej od Sceptic \m/
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 tyg. temu

Szataniec potrafi fajnie wydawać. Ja się cieszę na tę trasę, bo mam sentyment do debiutu i ogólnie fajnie, że wrócili. Po prostu. Nic nie muszą niczego udowadniać, jest pasja i to najważniejsze.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 3 tyg. temu

Sporo koncertów się nazbierało:
Obrazek
Wpadnę do Torunia.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 tyg. temu

Poznań - obowiązkowo. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Death Metal”