Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 1627
Rejestracja: 3 lata temu

Symbolical

kurz miesiąc temu

Obrazek

Obrazek

Już dawno zbierałem się za założenie tematu o chłopakach z Tomaszowa Mazowieckiego. Grupa kilka lat temu porwała mnie albumem Allegory of Death, który to gościł w głośnikach przez długi czas na pętli oraz poza nią. Muzycznie pewnie można byłoby to otagować jako Melodyjny Death Metal, ale szufladki szufladkami, a muza muzą - jest tutaj dużo przestrzeni i ciężaru, brzmienie jest przejrzyste i masywne, wokal mocny prosto z przepony. Czuć, że jest to granie na serio, a poziom uduchowienia spory. Pierwszy album mnie tak nie zachwycił, za to ciekawy jestem EP-ki z 2021 roku; podobno jest części trylogii opowiadającej historię Jezusa Antychrysta, którego narodziny skazują świat na zagładę. Słuchanie jeszcze przede mną - ostrzę sobie na to zęby.
Polecam.

Skład:
Cymer - Guitars, Vocals (2013-present) ex-Infernal Death, ex-Valkenrag, ex-Heritage (live), ex-Disseminate
Sloq - Guitars, Vocals (additional) (2015-present) ex-Heritage, The John Doe's Burial, ex-Undercover
Daray - Drums (2013-present) Black River, Breathing Hell, Hunter, Masachist, Vesania, Dimmu Borgir (live), ex-Neolithic, ex-Yliaster, ex-Dante, ex-Pyorrhoea, ex-Subterfuge, ex-Vader, ex-Armagedon (live), ex-Azarath (live), ex-Insidious Disease (live), ex-Sunwheel (live), ex-Crionics (live), ex-Nerve (live), ex-Prônd
Lucas - Bass (2016-present) DoomSayer, Slain
▼ Byli muzycy
Charles - Bass (2013-2016) ex-Infernal Death, ex-Miscarriage
▼ Muzycy koncertowi
Paweł Jaroszewicz - Drums (2018-present) Antigama, Batushka, Faust, Obscure Sphinx, Pyorrhoea, Nargaroth (live), Soul Snatcher, ex-Crionics, ex-Hazael, ex-Nerve (live), ex-Horn Impaler, ex-No Emotions (live), Hellium, ex-Christ Agony, ex-Hate, ex-Hell-Born, ex-Lost Soul, ex-Redemptor, ex-Thy Disease, ex-Vader, ex-War-saw, ex-Belphegor (live), ex-Deathbringer (live), ex-Decapitated (live), ex-Deivos (live), ex-Thunderwar (live), ex-Virgin Snatch (live), ex-Interior, ex-Rootwater, ex-Timo Tolkki's Infinite Visions

Desecrate - Drums (2015-2018) Atropos, Gortal, Pandemonium, Sarmat, Centurion (live), Leash Eye (live), ex-Naamah, S.T.E.A.M, ex-Lost Soul, ex-Pyorrhoea, ex-Desecrated
Dyskografia:
2015 - Collapse in Agony
2018 - Allegory of Death
2021 - Igne [EP]
MA: https://www.metal-archives.com/bands/sy ... 3540367396
BC: https://symbolical.bandcamp.com
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny
Posty: 2494
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Kapelę poznałem przypadkowo, kupiłem zestaw płyt na olx od jakiegoś technicznego i tam były m. in. płytki Symbolical. A że mieli grać na SDL w Aleksandrowie, a w pewnym momencie ich menago był mój kumpel, to i człowiek się trochę o nich poobijał.
Kapela sympatyczna, sprawna na scenie, kolejne materiały coraz lepsze. Nie oczekuje, że będzie to jaki top ten w Polsce. Ale myślę, że mają jakiś pomysł na siebie.
Zatem posłuchajcie, bo naprawdę warto. Polska death metalem stoi. ;-)
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 15377
Rejestracja: 5 lata temu

yog miesiąc temu

Niestety dla mnie reprezentant nurtu niesłuchalny polski death metal. Po debiucie już całkiem spuściłem na nich zasłonę zapomnienia.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4394
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Niestety dla mnie reprezentant nurtu niesłuchalny polski death metal. Po debiucie już całkiem spuściłem na nich zasłonę zapomnienia.
Bardzo chciałem ale na debiucie przysypiałem więc dałem sobie spokój. To nie moje dźwięki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 1627
Rejestracja: 3 lata temu

kurz miesiąc temu

Kurde, akurat debiut jest słaby i dla mnie tez niesluchalny. Ale ja zacząłem od Allegory of Death i ta płytka mnie mocno wciągnęła. Jest tam sporo pasaży gitarowych, dużo podniosłej atmosfery, to nie dla każdego, tym bardziej dla kogoś kto ceni raczej brudny, zasyfiony death (oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu).

Wróć do „Death Metal”